Jogos pratimai pečių, kelių ir nugaros sąnariams stiprinti

Dažnas susiduriame su sąnarių skausmu, atliekant kasdieninius darbus. Pečių, nugaros ir kelių sąnariai yra ypač lengvai pažeidžiami, todėl norint išvengti skausmo ar sužeidimų yra privaloma kuo dažniau juos stiprinti ir mankštinti.

Pečių ir kelių sąnariai yra vadinami sinoviniais, dėl skysčio užpildančio ertmę tarp dviejų kaulų. Šie sąnariai turi labai plačią judėjimo amplitudę. Stuburo kaulai yra jungiami kremzlinėmis jungtimis. Kadangi kremzlės yra labai stangrios, jos leidžia tik labai ribotą judėjimą.

Tam, kad sustiprinti sąnarius, reikia turėti tvirtus raumenis, kurie juos gaubia. Pratimai, skirti stiprinti giluminius raumenis, yra vienas iš efektyviausių būdų.

Turėkite omenyje, kad esant labai intensyviam skausmui, didelė fizinė veikla yra nerekomenduojama. Čia pateikiame keletą jogos pratimų, kurie padės numalšinti skausmą, atpalaiduoti ir sustiprinti sąnarius.

 

Kario poza

Kario poza padeda stiprinti kelių ir pečių sąnarius, taip pat juos atpalaiduoti. Ši pozą taip pat tinka bėgikams, norintiems išvengti sužeidimų kelių srityje.

Kario poza

Atsistokite tiesiai su plačiai išžergtomis kojomis. Pasukite dešinę pėdą į išorę 90 laipsnių kampu, o kairiąją- į vidinę pusę 15 laipsnių kampu. Pakelkite abi rankas sudarydami tiesią liniją. Iškvėpdami sulenkite dešinį kelį ir pasukite galvą į dešinę pusę. Stenkitės švelniai stumti dubenį žemyn. Giliai kvėpuokite. Tą patį pakartokite su kairiąja puse.

 

Lanko poza

Ši poza padeda numalšinti pečių ir nugaros skausmus, taip pat gerina nugaros lankstumą, stiprina stuburą ir pilvo raumenis, malšiną įtampą.

Lanko poza

Atsigulkite ant pilvo ir priglauskite rankas prie šonų. Sulenkite kelius ir rankomis laikykitės už kulkšnių. Įkvėpdami pakelkite krūtinę nuo žemės ir tempkite kojas aukštyn. Žiūrėkite tiesiai ir giliai kvėpuokite.

 

Tilto poza

Tilto poza stiprina kelių sąnarius ir malšina stresą, lengvina kvėpavimą, ištempia krūtinę, kaklą ir stuburą.

Tilto poza

Atsigulkite ant nugaros, priglauskite rankas prie šonų delnais į žemę. Sulenkite kelius ir pastatykite pėdas sudarydami tiesią liniją nuo jų iki kelių. Įkvėpdami lėtai kelkite nugarą nuo žemės išriesdami pečius. Jei norite galite sunerti pirštus, taip galėsite dar labiau iškelti liemenį aukštyn.

 

Kupranugario poza

Kupranugario poza padeda nuo nugaros skausmo (ypač apatinės dalies), stiprina pečių sąnarius, malšina stresą. Taip pat ši poza padeda nugaros lankstumui ir laikysenai.

kupranugario poza

Atsiklaupkite ant kilimėlio ir priglauskite rankas prie klubų. Jūsų keliai turėtų būti pečių plotyje, o pėdos ištiestos atgal. Įkvėpiant išlenkite nugarą tuo pačiu metu tiesdami rankas atgal ant pėdų, kol jos bus tiesios. Atpalaiduokite kaklą.

 

 

Autorius Eglė Jurgelionytė

Eglė – mitybos specialistė, Danijoje studijuojanti gyvenimo būdo mitybos ir sveikatos programą. Ji jau ilgą laiką kasdien praktikuoja jogą ir propaguoja veganišką gyvenimo būdą. Anksčiau ya konsultavusi diabetikus vaikus ir jų šeimas apie mitybą ir sveiką gyvenseną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

1 + 15 =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas