Ar naudojant gumas galiu sutvirtėti, jaustis geriau, padidinti savo judesių amplitudę ar net numesti svorio? taip!

Kodėl vertėtų išmėginti treniruotes su pasipriešinimo gumomis?

Nors pasipriešinimo gumos (kitaip – elastinės gumos) neatrodo galingai ar bent kiek įspūdingai,  neapsigaukite – jų teikiama nauda didžiulė, o treniruočių krūvis stulbinamai dinamiškas ir priklauso tik nuo jūsų išradingumo ir gumos storio. Pasipriešinimo gumos pradėtos naudoti, kineziterapijoje siekiant greičiau atsistatyti po įvairiausių traumų ir judesio sutrikimų. Nepaisant to, jos puikiai tinka viso kūno tobulinimui. Atsistatymas po traumų, giliųjų raumenų, sausgyslių tvirtinimas – tik keli, plačiau visuomenei žinomi pasipriešinimo gumų vartojimo pliusai. Pliusų yra ir daugiau. Ar naudojant gumas galiu sutvirtėti? Ar galiu jaustis geriau? Ar galiu padidinti savo judesių amplitudę ar net numesti svorio? Atsakymas vienareikšmiškas – taip.

Pagrindinis skirtumas nuo svorio kilnojimo

Vienas esminių ir svarbiausių pasipriešinimo gumos pranašumų yra elastinis pasipriešinimas, kuris ne taip, kaip svoriai, nėra priklausomas nuo gravitacijos. Toks treniruočių būdas leidžia atlikti labiau funkcinius judesių derinius, kurie atkuria tiek kasdieninius, tiek su specifinėm sporto šakom susijusius veiksmus. Naudojant svorius, galimas tik vertikalus pasipriešinimas.  Ne paslaptis, kad tai lemia Žemės gravitacija. Tai reiškia, kad jeigu atliksite pratimą su svoriu horizontaliai, pvz., ištiesta ranka su hanteliu kreipsite į šoną ir atgal, horizontalios plokštumos pasipriešinimo tiesiog nebus. Naudojant gumas pasipriešinimas gali būti sukurtas iš betkurios pusės. Tai reiškia, kad galite sukioti savo kūną į šonus, daryti lėtus judesius kojomis ar rankomis į skirtingas puses, ar netgi atkartoti krepšinio bei futbolo judesius naudojant pasipriešinimą. Naudojant pasipriešinimą mūsų kūnas tvirtėja ir prisitaiko. Dėl to kasdieniniai judesiai, pvz., pasisukimas į šoną nešant dėžę ar svorio laikymas nepatogioje padėtyje tampa lengvesni ir mažina traumomų tikimybę. Mankšta su gumomis paruošia kūną tam tikriems veiksmams, todėl tai puiki prevencija prieš traumas betkokioje sporto šakoje.

Priežastys naudoti gumas

Maža apkrova sąnariams ir jų stiprinimas

Pasipriešinimo treniruotės padidina sąnarius supančių raumenų apsaugą ir gebėjimą atremti smūgius, bei didina raumenų ir sąnarių lankstumą.

Reguliuojamas pasipriešinimo sunkumas

Sunkumas priklauso nuo to, kokiu greičiu ir kampu atliksite pratimą, koks gumos storis ir koks jūsų fizinis pasiruošimas. Laimei, visi šie dalykai jūsų rankose! Jūsų pareiga užtikrinti, kad pratimo metu jaustumėtės gerai.

Leidžia laisvai judėti

Judesio amplitudė ir įvairovė priklauso nuo jūsų fantazijos. Svarbu, atsižvelgti į kūno duodamus signalus ir vengti traumų. Jaučiaunt labai didelį, ar neįprastą diskomfortą pratimo metu, vertėtų pasitikrinti ar gerai išlaikote pratimo formą.

Laisvai kintamas pratimų greitis

Nors didžiausią naudą jėgai ir raumenų augimui turi lėti pakartojimai, tačiau greitais judesiais tobuliname vikrumą ir raumenų ryškumą. Galima treniruotis intensyvių ir greitų pratimų intervalais. Taip nepatirsite per didelės apkrovos, turėsite laiko pailsėti. Naudojant gumas, pratimų atliekamas greitis gali varijuoti pagal jūsų poreikius.

Didina raumenų masę

Bet kokios nuoseklios, tasyklingai atliekamos treniruotės galiausia atneš rezultatą, tad treniruojantis su gumomis taip pat pastebėsite, kad raumenys sustiprės, taps ryškesni ir šiek tiek didesni (naudojant storesnes gumas).

Didina jėgą

Naudojant gumas sustiprinsite tas kūno vietas, kurių naudojant svorius pakankamai netreniravote – paliesite giliuosius raumenis. Tai turės puikių rezultatų jūsų bendrai fizinei jėgai, tobulėsite ne tik treniruotėse su gumomis, bet ir kitoje fizinėje veikloje, pvz., svorių kilnojimas.

Mažina riebalų kiekį kūne

Treniruotės su gumomis iš dalies gali pakeisti kardio treniruotes, nes ne tik sustiprins raumenis, bet ir padės deginant riebalus.

Sukuria pasipriešinimą skirtingomis kryptimis

Pratimai su gumomis, ne taip kaip svoriai, gali būti daromi visomis kryptimis. Gumos lengvos ir jų kitas galas prispaustas ar pritvirtintas prie kito galo, todėl gravitacija pratimų sunkumo visiškai neįtakoja. Galime nevaržomi ir praktiškai be traumos galimybės atlikti pratimus į visas skirtingas puses.

Stiprinami gilieji raumenys ir didėja apsauga nuo traumų.

Iš pirmo žvilgsnio pratimai su guma – juokų žaidimas. Tačiau atliekant pratimus iš lėto, kontroliuojamai dirba tie raumenys, kurie paprasto sporto metu įsijungia minimaliai. Ištisinis tempimas ir galimybė pratimus atlikti visomis kryptimis leidžia pajungti net ir labiausiai „užsisėdėjusius“ raumenis. Pratampomos sausgyslės ir prajudinami sąnariai tvirtėja, o gilieji raumenys tvirčiau prilaiko skeletą.

Nėra galimybės “sukčiauti” darant pratimus

Kilnojant svorius galima juos „užsimesti” ar kaip nors kitaip naudoti netaisyklingą formą tam, kad lengviau padarytumėte pakartojimą. Treniruotėse su gumomis toks sukčiavimas tiesiog neveikia, nes mūsų tikslas ištemti gumą, kurios tempimui visada reikės atitinkamo kiekio jėgos ir jokie „užsimetimai“ čia nepadės.

Nebrangus

Gerą ir funkcionalią elastinę gumą pradedančiajam galima nusipirkti vos už 20-30 Lt. Gumų pasiūla ir įvairovė didelė, nes skiriasi jų gamintojai, storis, medžiagos, rankenos, o taip pat ir patogumas, nuo to priklauso ir gumos kaina.

Nereikalauja daug vietos

Įsidedu į kuprinę ir pamirštu.

Lengva pasiimti su savimi į kelione

Puikus įrankis formos palaikymui ir tobulinimui išvykus. Sveria mažai, galima traniruoti visą kūną, pratimų įvairovė didžiulė, ko dar  gali reikėti? :)

Lavina koordinaciją

Gumos pagalba sukurtas tempimas ir pasipriešinimas priverčia kūna stabilizuotis, naudoti daugiau raumenų grupių ir suteikia koordinacijos, bei balanso.

Treniruoja giliuosius raumenis

Naudojant gumas treniruosite savo sąnarių stabilizatorius, retai paliečiamas raumenų grupes ir sausgyslės.

Prideda įvairovės

Praskaidrina rutiną ir atveria daug galimybių išradingiems.

 

Autorius Rokas Petrošius

Skirtingos sportinės veiklos padėjo sukurti įvairiapusį teorinių ir praktinių žinių bagažą, o susidomėjimas natūralia medicina ir sveiku gyvenimo būdų jį dar labiau išplėtė. Athletic Duo įkūrėmė norėdami sukurti kokybišką informacijos dalinimosi šaltinį. Tikiuosi tai padės tobulėti tiek man, tiek jums.

1 Komentaras “Kodėl vertėtų išmėginti treniruotes su pasipriešinimo gumomis?

  1. Edvinas

    Sveiki , o gal galite patarti sveriu 62kg man 15 kokia guma naudoti? Darysiu sunkias mankstas tai ka patartumet? Ir ar pasipriesinimo guma geresne su lateksu ar be jo?

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

1 + sixteen =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas