Poilsis yra toks pats svarbus, kaip pati treniruotė

Kiek laiko reikia raumenims atsistatyti

Po treniruotės raumenims reikia laiko, kad jie sustiprėtų ir atsigautų. Manoma, kad raumenims atsistatyti ir paaugti užtenka 48 valandų, tačiau, kaip ir daugelyje sričių, nevertėtų tos pačios taisyklės taikyti visiems.

Dažnai žmonės, pradėję sportuoti siekia kuo greičiau pasiekti rezultato, nesvarbu ar sportuoja dėl išvaizdos ar sveikatos. Būtina žinoti, kad treniruojant kojas, krūtinę, rankas, ar bet kokią kitą raumenų grupę, poilsis yra kone toks pats svarbus, kaip pati treniruotė. Kai kūnui neduodama laiko tinkamai atsigauti ir prarandamas balansas tarp fizinio krūvio ir poilsio, jaučiamas persitreniravimas, kūnas patiria daug streso.

Fiziniai pratimai, tokie kaip bėgiojimas, ar svorių kilnojimas, pažeidžia raumenų skaidulas (dėl to jaučiamas raumenų skausmas kitą dieną po treniruotės). Leidžiant raumenims ilsėtis, jie turi laiko atsistatyti, sustiprėti ir paaugti.

Nors nebuvo įrodyta, koks turėtų būti optimalus poilsio laikas, tačiau dauguma tyrimų siūlo ilsėtis bent 48 valandas, kad kūnas pilnai atsistatytų ir būtų išvengta traumų. Beabejo vertėtų atsižvelgti ir į kitus faktorius, tokius kaip amžius, kuris dažnai įtakoja lėtą raumenų atsistatymą. Taip pat įtakos poilsio laikui daro ir fizinė jėga, individualus sportiškumo lygis, nes kūnas lengviau atsistato po jau žinomų, dažnai daromų pratimų. Taigi, nors poilsio trukmė gali individualiai skirtis, tačiau poilsis yra būtinas raumenims.

Dažnai iškyla klausimas, ar vertėtų sportuoti , jaučiant raumenų skausmą. Neintensyvi fizinė veikla, tokia kaip lėtas plaukimas, gali pagerinti raumenų atsistatymą, nes atpalaiduoja raumenis. Kai kurie sunkumų kilnotojai beveik neturi poilsio dienų ir bando pripratinti kūną prie nuolatinio spaudimo. Manoma, kad raumenys gali veikti visu pajėgumu net ir per atsistaymo laikotarpį. Taip pat siūlyčiau skirtingomis dienomis treniruoti atsikras raumenų grupes, pvz., vieną dieną skirti kojų treniravimui, kitą – viršutinės kūno dalies, trečią – preso ar pan. Taip raumenų grupės spės pailsėti, o jūs norimo rezultato sieksite greičiau.

Deja, nėra formulės, kuri padėtų apskaičiuoti kiek poilsio dienų reikia skirti. Svarbu, išmokti klausyti savo kūno ir atsižvelgti į savo fizinio aktyvumo lygį ir amžių. Jei jaučiate sąnarių skausmą, akivaizdžiai pablogėjusį pajėgumą, leiskite saavo kūnui pailsėti. Pajutus bendrą pagerėjimą ir skausmui atlėgus, galima vėl treniruotis, juk sėdėjimas ant sofos raumenų neužaugins ir nepadės įveikti maratono.  :)

Autorius Joana Andriulytė

Joana jau kelerius metus aktyviai domisi mityba, dietologija ir sportu. Ji per šiuos metus sukaupė ne tik daug žinių iš įvairių knygų ir mokslinių straipsnių, tačiau ir asmeninės patirties, tad siekia dalintis savo žiniomis. Taip pat, Joana jau 3 metus yra peskovegetarė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

18 − fifteen =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas