Fizinio pasiruošimo lygis

Įvairiose treniruočių programose bei pratimų aprašymuose galime pastebėti atitinkamo fizinio pasiruošimo sąlygą. Kai kurių mankštų ar pratimų kategorizacija vyksta vertinant fizinio pasiruošimo būklę. Pavyzdžiui, „pratimai pažengusiems“ ar „pratimai pradedantiesiems“. Tačiau yra priimta, kad pratimus dažniausiai renkamės ne pagal tokį skirstymą, o atsižvelgdami į savo individualias galimybes. Dėl skirtingų fizinių savybių atlikdami vienus pratimus galime būti „pažengę“, o atliekant kitus pratimus galime jaustis taip, jog būtume tik „vidutiniokai“. Tai parodo, jog neužtenka vieno pratimo norint nustatyti savo fizinio pasiruošimo lygį. Todėl šiame straipsnyje pateikiu pratimų kompleksą, kurie turėtų padėti tai padaryti.

Atsispaudimai

Vienas  pagrindinių bazinių pratimų, kuris padės įvertinti viršutinės kūno dalies stiprumą: daugiausia krūtinės, pečių, tricepsų jėgą.

ĮvertinimasVyramsMoterims
Puikiai40 +30+
Gerai30-4020-30
Normaliai20-3010-20
Prastai< 20<5

 

Prisitraukimai

Kitas svarbus klasikinis bazinis pratimas, kuris daugiausia lemia nugaros raumenų stiprumą.

ĮvertinimasVyramsMoterims
Puikiai20 +8+
Gerai15-205-8
Normaliai10-151-5
Prastai<10<1

 

Lentos (planko) laikymas
Moderniųjų laikų fitnese vis labiau populiarėjantis pratimas, kuris padeda nustatyti daugiausia korpuso stiprumą.

ĮvertinimasVyramsMoterims
„Geležinis žmogus“4+ min3+ min
Gerai2-3 min1-3 min
Normaliai1+ min1 min
Prastai< 1 min< 1 min

 

1 km bėgimas

Tai būdas patikrinti jūsų aerobinį pasiruošimą – ištvermę, plaučių, širdies darbą. Lentelėje pateiktas laikas per kurį  nubėgama 1 km.

ĮvertinimasVyramsMoterims
Super atletas/puikiai< 3 min< 3:45 min
Gerai3-4 min3:45-4:45 min
Normaliai4-5 min4:45-5:40 min
Prastai L5+ min5:30+ min

Net jei ir sportuojate tik dėl savo malonumo ir nesiekiate ypatingų rezultatų, nustatyti fizinio pasirengimo lygį yra gan naudinga. Juk žinant savo galimybes ir lygį yra ne tik lengviau planuoti treniruotes, tačiau ir geriau stebėti progresą. Matant, kaip keičiasi ištvermė ir jėga gauname papildomos motyvacijos judėti į priekį.

 

Autorius Ronaldas Račkauskas

Ronaldas yra visapusiškas sportininkas – įvarių sporto rungčių (lengvoji atletika,powerlifting,virvės traukimas, fizinės būklės patikrinimo varžybos) dalyvis ir prizininkas. Turi sukaupęs daug patirties, sportuojant su savo kūno svoriu, namų sąlygomis. Sieja fizinę veiklą su psichologine sveikata, gilinasi į mentalinius aspektus sporte.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

20 − 15 =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas