bėgiojimas lavina daugumą raumenų grupių ir stiprina širdį

Bėgiojimo patarimai pradedantiesiems

Bėgimas yra unikali žmogaus fizinio aktyvumo išraiška – metams bėgant, keičiantis treniruočių metodams bei sveikos gyvensenos supratimui, bėgimas išlaiko savo aktualumą. Tai yra pigiausias ir vienas efektyviausių būdų svoriui mesti, širdžiai stiprinti, bendrai savijautai gerinti. Nėra fizinio pasirengimo gerinimo programos, kurios nesudarytų bėgimas. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad bėgimas yra paprastas ir visiems gerai suprantamas procesas. Vis dėlto yra dalykai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį,  prieš pradedant bėgioti.

  • Pradėkite lėtai. Norint pradėti bėgioti, nebūtina užsibrėžti labai didelių tikslų  pirmosiomis bėgimo savaitėmis, tad pirmus kartus nevertėtų bėgioti ilgiau nei 30 min. Leiskite jūsų kūnui adaptuotis prie šios veiklos iš  lėto. Tokiu būdu pajusite optimaliausią bėgimo tempą, po bėgimo jausitės ne išsekę, o žvalūs. Vėliau, kai ši veikla taps reguliariu įpročiu ir gerai žinosite savo galimybes, galėsite eksperimentuoti ir išbandyti įvairius bėgimo intensyvumo lygius.
  • Į bėgimą įterpkite ėjimą. Jei jaučiate, kad krūvis per didelis, sunku gaudyti orą, dar neturite pakankamai ištvermės, įtraukite vaikščiojimą į savo bėgimo laiką. Geriau bėgimą pratęsti lengva eisena nei visai sustoti. Taip išlaikysite treniruotės tęstinumą netgi sunkiomis sąlygomis. Einant taip pat stimuliuojama širdies, plaučių veikla.
  • Neįsitempkite. Bėgimo metu reikėtų atpalaiduoti pečius ir alkūnes, tokiu būdu bėgimas taps ne robotiškas, o vientisas procesas, be to, reikalaus mažiau ištvermės.
  • Po bėgimo nesustokite. Geriausia palaipsniui sulėtinti bėgimą, kol galiausiai tai pereina į eiseną. Pulsas sumažės palaipsniui – širdis nurims iš lėto. Tai padeda užtikrinti sveiką, pilnavertį atsistatymą po bėgimo.

Pradžioje kasdieninio bėgimo perspektyva gali pasirodyti labai patraukli, tačiau jei persistengsite, yra rizika, kad greitai prarasite motyvaciją. Todėl geriau yra bėgioti kelis kartus per savaitę  nei kiekvieną dieną ir daug.

 

Papildomi patarimai:

  • Kartas nuo karto keiskite bėgimo maršrutus, taip išvengsite monotonijos, lengviau bus išlaikyti motyvaciją aukštame lygyje.
  • Bėgimo takeliai yra praktiški, bet bėgimas gryname lauke yra malonesnis ir efektyvesnis – neslegia uždaros patalpos sindromas, lauke paprastai lengviau išlaikyti gerą nuotaiką (dėl gryno oro antplūdžio smegenyse padidėja serotino lygis, kuris atsakingas už gerą nuotaiką).

 

Paverskite bėgimą savo nuolatiniu įpročiu, tai perkels jūsų fizinę sveikatą į kitą lygį. Nesvarbu, kokie yra jūsų tikslai sporte, reikia atlikti aerobinius pratimus (kardio), tarp kurių populiariausias – bėgimas. Tai yra  bazinis, plaučių ir kraujotakos sistemos vystymosi pratimas.

Autorius Ronaldas Račkauskas

Ronaldas yra visapusiškas sportininkas – įvarių sporto rungčių (lengvoji atletika,powerlifting,virvės traukimas, fizinės būklės patikrinimo varžybos) dalyvis ir prizininkas. Turi sukaupęs daug patirties, sportuojant su savo kūno svoriu, namų sąlygomis. Sieja fizinę veiklą su psichologine sveikata, gilinasi į mentalinius aspektus sporte.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

3 × one =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas