progresą įtakoja sugebėjimas treniruotėse išlaikyti intensyvumą

Priežastys, kodėl sprotuojant nėra norimų rezultatų

Treniruodamiesi siekiame tam tikrų rezultatų. Kiekvienas dažniausiai siekiame skirtingų rezultatų, tačiau priežastys, kodėl jų nesugebame pasiekti, dažniausiai būna tos pačios. Žinoma, kad be tinkamos mitybos ar poilsio nebus norimų rezultatų, tačiau yra ir kitų priežasčių, kurios lemia, kodėl šiuo metu nepasiekėte to, ką buvote užsibrėžę. Todėl šiame straipsnyje pateikiamos dažniausios priežastys, kurios nulemia norimų rezultatų nebuvimą.

1. Netinkamas psichologinis nusiteikimas

Neužtenka sportuoti tik dėl to, kad nuramintumėte savo sąžinę sveikesnio ir judresnio gyvenimo būdo atžvilgiu. Turite nuoširdžiai norėti pasikeisti. Geriems rezultatams reikia didelio atsidavimo ir koncentracijos. Sportas neturėtų būti prievarta, tad pasistenkite rasti vidinės motyvacijos ir aiškiai sau išdėstyti, dėl kokių priežasčių sportuojate (jaučiatės energingesni, sportas padeda iškrauti neigiamą energiją ar pageriną nuotaiką).

2. Netinkami treniruojamų raumenų grupių prioritetai

Gali būti, kad pirmiausia treniruojate tas raumenų grupes, kurias labiausiai patinka treniruoti, o kai reikia treniruoti mažiau ir rečiau treniruojamas raumenų grupes, nebelieka pakankamai energijos. Svarbu tai, kad žmogaus raumenų struktūra yra vieninga sistema, todėl vienos raumenų grupės atsilikimas gali sumažinti galimybę tinkamai treniruoti kitas grupes. Patariame susidaryti treniruočių grafiką ir paskirstyti treniruotes pagal treniruojamą kūno dalį. Tikėtina, kad tai padės tolygiai paskirstyti dėmesį skirtingoms raumenį grupėmis ir jos vystysis tolygiai.

3. Nesisteminga pertrauka tarp pakartojimų

Pertraukas tarp pakartojimų reikėtų apriboti konkrečiu laiko intervalu. Sekdami ne tik treniruotės aktyvų laiką, bet ir petraukas, galite paversti savo treniruotę efektyvesne ir išliksite labiau sistemingi laiko atžvilgiu.

4. Treniruojatės tik tada, kai yra nuotaika

Treniruotėms nereikia išskirtinio nusiteikimo, kadangi pačios treniruotės gali gerokai pagerinti jūsų nuotaiką. Sporte labai svarbu disciplina, kuri reikalauja pastovumo, neatsižvelgiant į tai, kokia jūsų nuotaika ir nusiteikimas.

5. Nedarote kardio

Kardio treniruotės treniruoja kvėpavimo ir kraujotakos sistemas, be kurių efektyvi treniruotė neįsivaizduojama. Todėl siekiant tobulo kūno nevertėtų koncentruotis tik į jėgos treniruotes. Atminkite, kad treniruočių įvairumas užtikrina visapusišką kūno lavinimą.

6. Monotoniškos treniruotės

Raumenys linkę adaptuotis prie krūvio, o tuomet progresas sustoja. Patartina kuo dažniau keisti treniruotės pobūdį: pratimus, pertraukas tarp pakartojimų, treniruočių tipus. Taip sukelsite organizmui lengvą šoką, kuris būtinas, norint patobulinti savo kūną.

7. Kaltinate genetiką

Jei nepavyksta pasiekti norimų rezultatų, labai patogu kaltinti netinkamą genetiką, o ypač tada, kai pastebite aplinkui save tiek daug ir greitai progresuojančių žmonių. Tiesa, kad genetika turi svarbų vaidmenį, tobulinant kūną, tačiau tai neturėtų jūsų blaškyti ir dėl to nereikia mažinti pastangų, nes su tinkamomis pastangomis ir koncentracija rezultatai anksčiau ar vėliau bus.

 

Taigi, rezultatai priklauso nuo daugelio veiksnių ir galima išskirti aiškias priežastis, kodėl dar nepasiekėte rezultatų, kurių norėjote. Svarbu šias priežastis suvokti, pastebėti savo klaidas ir pasistengti jų išvengti.

 

Autorius Ronaldas Račkauskas

Ronaldas yra visapusiškas sportininkas – įvarių sporto rungčių (lengvoji atletika,powerlifting,virvės traukimas, fizinės būklės patikrinimo varžybos) dalyvis ir prizininkas. Turi sukaupęs daug patirties, sportuojant su savo kūno svoriu, namų sąlygomis. Sieja fizinę veiklą su psichologine sveikata, gilinasi į mentalinius aspektus sporte.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

five + 6 =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas