4 mitai apie prisitraukimus

Prisitraukimai – visiem gerai pažįstamas pratimas. Vyrauja didelis nuomonių pliuralizmas, kuris apima įvarias ne adekvačias šnekas apie šį pratimą. Pavadinkime tas šnekas tiesiog „mitais“ ir pabandykime juos apžvelgti.

1 mitas: „prisitraukimai tik rankų treniravimui“

Gerai pažįstama ir daug kartų girdėta frazė:  „dabar darysiu prisitraukimus rankom“ arba kaip reikėtų suprasti – rankų raumenim . „. Realybė yra tokia, kad prisitraukimai – bazinis pratimas ir neįmanoma juos daryti taip, kad dirbtų tik viena raumenų grupė. Tiesa, kad darant prisitraukimus delnais į save atsiranda didesnė apkrova bicepsui, tačiau vistiek dirba dilbiai, kurie atsakingi už kūno išlaikymą ant skersinio, vistiek dirba nugaros ir daugybė korpuso raumenų.

6759619213_5b369b34d92 mitas: “delnais į save prisitraukimus daryti lengviau”

Pažįstu žmonių, kuriems taip daryti prisitraukimus yra sunkiau, o ir man pačiam lengviau daryti prisitraukimus kai delnai yra nusukti nuo manęs. Taip yra todėl, kad pas mane gerai išvystyti nugaros raumenys. Pas kiekvieną raumenys išvystyti skirtingai ir dėl šio individualumo faktoriaus negalima sakyti, kad darant delnais į save yra lengviau, nes yra tokių žmonių, pas kuriuos labiau išvystyti tie raumenys, kurių reikia darant prisitraukimus delnais nuo savęs. Apskritai yra labai daug skirtingų rankų laikymo būdų, todėl pats pasakymas „delnais į save lengviau“ yra neapibrėžtas ir netikslus.

3 mitas: “triukai ant prisitraukimų reikalauja velniškai daug jėgos”

Anksčiau kai buvau stipriai susidomėjęs prisitraukimais, ir labiausiai jais žavėjausi, prisižiūrėdavau “youtube” daugybę vaizdelių, su įvairiais „triukais“. Reikia pasakyti, kad tada man jie atrodė sunkiai įkandami ir kažkas iš fantastikos pasaulio. Bandydavau įsivaizduoti kiek jėgos gali prireikti norint juos atlikti. Bet vėliau supratau, kad jėga darant įvairius suktukus ant skersinio nėra vienintelis veiksnys. Apie 30% tų triukų esmė yra atitinkama technika, mokėjimas gerai laikyti kūno pusiausvyrą , ir svarbiausia – įdirbis, nes dėl įdirbio susiformuoja raumenų atmintis, todėl darant tuos „triukus“, rankos dažniausiai pačios žino ką daryti. Žinoma, be jėgos ir sunkių treniruočių, su kuriomis ir ateina ta vadinamoji raumenų atmintis, sunku būtų padaryti tuos visus įspūdingus suktukus, tačiau be reikalo yra užmirštami kiti faktoriai kurie leidžia triukus atlikti pilnavertiškai.

4 mitas: “ilgiau – geriau”

Ir paskutinis mitas, kuris yra taikytinas ne tik prisitraukimams. Nusistatymas, kad kuo aš ilgiau per dieną prakabėsiu ant skersinio – tuo geriau. Aš pats būdamas 15 metų „susirgau“ prisitraukimų „liga“, tai galėdavau prakiurksoti stadione prie skersinio kiaurą dieną, kol galiausiai prisitraukti tapdavo ypatingai sunki užduotis. Bet ilgiau nėra geriau, todėl kad yra ta riba už kurios prasideda persitreniravimas.  Jau geriau prie skersinio praleisti tarkim 1h, bet prisitraukimus atlikti kokybiškai – su gera technika. Esmė tame, kad po kažkiek laiko mes pavargstame, automatiškai dingsta koncentracija, pavargsta raumenys ir prisitraukimai tampa neefektyvūs – dingsta produktyvumas. Dabar kai einu pro mokyklos stadioną pastebiu vyrukus, kurie mėgsta karštu vasaros metu, kai kaitina saulė,  kiurksoti visą dieną prie skersinio. Blogiausia, kad jie puse laiko pravaikšto, kitą pusę laiko praklauso muzikos, prašneka tarpusavy. Laiko švaistymas. Geriau skirti prisitraukimams valandą, bet iš tos valandos išspausti aukščiausią produktyvumą, su didžiausia koncentracija, nekreipiant dėmesį į telefoną, aplinkinius ir neskrajojant mintyse padebesiais, o būnant čia ir dabar.

Autorius Ronaldas Račkauskas

Ronaldas yra visapusiškas sportininkas – įvarių sporto rungčių (lengvoji atletika,powerlifting,virvės traukimas, fizinės būklės patikrinimo varžybos) dalyvis ir prizininkas. Turi sukaupęs daug patirties, sportuojant su savo kūno svoriu, namų sąlygomis. Sieja fizinę veiklą su psichologine sveikata, gilinasi į mentalinius aspektus sporte.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

15 − 14 =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas