treniruotės lauke gerina psichinę sveikatą ir sukelia laimės pojūtį

Kodėl verta sportuoti lauke?

Šiltėjant orams atsiranda didesnis noras ir daugiau galimybių sportuoti lauke. Treniruotės lauke gali padėti paįvairinti įprastą namų ar sporto salės aplinką, tačiau yra ir svaresnių argumentų, kodėl verta sportuoti lauke.

 1. Sportas lauke – geresnė nuotaika

Dėl gryno oro antplūdžio smegenyse padidėja serotino, kuris atsakingas už psichinę sveikatą ir gerą nuotaiką, lygis. Ši medžiaga yra svarbi, kadangi, sumažėjus jos koncentracijai centrinėje nervų sistemoje, atsiranda nerimo jausmas bei polinkis į depresiją. Beje, jei sportuojate gamtoje, lengviau pasiekti ramią proto būseną.

 1. Treniruotės lauke padeda sudeginti daugiau kalorijų

Lauke yra nemažai aplinkos faktorių, kurie apsunkina mūsų treniruotę: oro kaita, prisitaikymas prie skirtingos aplinkos (pvz., bėgimo danga), tai verčia mūsų organizmą atitinkamai reaguoti. Taigi, mūsų kūnas turi labiau prisitaikyti, reaguoti į pokyčius ir dažnai išeikvoti daugiau kalorijų.

 1. Vitaminas D

Vitaminas D susidaro žmogaus odoje veikiant ultravioletiniams B spinduliams (saulės šviesai). Žinoma, tai, kiek vitamino D pasigamins organizme, priklauso ir nuo metų laiko, paros meto, oro sąlygų, apsirangos ir odos tipo  . Pasak šio puslapio-skaičiuoklės, sukurto Norvegijos oro tyrimų instituto,  dabartiniu metų laiku užtenka kas antrą dieną apie 20 minučių pabūti saulėje ir turėsite reikiamą vitamino D kiekį. Vitaminas D reguliuoja mineralinių medžiagų (kalcio, fosforo, magnio) apykaitą bei yra atsakingas už kaulų stiprumą ir raumenų jėgą

 1. Išvengsite monotonijos

Akivaizdu, jog lauke yra daugiau galimybių pakeisti aplinką, sugalvoti naujų bėgimo maršrutų, nueiti į skirtingą parką. Be to, lauke yra didesnis erdvės pojūtis, neslegia keturios sienos, psichologiškai geriau jaučiamės.

 1. Lauke geresnė koncentracija

Prieš 3000 tūkst. metų žmonės buvo medžiotojai ir turėjo prisitaikyti prie įvairių gamtos išbandymų bei išlaikyti aštrų protą, tam, kad neliktų be maisto. Šie evoliucijos užkoduoti bruožai egzistuoja ir dabar – daugumai žmonių lauke smarkiai pagerėja koncentracija.

 1. Sutaupysite pinigų

Jei sportas lauke jum yra daugiau reguliarus įprotis nei kartais pasitaikanti proga, tuomet nereikės rūpintis dėl sporto klubų abonentinio mokesčio.

 1. Mažesnis kraujospūdis

Yra moksliškai įrodyta, jog ne uždara aplinka, ypatingai gamta, sumažina streso hormono – kortizolio kiekį organizme, o tai turi tiesioginė įtakos jūsų kraujo spaudimui – jis sumažėja.

Taigi, sportas lauke gali būti ne tik malonus, bet ir labai sveikas įprotis. Gyvename laikotarpiu, kai santykis su gamta ir buvimas lauke tampa ypatingai svarbūs, kadangi įprastas gyvenimo ritmas, įsipareigojimai, mus vis labiau prikausto prie uždaros aplinkos, todėl nepraleiskite progos susikurti malonumo – sportuoti gryname ore.

 

Autorius Ronaldas Račkauskas

Ronaldas yra visapusiškas sportininkas – įvarių sporto rungčių (lengvoji atletika,powerlifting,virvės traukimas, fizinės būklės patikrinimo varžybos) dalyvis ir prizininkas. Turi sukaupęs daug patirties, sportuojant su savo kūno svoriu, namų sąlygomis. Sieja fizinę veiklą su psichologine sveikata, gilinasi į mentalinius aspektus sporte.

2 komentarai “Kodėl verta sportuoti lauke?

 1. Sportas lauke yra nuostabi veikla, ypač atšilus orams. Taip smagu sportuoti, kai tiek naudos yra gaunama.

  Atsakyti
 2. Daugybė priežasčių kodėl verta sportuoti lauke ir visoms joms pritariu. Ypač pritariu, kad sportuojant lauke geresnė ir nuotaika.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

sixteen − 9 =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas