Jogos pratimai skaudančiai nugarai

Prieš pusantrų metų krūtinėje pradėjau jausti didelius skausmus. Atrodė lyg kažkas durtų į širdį, buvo sunku įkvėpti, darėsi silpna. Beveik nepakildavau iš lovos, nes skausmas buvo nepakeliamas. Nuėjus pas daktarą, sužinojau, kad „įsigijau“ Faceto sindromą, kitaip tariant susižeidžiau stuburo sąnarį. Anot jo, vieninėlė išeitis buvo eiti pas masažistą, tačiau ten kur aš gyvenu, tokie masažai labai brangūs, tad būdama studente nenorėjau išleisti visos savo algos. Taip prasikankinau keletą mėnesių, nes skausmai vis atsinaujindavo, kol pagaliau beieškodama informacijos internete, pamačiau, jog daugeliui žmonių joga labai greitai padėjo numalšinti skausmą. Nusprendžiau pati tai išbandyti. Pradėjau praktikuoti keletą kartų į savaitę ir po kelių dienų skausmas išnyko ir neatsinaujino iki dabar.

Yra daugybė jogos pozų, kurios padeda malšinti nugaros skausmą. Čia pateiksiu tik kelias pozas, kurias dariau pradžioje.

1. Supta Matsyendrasana

joga 1

Atsigulkite ant nugaros ir sulenkite kelius, pastatydami pėdas ant kilimėlio. Pritraukite kelius prie krūtinės. Ištieskite rankas į šonus.  Nuleiskite kojas ant grindų į kairė pusę, pasukite galvą ten pat. Pakartokite viską sukdamiesi į dešinę.

2. Bitilasana / Marjarysana (katės poza)

joga 2

Atsistokite ant keturių. Pečiai turėtų būti virš riešų,  o klubai tiesiai virš kelių. Žiūrėkite žemyn. Įkvėpdami išlenkite nugarą žemyn, pakelkite krūtinę ir galvą į viršų.

joga 3

Iškvėpdami išrieskite stuburą į viršų, nuleiskite galvą žemyn. Stenkitės vietoje išlaikyti klubus ir pečius. Pakartokite viską bent 10 kartų.

3. Uttana Shishosana (mažo šuniuko poza)

joga 4

Atsistokite ant keturių. Pečiai turėtų būti virš riešų,  o klubai tiesiai virš kelių. Ištieskite rankas į priekį, stenkitės, kad alkūnės neliestų žemės. Kaktą padėkite ant žemės ir atpalaiduokite kaklą. Nejudindami ir spausdami delnus prie žemės tempkite klubus žemyn, tarsi norėtumėte atsisėsti ant pėdų. Tai sukels tempimą stubure. Giliai kvėpuokite. Išlikite pozoje apie minutę.

4. Ardha Matsyendrasana (pusiau Matsyendrasanos poza)

joga 5

Sėdėdami ant kilimėlio ištieskite kojas priešais save, suglauskite pėdas. Stenkitės sėdėti tiesiai. Perkelkite dešinę koją per kairį kelį. Sulenkite kairę koją ir priglauskite kulną prie dešinio klubo. Sulenktą kairę ranką užkiškite už dešinio kelio, o dešine ranka pasiremkite sau už nugaros. Pasukite juosmenį, pečius ir kaklą į dešinę pusę ir žiūrėdami per dešinį petį giliai kvėpuokite. Stenkitės išlaikyti tiesų stuburą. Pakartokite viską sukeisdami puses.

5. Utthita Trikonasana (trikampis)

joga 6

Stovėdami plačiai pražerkite kojas. Dešinę koją pasukite 90 laipsnių kampu, o kairiąją 45 laipsnių kampu į dešinę pusę. Iškvėpdami ištieskite abi rankas į šonus pečių lygyje. Lenkdamiesi į dešinę pusę stenkitės paliesti žemę už pėdos arba  pačios pėdos viršų. Iškelkite kitą ranką į viršų sudarydami vertikalią liniją. Giliai kvėpuokite. Pakartokite viską lenkdamiesi į kitą pusę.

6. Halasana (plūgas)

joga 7

Atsigulkite ant kilimėlio ir priglauskite rankas prie šonų, delnais žemyn. Įkvėpdami pakelkite kojas į vertikalią poziciją, stenkitės išlaikyti stuburą tiesų ir prigludusį prie grindų. Porą sekundžių pakvėpuokite šioje pozicijoje. Iškvepiant lenkdamiesi per klubo sąnarius, lėtai nuleiskite kojų pirštus už galvos. Ištieskite kojas.

Susitelkite ties kvėpavimu, su kiekvienu iškvėpimu stenkitės atpalaiduoti krūtinę. Tai suteiks lengvumo jausmą stuburui ir padės lengviau pėdomis paliesti žemę. Po dešimties įkvėpimų sulenkite kelius ir lėtai nuleiskite kojas.

7. Parsva Balasana

joga 8

Atsistokite ant keturių ir užlenkite kojų pirštus po pėdomis. Keliai ir klubai turi lygiuotis. Kaire ranka pasiremkite kilimėlio išorėje, keletą centimetrų toliau nei jūsų pečiai. Pasukite krūtinę į kairę pusę ir lėtai lenkitės link kilimėlio, tiesdami dešinę ranką į kairę. Priglauskite dešinę galvos pusę prie žemės. Giliai kvėpuokite. Vėliau viską pakartokite su priešinga ranka.

Autorius Eglė Jurgelionytė

Eglė – mitybos specialistė, Danijoje studijuojanti gyvenimo būdo mitybos ir sveikatos programą. Ji jau ilgą laiką kasdien praktikuoja jogą ir propaguoja veganišką gyvenimo būdą. Anksčiau ya konsultavusi diabetikus vaikus ir jų šeimas apie mitybą ir sveiką gyvenseną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

3 × five =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas