Važinėjimas dviračiu – veiksmingas būdas sutvirtinti sėdmenų ir kojų raumenis

Važinėjimas dviračiu: privalumai ir trūkumai

Atšilus orams vis daugėja žmonių, važinėjančių su dviračiu. Vieniems pasivažinėjimas dviračiu – puikus laisvalaikio praleidimas, kitiems – priemonė, kuria gali nuvykti į darbą ir grįžti iš jo namo, pakeliui užsukant ir į parduotuvę. Sveikatos specialistai teigia, jog dviračiu važiuoti yra ne tik smagu, bet ir naudinga: tai gerina jūsų sveikatą ir fizinę būklę, padeda išvengti širdies ir kraujagyslių ligų, apsaugo nuo per didelio cholesterolio kiekio kraujyje. Reikia nepamiršti, jog visada yra ne tik privalumai, bet ir trūkumai.

PRIVALUMAITRŪKUMAI
Naudojant dviratį kaip transporto priemonę:-pavojus keliuose;-nesaugiai vairuojantys vairuotojai;-oro sąlygos: karštis, šaltis, lietus, sniegas, stiprus vėjas;-statūs kalnai;-išlaidos dviračiams taisyti ar jų papildomai įrangai.
-jums nereikia laikytis griežto tvarkaraščio: kada norite, tada važiuojate;-neturite problemų parkuojantis;-viena greičiausių transportų priemonių, kai yra intensyvus eismas – piko valanda;-palaikote dailią figūrą ir gerinate sveikatą;-mažos eksploatavimo išlaidos;reikia nepamiršti, jog važinėjimas dviračiu sukelia daug gerų, smagių emocijų.
Nauda visuomenei ir aplinkai:
-mažiau transportų priemonių keliuose;-mažiau kamščių keliuose;-sumažėja triukšmas;-sumažėja tarša sukeliama transportų priemonių;-sumažėja kelių nusidėvėjimas;-sumažėtų transporto priemonių stovėjimo aikštelių dydis;

-mažėja CO2 emisija.

Taip pat reikia nepamiršti paminėti ir kitokius važinėjimo dviračiu pliusus ir minusus. Pliusai: per valandą galite sudeginti nuo 600 iki 900 kalorijų, o vieną kilogramą galite sudeginti per 11-23 valandas (atsižvelgiant į tai, kaip intensyviai minate dviračio pedalus); važinėdami dviračiu stiprinate kojų, sėdmenų ir pilvo raumenis, gerinate kvėpavimo sistemą, medžiagų apykaitą, širdies veiklą. Minusai: važinėdami dviračiu labiausiai dailiname užpakaliuką ir šlaunis, o mažiau dirba pilvo raumenys; taip pat gali skaudėti kaklą ir nugarą, todėl yra labai svarbi jūsų sėdėsena; atminkite ir tai, jog pernelyg intensyviai važinėjant gali neproporcingai sustambėti jūsų šlaunys.

 

Keletas patarimų dviratininkams:

  • dviratininkams, kurie dar yra pradedantieji, rekomenduojama važinėti dviračiu po 30 min. tris kartus per savaitę;
  • tiems, kurie nori būti žvalūs, smagios nuotaikos ir siekia įgyti gerą fizinę formą, rekomenduojama važinėti dviračiu apie 4-7 val., o tai yra apie 75-145 km;
  • nerekomenduojama važinėti dviračiu tiems, kurie serga tromboflebitu (susirgimas, susijęs su venų sienelių uždegimu ir trombų susidarymu jose), venų išsiplėtimu, taip pat jei skauda stuburą kaklo ar juosmens srityje.

Važinėjimas dviračiu – tai ne tik veiksmingas būdas sutvirtinti sėdmenų ir kojų raumenis, bet ir sustiprinti sveikatą bei fizinę būklę. Visada būkite saugūs ir budrūs kelyje, nes ne tik vairuotojas, bet ir jūs esate atsakingi už saugumą kelyje.

Autorius Simona Subačiūtė

Prieš metus Simonos gyvenimas pasikeitė. Ji pradėjo siekti ilgai planuotų tikslų ir siekių: daugiau judėti, sportuoti, domėtis sveika mityba. Šiuo metu džiaugiasi besikeičiančiais kūno ir sveikatos pokyčiais.

1 Komentaras “Važinėjimas dviračiu: privalumai ir trūkumai

  1. Raudonas Drakonas

    Kodėl prie neigiamu dalyku neįtraukta tai, kad vyrams nepatartina?

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

twenty − one =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas