atsistatymas po treniruotės turėtų būti aktyvus

Kaip pagerinti atsistatymą po treniruotės

Kūno stiprinimo,  fizinių savybių gerinimo patarimuose bei strategijose daug dėmesio skiriama treniruotėms, jų specifikai, tačiau poilsis ir atsistatymas po treniruotės gali būti ne mažiau komplikuoti ir ne taip jau lengvai realizuojami procesai. Dėl treniruočių įtakos organizme laikinai atsiranda hormonų disbalansas,  varginama nervinė sistema. Todėl labai svarbu skirti pakankamai dėmesio atsistatymui po treniruotės. Natūraliai kyla klausimas, kaip pagerinti organizmo atsistatymą po treniruotės?

  • Mityba prieš treniruotę

Dauguma žmonių linkę manyti, jog atsistatymui po treniruotės daugiausia įtakos turi tas maistas, kurį valgome būtent po treniruotės, tačiau toks mąstymas yra klaidingas, kadangi maistas prieš treniruotę turi ne mažesnę įtaką organizmo atsistatymui. Angliavandeniai ir baltymai, kuriuos gauname su maistu prieš treniruotę, taip pat cirkuliuoja mūsų organizme ir po treniruotės. Todėl pilnavertiška mityba, bet kuriuo paros metu turi didelę įtaką atsistatymui.

  • Tempimo pratimai

Nepelnytai užmiršti yra įvairūs tempimo pratimai po treniruotės. Jie ne tik padeda palaikyti tinkamą raumenų struktūrą, bet ir padeda sumažinti įtampą raumenyse po treniruotės.

  • Kalio atsargos

Planuojant mitybą po treniruotės, svarbiausią vaidmenį turi baltymai, kurie tradiciškai laikomi raumenų struktūriniu elementu, tačiau verta atkreipti dėmesį į maisto produktus, kuriuose gausu kalio (pupelės, žirniai, bananai). Kalis yra vienas svarbiausių mikroelementų, kuris prisideda prie raumenų energijos atstatymo.

  • Miego kokybė

Akivaizdžiausias faktorius, lemiantis tinkamą atsistatymą po treniruotės – geras miegas. Miego metu atstatoma mentalinė būsena, vyksta aktyvi baltymų sintezė, išskiriami augimo hormonai. Statistiniam žmogui išsimiegoti užtenka 7 valandų, tačiau aktyviai sportuojant reikėtų stengtis pratęsti miego trukmę iki 9 valandų. Reikia pastebėti, kad svarbiausia yra ne miego kiekybė, o kokybė. Norint turėti pilnavertį miegą, o ne paviršutinišką, reiktų griežtai atsisakyti alkoholio, cigarečių, nevartoti kofeino 8 valandas  prieš miegą.

  • Aktyvus poilsis

Poilsis nebūtinai turi būti pasyvus ir suprantamas kaip sėdėjimas ant sofos. Įrodyta, jog toks aktyvus poilsis kaip vaikščiojimas ar lengvas kardio padeda greičiau atsistatyti pavargusiems raumenims, kadangi palaiko tinkamą kraujo cirkuliaciją juose.

  • Streso poveikis

Stresas gali sutrikdyti miegą, širdies veiklą, todėl kenkia bendrai atsistatymo kokybei po treniruotės. Jis yra natūrali mūsų gyvenimo dalis. Visiškas jo panaikinimas nebūtų naudingas, kadangi stresas skatina susitelkti į konkrečios problemos išsprendimą, tačiau per didelis jo kiekis gali būti žalingas ir gali išbalansuoti ne tik poilsio, bet ir treniruočių režimą. Galima sumažinti stresą įvairiais kvėpavimo pratimais, meditacija.

Taigi, atsistatymas po treniruotės nėra visiškai pasyvus procesas, kadangi reikalauja dėmesio ir atitinkamo režimo laikymosi.

 

 

Autorius Ronaldas Račkauskas

Ronaldas yra visapusiškas sportininkas – įvarių sporto rungčių (lengvoji atletika,powerlifting,virvės traukimas, fizinės būklės patikrinimo varžybos) dalyvis ir prizininkas. Turi sukaupęs daug patirties, sportuojant su savo kūno svoriu, namų sąlygomis. Sieja fizinę veiklą su psichologine sveikata, gilinasi į mentalinius aspektus sporte.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

nineteen − four =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas