Šiaurietiškas ėjimas – puiki alternatyva bėgimui

Šiaurietiško ėjimo privalumai

Šiaurietiškas ėjimas (angl. nordic walking) kilęs Suomijoje, pradžioje taikytas slidininkų vasaros  treniruotėse, vėliau peraugo į pilnavertį fizinio aktyvumo tipą, plačiai propaguojamą įvairiose šalyse.

Privalumai

  • Tinka bet kokio amžiaus ir skirtingą fizinio pasirengimo lygį turintiems žmonėms;
  • Puiki alternatyva tiems, kurie dėl tam tikrų priežasčių negali ar tiesiog nemėgsta bėgioti. Šiaurietiškas ėjimas nuima didelę dalį apkrovos, kuri bėgimo metu tenka kojų sąnariams ir nugarai, todėl suteikia puikią kardio treniruočių atlikimo galimybę.
  • Šiaurietišku ėjimu galima užsiimti beveik bet kur, kur yra pėsčiųjų takeliai.

Fizinės savybės, kurios ugdomos šiaurietiško vaikščiojimo metu

  • Ugdoma taisyklinga laikysena. Šiaurietiškas ėjimas suteikia kūnui grakštumo – dingsta tendencija kūprintis ar vaikščioti nuleidus galvą, be to, aktyviai dirba nugaros apačios raumenys, kurie atsakingi už tinkamą laikyseną.
  • Ištvermės didinimas. Šis fizinis pratimas yra orientuotas į pasirinktos distancijos įveikimą, be to, dirba didelė dalis kūno raumenų, todėl ugdoma aerobinė ir anaerobinė ištvermė.
  • Didesnis kūno mobilumas. Tai susiję su tuo, jog ugdomi pusiausvyros laikymo sugebėjimai, kūno balanso laikymo įgūdžiai – viršutinė kūno dalis pasvirusi į priekį. Taip veikia skirtingi kūno pusiausvyros vektoriai naudojant lazdų atramą ir keičiant kūno balansą viena ar kita kryptimi.
  • Palaikomas kūno raumenų tonusas. Į darbą įsitraukia daugybė kūno raumenų (įvaldžius techniką, dirba iki 90 proc. kūno raumenų).
  • Padidėja konkrečių fizinių veiksmų atlikimo greitis – šoktelėjimas, startavimas, kūno ašies pasukimas į vieną ar kitą pusę. Taigi, padidėja sugebėjimas atlikti greitus kūno manevrus.
  • Vizualiniai gebėjimai. Šiaurietiškas ėjimas ugdo savybę įvertinti priekyje esančias kliūtis, skatina sutelkti dėmesį į aplinką ir jos detales.
  • Kardio treniruotė. Nustatyta, jog einant šiuo būdu per tą patį laikotarpį energinių medžiagų sunaudojama 30 proc. daugiau nei einant įprastai, todėl lengviau deginami riebalai bei gaunama kita kardio treniruočių nauda (pvz., kvėpavimo sistemos ar širdies sistemos ir kraujagyslių vystymas).

Taigi šiaurietiškas ėjimas ugdo įvairių fizinių savybių kompleksą bei gali suteikti pilnavertės mankštos ar kardio treniruotės naudą.

 

Autorius Ronaldas Račkauskas

Ronaldas yra visapusiškas sportininkas – įvarių sporto rungčių (lengvoji atletika,powerlifting,virvės traukimas, fizinės būklės patikrinimo varžybos) dalyvis ir prizininkas. Turi sukaupęs daug patirties, sportuojant su savo kūno svoriu, namų sąlygomis. Sieja fizinę veiklą su psichologine sveikata, gilinasi į mentalinius aspektus sporte.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

five × 1 =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas