Norint visapusiškai treniruoti kūną, būtina užsiimti įvairia sportine veikla

Kalorijas deginančios sporto šakos vasarai

Įšilus orams, atsiranda daugiau galimybių praplėsti savo fizinę veiklą lauke. Treniruotės lauke pranašesnės ne tik tuo, jog kvėpuojate grynu oru, tačiau lauke taip pat dagiau erdvės ir galimybių daug ir greitai judėti. Šiame straipsnyje pateiktos sporto šakos padės ne tik sutvirtinti kūną bei sudeginti šimtus kalorijų, tačiau ir maloniai praleisti laiką. Pasirinkite mėgstamą veikla, įtraukite ją į įprastą savo treniruočių režimą, tai padės lavinti įvairesnius kūno raumenis bei ištvermę.  Išvardintos sporto šakos ne taip stipriai apkrauna vieną raumenų grupę, tad tokia treniruotė neturėtų sukelti nemalonių jausmų, kuriuos dažniausiai iššaukia per didelis fizinis krūvis sporto metu.

 

Paplūdimio tinklinis

Raumenų grupės: kojos, sėdmenys, pečiai, pilvo raumenys, apatinė nugara, liemuo.

Tinklinio žaidėjai turi tvirtus pilvo, nugaros, kojų bei pečių raumenis, nes paplūdimio tinklinis reikalauja didelės ištvermės, jėgos, greičio ir taiklumo. Paplūdimio tinklinio aikštelėje esantis smėlis – minkštas pagrindas, dėl kurio jums yra sunkiau judėti ir dėl to jūsų treniruotė tampa kur kas sudėtingesnė. Šios veiklos privalumas merginoms – žaidžiant tinklinį, sutvirtinsite visą kūną ir puikiai atrodysite su maudymosi kostiumėliu.

Sudegintos kalorijos per 1 val.: 470

Kalorijų skaičius nustatytas pagal moterį, kuri yra 30 metų, jos ūgis – 165 cm ir svoris – 58 kg; sportavo 1 valandą. Vyras dažniausiai sudegina daugiau kalorijų.

 

Laipiojimas uolomis

Raumenų grupės: visos.

Jei norite, jog dirbtų kiekvienas jūsų kūno raumuo, tai būtinai rinkitės šią sportinę veiklą. Pirmiausia reikėtų išbandyti jėgas dirbtinių akmenų laipiojimo sienose. Jeigu pastebite, jog jums dar trūksta jėgų, tai labiau treniruokite bazinius raumenis. Galiausiai, kai jaučiatės pasirengę, galite drąsiai žengti iš salės lauk, bet kartu su žmogumi, kuris tai tikrai išmano ir sugeba daryti.

Sudegintos kalorijos per 1 val.: 645

 

Žygiai

Raumenų grupės: kojos, sėdmenys, pilvo raumenys, nugara, liemuo.

Ši sportinė veikla tinka visiems: tiek mažiems, tiek dideliems, tiek visai šeimai. Svarbu pasirinkti tinkamą maršrutą pagal savo galimybes: trumpesnį arba ilgesnį, sunkesnį ar lengvesnį. Žygiuodami ne tik puikiai ir smagiai praleisite laiką kartu su šeima ar gerais draugais, bet taip pat ir stiprinsite kojų, sėdmenų, pilvo, nugaros ar liemens raumenis.

Sudegintos kalorijos per 1 val.: 350

 

Vandensvydis

Raumenų grupės: kojos, sėdmenys, pečiai, nugara, pilvo raumenys.

Svarbiausia, jog ši veikla vyksta vandenyje ir dėl to yra kur kas sunkiau judėti, o tai reikalauja didesnės jėgos, ištvermės, nemažų energijos resursų. Nepaisant to, su smagia kompanija viskas įveikiama.

Sudegintos kalorijos per 1 val.: 590

 

Tenisas

Raumenų grupės: kojos, sėdmenys, pečiai, nugara, rankos.

Dauguma klaidingai mano, jog tenisas nėra „tikras“ sportas. Ši sportinė veikla reikalauja didelės jėgos, ypatingo vikrumo ir greičio. Tyrimai rodo, kad teniso žaidėjai yra kur kas geresnės fizinės būklės nei tie žmonės, kurie nežaidžia teniso. Taip pat šie žaidėjai turi žemesnį kraujo spaudimą, greitesnę medžiagų apykaitą, pasižymi stipresne širdimi, žemesniu pulsu ramybės būsenoje ir, žinoma, didele jėga.

Sudegintos kalorijos per 1 val.: 420

 

Futbolas

Raumenų grupės: kojos, sėdmenys, pilvo raumenys, liemuo.

Futbolas – gera kardio treniruotė, kuri stiprina kojų raumenis, nes jums tenka bėgioti per visą aikštelę: tai greičiau, tai lėčiau ar zigzagais. Ši sporto šaka ypač tinka tiems, kurie nori sustiprinti savo širdį ir sudeginti nemažai kalorijų.

Sudegintos kalorijos per 1 val.: 415

 

Plaukimas

Raumenų grupės: rankos, krūtinė, nugara, pečiai, kojos, pilvo raumenys, liemuo.

Plaukimas – geriausias pasirinkimas tiems, kurie vengia jausti sunkų ir didelį fizinį krūvį, bet tuo pačiu nori sudeginti nemažą kalorijų kiekį. Plaukdami „krūtine“ ar „peteliške“ stiprinsite nemažą dalį kūno raumenų, o pavargę rinkitės poilsį plaukdami nugara arba „šuniuku“.

Sudegintos kalorijos per 1 val.: 360

 

Žinoma, yra dar daugiau įvairiausių sporto veiklų, tačiau svarbiausia pasirinkti tinkamą ir patinkančią veiklą, tuomet gerai leisdami laiką ir puikiai jausdamiesi net nepastebėsite, kaip greitai galima sudeginti nemažai nereikalingų kalorijų.

 

 

 

Autorius Erikas Andrijaitis

Erikas visada stengiasi pabusti su pozityviomis mintimis ir taip save motyvuoja. Jam patinka dinamiškai sportuoti: su svarmenimis ir naudojant kūno svorį. Erikas yra baigęs sporto studijas ir turi sukaupęs nemažą žinių bagažą, kurį pildo kasdien.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

seventeen − eleven =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas