Geras partneris perkelia treniruotę į kitą lygį, o netinkamai pasirinktas - trukdo

Kaip pasirinkti tinkamą treniruočių partnerį?

Tinkamas treniruočių partneris gali perkelti jūsų treniruotę į kitą lygį. Geras partneris – tarsi geras treneris, kuris žino jūsų galimybes ir privers jus maksimaliai išnaudoti jūsų potencialą. Treniravimosi kompanioną dažnai renkamės iš tų žmonių, su kuriais paprasčiausiai gerai sutariame,  tačiau tai neturėtų būti pagrindinis kriterijus, renkantis treniruočių partnerį. Yra ir kiti faktoriai, į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį.

  • Rekomenduojama, jog partneris būtų panašaus fizinio pasiruošimo lygio kaip ir jūs.

Jei vienas partneris yra daug stipresnis ir labiau patyręs, tuomet nauda tarp treniruočių bičiulių bus ne vienoda ir daugiau naudos gaus tas, kuris yra silpnesnis, kadangi perims stipresniojo patirtį. Be to, stipresnysis sugaiš nemažai laiko, bandydamas perduoti savo patirtį partneriui. Taigi, skirtingas fizinio pasiruošimo lygis tarp partnerių skatina ne adekvačią abipusią naudą. Galiausiai vienodai stiprus partneris reiškia galimybę pasirinkti vienodą intensyvumą treniruotės metu.

  • Vienodas laiko suderinamumas tarp partnerių.

Dėl skirtingų įsipareigojimų ir užimtumo gali neatitikti laisvas laikas skiriamas sportui. Abipusis laiko suderinamumas yra būtina sąlyga norint sportuoti kartu. Jūsų partnerio darbotvarkė skiriama treniruotėms turi sutapti su jūsų darbotvarke.

  • Jūsų partneris turėtų būti racionalus jūsų atžvilgiu.

Geras treniruočių partneris privers jus nepasiduoti tada, kai jau atrodo, jog nebėra jėgų, tačiau protingas kompanionas turi įvertinti traumų rizikos galimybę ir į tai atsižvelgti. Skatinimas sportuoti iki nukritimo yra ne visada teigiamas ir sveikas dalykas.

  • Geras partneris turėtų būti susikoncentravęs į treniruotę.

Jūsų sporto draugas turėtų suvokti treniruočių dinamiką, todėl jis neužsiims nereikalingu kalbinimu treniruotės metu. Bereikalingas plepėjimas gali išblaškyti visą koncentraciją ir sugadinti treniruotę. Todėl sporto laikas turėtų būti skirtas sportui, o ne įvairioms diskusijoms.

  • Jūsų partnerio ir jūsų tikslai turėtų būti vienodi.

Partnerystė ilgai netruks, jei jūs siekiate skirtingų tikslų. Atitinkami tikslai diktuoja treniruočių specifiką. Jei jūsų partnerio tikslas yra numesti svorio, o jūsų – užauginti raumenis, tai labai didelė tikimybė, kad jūs būsite priverstas daryti pernelyg daug kardio. Idealu, kai jūsų ir jūsų partnerio tikslai yra panašūs ir galite kartu judėti link vieno tikslo.

Taigi,  norint efektyviai sportuoti kartu, būtina turėti panašų požiūrį į treniruotes bei vienodas galimybes. Nepaisant to, svarbu suvokti, kad treniruočių partneris tėra jūsų pagalbininkas, todėl reikėtų vengti išsiugdyti pernelyg didelę priklausomybę nuo jo. Kartais sportininkas turi pasikliauti tik asmeniniais, vidiniais resursais, kurie suteikia stiprybės pasiekti savo galimybių ribas.

 

 

 

Autorius Ronaldas Račkauskas

Ronaldas yra visapusiškas sportininkas – įvarių sporto rungčių (lengvoji atletika,powerlifting,virvės traukimas, fizinės būklės patikrinimo varžybos) dalyvis ir prizininkas. Turi sukaupęs daug patirties, sportuojant su savo kūno svoriu, namų sąlygomis. Sieja fizinę veiklą su psichologine sveikata, gilinasi į mentalinius aspektus sporte.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

15 − one =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas