Ilgesnė treniruotė nebūtinai yra geresnė

Kaip išvengti klaidų, treniruojant bicepsus?

Atrodo, suklysti treniruojant dvigalvį žasto raumenį, arba bicepsą, sunku, juk dauguma pratimų yra aiškūs ir koncentruoti į būtent šį raumenį. Deja, žmonės daro gausybę klaidų. Jeigu kultūrizmas būtų tikrai lengvas, visi nesunkiai galėtų turėti didelius raumenis ir treneriai liktų be darbo. Taigi, treniruotis irgi reikia mokėti, o pasimokyti geriausia iš kitų klaidų ir patiems jų vengti. Tad pateikiame 5 klaidas, kurios trukdo efektyviai treniruoti bicepsą.

Nelaikykite rankų visuomet toje pačioje padėtyje ir vienodu atstumu.

Paėmimas ir atstumas tarp rankų skirtingai veikia bicepsus. Jeigu paimate siauriau negu pečiai, tai veikia išorini bicepsą, o paėmus plačiau brachialisnei pečiai, treniruojate vidinę pusę. Taigi reikia keisti rankų atstumus, kad treniruotes būtų efektyvesnės.

Norint turėti didesnes rankas, reikėtų nepamiršti treniruoti ir žastinio raumenens (lot. musculus brachialis). Puikiai tam tinkantis pratimas būtų hantelių kėlimas (arba atitinkamas pratimas staklėse), kai delnai turi žiūrėti vienas  į kitą.

Nekilnokite per sunkių svorių.

Pernelyg sunkūs svoriai yra viena dažniausių klaidų. Kas nutinka, paėmus per didelį svorį? Pradedate daryti pratimą ne pilna amplitude, alkūnės juda iš savo vietos, įtraukiami pečiai ir nugara, nes bicepsui šis svoris tiesiog pernelyg sunkus. Nesukčiaukite darant pratimus bicepsams, nebijokite naudoti mažesnį svorį ir pamatysite, kad treniruojantis su šiek tiek lengvesniu svoriu, tačiau taisyklingai, „užpumpuosite“ bicepcą dar geriau.

Nedarykite bicepsų treniruotės kartu su nugara.

Jeigu darysite bicepsų pratimus prieš treniruojant nugarą, tai tikriausiai sutrukdys taisyklingai atlikti nugaros pratimus. Tai galite pajausti pradėję daryti prisitraukimus. Geriau vengti daryti šitas grupes kartu, nes atliekant pratimus nugarai, dažnai į darbą įtraukiami ir bicepsai, o išsekus raumenims, didesnė tikimybė patirti traumą.

Niekada netreniruokite dilbių prieš rankų treniruotę.

Netreniruokite dilbių prieš bicepso pratimus, nes tai yra maža raumenų grupė, kuri padeda daugumai kitų pratimų. Po dilbio pratimų gali būti sunku išlaikyti net kavos puodelį, o ką kalbėti apie svorius. Geriausia dilbius daryti treniruotės pabaigoje. Tiesa sakant, nedarykite pratimų dilbiams prieš pratimus, kurie reikalauja stipraus paėmimo.

Ilgesnė treniruotė nebūtinai yra geresnė.

Tikriausiai esate matę žmonių, kurie praleidžia visą valandą, darant vien bicepso pratimus. Na, jie tikrai pasiryžę turėti dideles rankas. Deja, daugiau darbo nereiškia daugiau naudos, jeigu jūsų tikslas  yra raumenų auginimas. Jeigu galite 30 min. treniruoti bicepsus, vadinasi pratimai nėra pakankamai sunkūs. Skirkite dėmesio intensyvumui, o ne treniruotės ilgumui.

 

 

 

 

Autorius Erikas Andrijaitis

Erikas visada stengiasi pabusti su pozityviomis mintimis ir taip save motyvuoja. Jam patinka dinamiškai sportuoti: su svarmenimis ir naudojant kūno svorį. Erikas yra baigęs sporto studijas ir turi sukaupęs nemažą žinių bagažą, kurį pildo kasdien.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

19 + eight =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas