Maži šuoliai didelio tikslo link

Šokinėjimo per šokdynę nauda ir privalumai

Maži šuoliukai šokdyne gali suteikti Jums didžiulį šuolį sveikatos pagerinime. Visuomenėje vyrauja klaidinga nuomonė, kad sportuoti gali tik tie, kurie turi laisvo laiko ir pinigų, kurių gali negailėti sporto salių abonimentams. Pripažinkime, tai tėra tingumas apvilktas pasiteisinimų skraiste. Būti sveikais ir laimingais nusipelnėme visi, todėl pats metas susirasti dar vaikystėje taip mylėtą šokdynę, kuri padės to pasiekti. Net ir tie, kurie lankosi sporto salėje ar lanko grupines treniruotes neturėtų pamiršti šio unikalaus ir universalus kardio treniruoklio – šokinėjimo virvutės.

Asmeninė patirtis

Pati esu išbandžiusi treniruotes su šokdyne (geriausias jausmas būdavo tai kaip ritualą atlikti netoli namų esančiame parkelyje, kuomet galima mėgautis ir grynu oru plūstančiu į plaučius, kai su kiekvienu šuoliuku kvėpavimas vis intensyvėja). Po pirmos savaitės pastangrėjo užpakaliukas, kojos. Antros savaitės pabaigoje paryškėjo rankų raumenukai, mažėjo apimtis klubų srityje ir pilvas pasidarė plokštesnis.  Žinoma, treniruotis reikia ne kartą per savaitę. Geriausių rezultatų pasiektumėte tam skirdami nors  15-20 minučių šokinėjimui kasdien. Tai priklauso nuo Jūsų fizinės būklės ir trokštamo rezultato, tačiau pažadu, kad vos pradėsite šokinėti šokdyne, pajusite didelę motyvaciją didinti ir šuoliukų skaičių, ir treniruočių laiką.

Svarbiausia nebijoti ir pradėti

Neišsigąskite, negalvokite, kad galite nepajėgsite ilgai šokinėti. Pačioje pradžioje, pasiėmusi virvutę į rankas po 500 šuoliukų jau imdavo trūkti oro, jausdavau nuovargį, dažnai sustodavau. Tačiau ši problema buvo lengvai išsprendžiama. Kuo dažniau paskirdavau laiko šokinėjimui, tuo greičiau pamačiau, kaip didėja ištvermė. Dabar be vargo nušuoliuoju bent 2000 šuoliukų, o sustojimo priežastis tebūna atsirišę batų raišteliai ar noras atsigaivinti.

Kaip pasirinkti šokdynę?

Svarbu žinoti, kad šokdynę turite pasirinkti atitinkamai pagal savo ūgį:

 • Ūgis iki 152 cm – rinktės 210 cm ilgio šokdynę.
 • Ūgis nuo 152 iki 167 cm – rinktės 250 cm ilgio šokdynę.
 • Ūgis nuo 167 iki 183 cm – rinktės 280 cm ilgio šokdynę.
 • Ūgis nuo 183 cm ir daugiau – rinktės 310 cm ilgio šokdynę.

Jei dar nepuolėte ieškoti šokdynės, pateiksiu faktus, kurie motyvuos kuo greičiau pradėti savo šuolių į sveikatą kelionę:

Šokdynės teikiama nauda

 • Šokinėjimas virvute stiprina visus kūno raumenis, ypač šlaunų, sėdmenų ir rankų.
 • Treniruotę galite atlikti net namuose.
 • Drąsiai galiu teigti, kad šokdynė yra vienas geriausių „kelioninių“ treniruoklių. Juk taip nesunku ją įsidėti į krepšį ar rankinę ir visada turėti po ranka. Ypač dažnai jos prireikė vasarą, nuolat visur važinėjant.  Atrodė, kad nebus kada sportuoti, bet radau išeitį pasiimdama šokdynę su savimi. Vietos ji neužima, o atradus laiko, motyvacijos, pašokinėjus bent 15-20 minučių, nauda didžiulė.
 • Šokinėjant virvute gerinama koordinacija, širdies veikla, laikysena, gerėja nuotaika (ypač jei turėsite galimybę šokinėti gryname ore).
 • Prilygsta bėgimui. Valandą pašokinėjus jausdavausi tarsi po kroso. Efektas irgi panašus – netenkama apie tūkstančio kalorijų!
 • Mokslininkai teigia, kad per 15 minučių vidutinio intensyvumo šokinėjimo virvute (per min. apie 50 šuoliukų) sudeginama 200 kalorijų.
 • Šokinėti per šokdynę gali įvairaus amžiaus ir fizinio pasirengimo žmonės. Pagal savo savijautą kiekvienas pats gali pasirinkti krūvį – atlikti daugiau ar mažiau šuoliukų.
 • Pagerės odos būklė, nes intensyvūs šuoliukai gerins viso kūno kraujotaką, stangrins kūną taip, kaip to nepadarytų net patys brangiausi kremai.
 • Šokinėjimas šalina iš organizmo toksinus. Organizmo šlakai šalinami intensyviau, nes šuoliukų atlikimo metu intensyvėjantis fizinis krūvis sukelia gan stiprų prakaitavimą (priklausomai nuo to, kiek jėgų tam atiduosite), o su prakaitu šalinamos organizmui nereikalingos medžiagos. Treniruotės metu ir po jos svarbu nepamiršti vartoti daug vandens.
 • Šokinėjimas virvute mažina celiulitą, nes kūnas stangrėja, mažėja riebalų sankaupos. Džiaugsitės stangriomis kojomis ir plokščiu pilvuku.
 • Internetinėse parduotuvėse yra pirkti elektroninių šokdynių (kurių kaina apie 7 eurus), tokią esu įsigijusi pati. Tai labai patogu, nes galite sekti laiką, šuoliukų skaičių ir sudegintas kalorijas.
 • Treniruojantis su šokdyne Jūs patys būsite sau treneriai. Matysite kaip gerėja išvermė, ryškėja formos, mažėja apimtys. Galėsite šokinėti vis kitose, naujose, įdomiose vietose, o tai mažina tikimybę jog toks sportas Jums įkyrės ar atsibos. Galėsite improvizuoti ir džiaugtis rezultatais tiek, kiek patys to norėsite. Galimybės – neribotos.

Tai tik keletas faktų, kurie yra nepelnytai užmiršti. Aš pati eidama į sporto salę su savimi pasiimu šokdynę, kuri yra elektroninė, todėl apšilimą darau būtent su ja ir matau savo rezultatų gerėjimą. Geriausias jausmas yra matyti savo paties tobulėjimą. Aš įvertinu tai pagal tai, kiek anksčiau padarydavau  šuoliukų per 30 minučių, kiek padarau dabar. Nenuginčijama tiesa yra tai, kad šokinėjimas šokdyne daro didžiulę įtaką ištvermei. Stiprindami raumenis, visą kraujagyslių sistemą, mes pageriname savo organizmo aprūpinimą deguonimi, o organizmas savo pagreitėjusia medžiagų apykaita dar geriau aprūpina raumenis. Sakoma, kad geriau vieną kartą pabandyti, nei dešimt kartų išgirsti. Imkite šokdynę į rankas ir patys įsitikinsite jos nauda. Žemiau pateikiu nuorodą, kurioje matysite kiek įdomių šokinėjimo variantų galite išmokti ir kaip galite išpuoselėti savo judrumą. Taigi, šokinėkime į sveikatą!

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=rSYkJIOnT78]

Autorius Rūta Zavistanavičiūtė

Rūta – LSMU odontologijos studentė. Sportas ir sveika gyvensena pakeitė jos gyvenimą, kai dar būdama pauglė numetė 27kg savo pastangomis. Mokslas Lietuvos sveikatos mokslų universitete padeda jai dar geriau suprasti apie žmogaus kūną, jo anatomiją, fiziologiją, bei sveikos gyvensenos įtaką žmogaus organizmui ir gyvenimo kokybei. Savo patirtimi ji dalinasi su Jumis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

3 × 3 =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas