Moterims užsiauginti vyriškus raumenis neleidžia mažas testosterono kiekis

Kodėl merginos turėtų kilnoti svorius?

Daugelis merginų vengia kilnoti svorius ir daryti sunkias jėgos treniruotes dėl baimės tapti raumeningoms kaip vyrai. Dar kartą pabrėžiame, kad testosteronas yra vienas pagrindinių raumenų augimo hormonų, kurio merginų organizme pagaminama 10 kartų mažiau, o tai reiškia, kad joms daug sunkiau auginti raumenis. Merginoms taip pat reiktų suvokti, kad jei bėgiojimas ir jogos užsiėmimai neatneša norimų rezultatų, verta prie šių treniruočių pridėti ir svorių kilnojimą. Tam yra keletas priežasčių.

1. Efektyviau krenta svoris

Paplitusi nuomonė, kad kilnojant svorius tiesiog didėjame. Iš tiesų, svorių kilnojimas padeda kur kas efektyviau deginti riebalus nei monotoniška kardio treniruotė. Jėgos treniruotės skatina kūną naudoti daugiau deguonies, jis reikalauja daugiau kalorijų. Taigi, formuojant raumenis greitėja medžiagų apykaita, o tai leidžia sudeginti daugiau kalorijų ne tik treniruotės metu, bet ir po jos. Taip pat, dididinant raumenų masę, kūnas efektyviau naudoja kalorijas.

2. Geriau miegosite

Aktyvus sportas pagerins miego kokybę, greičiau užmigsite, sumažės naktiniai prabudinėjimai, nes kilnojant svorius būsite išnaudojus nemažai energijos. Svorių kilnojimas taip pat mažina stresą ir nerimą, suteikdamas daugiau pasitikėjimo savimi ir sveikos gyvensenos pojūtį. Žinant, kad nerimas yra pagrindinė nemigos priežastis, suprantama, kad miego kokybė pagerės ne tik dėl išnaudotos energijos, tačiau ir ramesnių minčių. Taip pat, miego metu organizme cirkuliuoja 70 proc. kasdienės augimo hormono, kuris stiprina kaulus bei raumenis, tad gaunama abipusė nauda.

3. Psichologiškai sustiprėsite

Kai esate stipresnės fiziškai, tai padeda jaustis stipresnėms ir psichologiškai. Svorių kilnojimas moko įveikti komforto zoną ir diskomfortą, stumti save į priekį, kai raumenys jau nori pasiduoti, ugdo discipliną ir valios jėgą. Svorių kilnojimas ne tik padės išsiskirti laimės hormonams endorfinams, tačiau suteiks pasididžiavimo savimi jausmą ir suvokti, kokia stipri iš tiesų esate. Harvardo universiteto tyrimai nustatė, kad dešimt savaičių jėgos treniruočių sumažina klinikinius depresijos simptomus sėkmingiau nei konsultacijos. Tai ypač svarbu moterims, nes joms yra daugiau nei du kart didesnė tikimybė patirti depresiją ir tik viena iš trijų moterų siekia pagalbos.

4. Stiprina širdį

Svorių kilnojimas gali sumažinti riziką susirgti širdies ligomis. Buvo nustatyta, kad kilnojant svorius mažėja šansai turėti aukšta trigliceridų koncentraciją, padidėjusį kraujo spaudimą ir padidėjusį gliukozės lygį. Svorių kilnojimas ne tik sumažina cukraus kiekį kraujyje, bet ir bet ir apsaugo nuo viršsvorio, kuris yra didelis šios ligos rizikos faktorius.

5. Tvirtina kaulus

Senstant gresia pavojus prarasti tiek raumenų, tiek kaulų masę. Moterims po menopauzės yra didesnė rizika susirgti osteoporoze (liga, kuriai būdinga maža kaulinė masė dėl kaulų tankio sumažėjimo), nes organizmas nebegali išskirti estrogeno. Svorio kilnojimas yra puikus būdas kovoti su kaulų masės netekimu ir tai sumažina osteoporozės riziką. Kad kaulai nebūtų trapūs, jais reikia pradėti rūpintis kuo anksčiau. Geriausi pratimai kaulams yra tokie, kurie nukreipti prieš traukos jėgą, kai krūvio metu kūnas jaučia didelį pasipriešinimą.

Merginos, kilnokite svorius!

Tai padės jaustis stiprioms, užtikrintomis, energingomis, turėti gražias kūno formas ir, svarbiausia, būti sveikoms.

 

 

 

Autorius Erikas Andrijaitis

Erikas visada stengiasi pabusti su pozityviomis mintimis ir taip save motyvuoja. Jam patinka dinamiškai sportuoti: su svarmenimis ir naudojant kūno svorį. Erikas yra baigęs sporto studijas ir turi sukaupęs nemažą žinių bagažą, kurį pildo kasdien.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

two + 12 =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas