Patarimai sportuojantiems paaugliams

Paauglystė – spartaus vystymosi, brendimo laikotarpis. Tai atsakingas gyvenimo tarpsnis, kuriame reikia formuoti tinkamas nuostatas ir įpročius, siekiant kiek įmanoma geriau pasiruošti suaugusiųjų pasauliui. Šį laikotarpį yra  įprasta laikyti  maištingumo ir nepaklusnumo laikotarpiu. Laimei, tinkamas įsitraukimas į sportinę veiklą ir atitinkamų nuostatų formavimas gali padėti lengviau išgyventi šį permainingą gyvenimo periodą. Paauglystės metu yra ryškus ne tik intelektualinių, psichologinių, bet ir fizinių savybių pasikeitimas. Galima sakyti, jog tai yra laikotarpis, kai formuojami tvirtovės, kurioje gyvensite visą gyvenimą, pamatai, todėl reikia žiūrėti į tai atsakingai ir yra keli faktoriai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį.

  • Turėkite savo autoritetą/autoritetus

Tinkami autoritetai gali įkvėpti išlaikyti aukštus standartus. Sportuojant, reikia rinktis tokius autoritetus, kurie skatintų vystyti savo fizines savybes. Tai nebūtinai turi būti pasaulinio lygio sportininkas su virtine aukščiausio lygio pasiekimų, tai gali būti tiesiog artimas, gerai pažįstamas žmogus. Svarbu, kad jis skatintų stengtis ir nenuleisti rankų dėl geresnio rytojaus, formuotų tvirto žmogaus įvaizdį, kuris įkvepia tobulėti. Taigi, tinkamas autoritetas suformuoja etaloną, įvaizdį,  į kurį stengiamės lygiuotis, tačiau nereikėtų stengtis susitapatinti su savo autoritetu – kiekvienas esame skirtingas, turime stiprių savybių, kurių galbūt mūsų autoritetai neturi.

  • Apsupkite save tinkamais žmonėmis

Paaugliai dažniausiai būna jautrūs socialinei aplinkai, greitai perima nuostatas iš aplinkos, kurioje jie dažniausiai būna. Todėl labai svarbu, apsupti save tais žmonėmis, kurie suprastų jūsų įsitraukimą į sportinę veiklą, neskatintų daryti nieko tokio, kas galėtų smarkiai pakenkti jūsų rezultatams ar pasiekimams.  Leidžiant ilgą laiką su tais žmonėmis, kurie visiškai atitolę nuo sveikos gyvensenos ir mėgsta piktnaudžiauti svaigalais, gali labai smarkiai nukentėti jūsų motyvacija ir susitelkimas į sportą.

  • Atsirinkite informacijos šaltinius

Gyvename amžiuje, kai dėl informacijos gausos vis sunkiau darosi atsirinkti tinkamus žinių šaltinius. Svarbu suprasti, kad neegzistuoja vienintelė teisinga nuomonė, todėl, jei kažkas pasakė, kad be specialių cheminių preparatų nieko nepasieksite sporte, tai nebūtinai turi būti tiesa. Reikia stengtis pažinti savo organizmą ir atsirinkti, tai kas jam labiausiai tinka.

  • Koncentruokitės į bazinius pratimus

Stenkitės skirti pakankamai dėmesio baziniams pratimams (atsispaudimai, prisitraukimai). Raumenų auginimo pikas yra 18-25 gyvenimo metais, todėl reikėtų paruošti solidžią fizinę bazę prieš įžengiant į tą laikotarpį. Tokie pratimai suformuoja fizinius pagrindus, kurie išsilaiko ilgą laiką net ir sustojus sportuoti.

 

  • Neatsisakykite kardio

Viena iš dažniausių klaidų, kurias daro paaugliai – atsiribojimas nuo kardio, manant, kad tai mažina raumenis. Tiesa pasakius, kardio padeda greičiau užauginti raumenis, kadangi vysto kvėpavimo, kraujagyslių sistemas, kurios aktyviai dirba jėgos treniruotėse.

  • Turėkite režimą

Labai svarbu turėti tinkamą miego ir mitybos režimą. Pastovūs, reguliarūs įpročiai ne treniruočių metu yra labai svarbūs  ne vien dėlto, kad ugdo discipliną, bet ir dėl to, kad paruošia ir pakrauna kūną treniruotei. Todėl verčiau atsisakyti neproduktyvių sėdėjimo iki išnaktų prie kompiuterio valandų.

 

Taigi, paauglystė – atsakingas, permainingas laikotarpis, kurio metu reikia formuoti tinkamus įpročius, kurie gali smarkiai padėti tolimesnėje sportinėje veikloje.

Autorius Ronaldas Račkauskas

Ronaldas yra visapusiškas sportininkas – įvarių sporto rungčių (lengvoji atletika,powerlifting,virvės traukimas, fizinės būklės patikrinimo varžybos) dalyvis ir prizininkas. Turi sukaupęs daug patirties, sportuojant su savo kūno svoriu, namų sąlygomis. Sieja fizinę veiklą su psichologine sveikata, gilinasi į mentalinius aspektus sporte.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

two + eight =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas