Dažniausios pradedančių sportuoti klaidos

Kaip ir gyvenime, taip ir sporte neįmanoma išvengti klaidų. Tai nėra taip blogai, kaip atrodo, nes klaidos dažnai mus pamoko ir suteikia naudingos patirties. Deja, kai kurios klaidos sporte virsta traumomis bei gali pakenkti sveikatai. Taigi, jeigu neseniai pradėjote sportuoti, ar tiesiog domitės sportu, turite žinoti, į kurias klaidas reikėtų atkreipti dėmesį ir vengti pradedant sportuoti.

1.  Nepradėti treniruotės be apšilimo.

Geriau padaryti apšilimą be treniruotės, nei treniruotę be apšilimo. Tai padės išvengti traumų, ir ypatingai svarbu tiems, kurie sportuoja lauke, ypač šiuo metų laiku, kai oras lauke šaltėja.  Mankšta neturi būti ilga ar ilgesnė už treniruotę, tačiau ji turi būti adekvati. Jei treniruojame krūtinę, nebūtina apšilinėti kojų, užtenka plačiais mostais į šonus pramankštinti krūtinės raumenis

Treniruotės pratimai gali veikti kaip apšilimo forma. Daugelis žmonių daro klaidą, manydami, jog apšilimas tai yra paprasčiausias prasitampymas (lankstumą ir sąnarių paslankumą didinantys pratimai). Tačiau pati treniruotė su mažesniu intensyvumo lygiu gali būt puiki apšilimo forma. Pavyzdžiui: jei sportuojate  su skersinio pagalba, nebūtina iškarto užšokus ant skersinio bandyti pagerinti prisitraukimų rekordą. Užtenka padaryti kelis prisitraukimus apšilimui.

2.  Nereikėtų blaškyti pratimą atliekančio žmogaus.

Dažna situacija kai asmuo, nusprendęs pradėti sportuoti, prikalbina savo draugą tai daryti kartu, siekiant vienas kitą motyvuoti. Tiesa, kad geras treniruočių partneris, paskatins tave išnaudoti visą tavo potencialą ir palaikys, kai to reikės. Blogas treniruočių partneris gali sukelti atvirkštinį efektą ir netgi padaryti treniruotę pavojingą. Tai nereiškia, kad mūsų draugas mums linki blogo, paprasčiausiai jis įpratęs su mumis kalbėtis ir didelė tikimybė, kad tai darys ir treniruotės metu, pačiais netinkamiausiais momentais, ir apie dalykus, nesusijusius su sportu. Nepatartina kalbinti pratimą atliekančio žmogaus, ypač atliekant sudėtingus pratimus. Tai neleis jam susikoncentruoti. Pašalinis blaškymas padidina tikimybę atlikti pratimą netaisyklingai ir patirti traumą. Taigi, jei sportuojate kartu, stenkitės neblaškyti draugo, o jį skatinti, motyvuoti ir tiesiog gerai praleisti laiką.

3.  Nevalia užmiršti higienos.

Treniruočių aprangą turėti įprasta, tačiau tai nereiškia, kad su tais pačiais marškinėliais galima sportuoti visą savaitę, kiekvieną dieną. Savaime suprantama, kad sportuojantis žmogus bus linkęs daug daugiau prakaituoti už įprastą žmogų, todėl neužmiršti pasikeisti treniruočių marškinėlius reikalauja elementari higiena. Nepamirškite po treniruotės eiti į dušą, nuvalyti ar nuplauti savo naudojamos sportinės įrangos, išskalbti aprangą ar batus. Šilta ir drėgna terpė yra labai palanki bakterijoms, tad sporte higiena yra itin svarbi.

4. Maisto raciono mažinimas.

Pradėjus domėtis sveika gyvensena,  susiduriama su daugybe informacijos, teigiančios, kad sveika mityba yra pagrindinis raktas  į sėkmę. Tai yra visiška tiesa ir geležinė, nelaužoma taisyklė. Taip pat svarbu suprasti, jog sportuojančiam žmogui reikia daugybės maistinių medžiagų, kurios padeda atsistatyti jo organizmui po sunkių treniruočių. Pradedantys sportininkai mano, kad klauso naudingų patarimų ir stveria pirmą pasitaikusią dietą,  apribodami savo įprastą mitybą. Nebūtina atsisakyti daug produktų iškart, nes tai bus labai sunku ir didelė tikimybė, jog nepavyks ir grįšite prie senų įpročių. Užtenka palengva atsisakyti cukraus, alkoholio, kofeino, blogųjų riebalų ir greito maisto. Taip palaipsniui paversite savo mitybą sveikesne.

Autorius Ronaldas Račkauskas

Ronaldas yra visapusiškas sportininkas – įvarių sporto rungčių (lengvoji atletika,powerlifting,virvės traukimas, fizinės būklės patikrinimo varžybos) dalyvis ir prizininkas. Turi sukaupęs daug patirties, sportuojant su savo kūno svoriu, namų sąlygomis. Sieja fizinę veiklą su psichologine sveikata, gilinasi į mentalinius aspektus sporte.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

6 + 2 =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas