Pritūpimai viena koja

Sunkus

Šis pratimas yra labai veiksmingas, tačiau ir sudėtingas, labiau skirtas pažengusiems. Pilną pritūpimą rekomenduojama daryti tik tokiu atveju, jei be vargo galite padaryti apie 40 paprastų pritūpimų. Pratimo metu treniruojami visi kojos raumenys: šlaunis, blauzda, užpakaliukas, o taip pat ir pusiausvyra.

  1. Atsistokite ant vienos kojos, kitą koją iškelkite prieš save, stenkitės laikyti beveik tiesią. Rankas taip pat laikykite ištiesę priešais.
  2. Pamažu leiskitės žemyn išlaikydami vieną koją ore.
  3. Galite leistis iki tol, kol šlaunis bus lygiagreti grindims arba iki pat galo, jei leidžia jėgos.
  4. Nusileidą stabtelkite ir pakilkite į pradinę poziciją. Viso pratimo metu viena koja turi neliesti žemės ir būti iškelta priešais.
  5. Pratimą pakartokite kitai kojai.

Leisdamiesi žemyn įkvėpkite, o kildami iškvėpkite. Svarbu laikyti nugarą kuo tiesiau. Kojos, kuria tupiate, kelis turi būti nukreiptas ta pačia kryptimi, kaip ir pėda. \

Pratimą galite palengvinti tūpdami ne taip žemai ar pasilaikydami už ko nors, kad būtų lengviau išlaikyti pusiausvyrą. Taip pat vietoj to, kad ištiestumėte vieną koją į priekį, ją galite priglausti prie kitos (viršutine pėdos dalimi liesti dirbančios kojos blauzdą).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

eight − 3 =