Sveikas ryto įprotis – vanduo su citrina

Sakoma, kad reikalinga 21 diena tam, kad išsiugdytume įprotį. Siūlau Jums nuo rytojaus pradėti šilto vandens su citrina gėrimo iššūkį. Galbūt tai skamba keistai, bet aš pati tik tokiu būdu išsiugdžiau įprotį kiekvieną rytą pradėti stikline šilto vandens su pusės citrinos sultimis. Kasdien žymėdavau pliusus, ir  iš tikrųjų, kai išaušo 22 dienos rytas, šis „ritualas“ tapo rytinės rutinos dalimi. Nei vieno ryto nepraleidžiu be vandens ir citrinos derinio. Patariu tai išbandyti ir Jums, nes yra daug svarių priežasčių, kodėl šis įprotis gali tapti viena iš sveikiausių Jūsų ryto rutinos dalių:

  • Padeda atsikratyti antsvorio ir palaikyti normalų kūno svorį.

Yra įrodyta, kad citrinų sultyse yra medžiagų, kurios padeda nuslopinti alkį. Natūralu, kad pirmiausia ryte išgėrus vandens su citrina, pusryčiaudami suvalgysite mažiau. Taip pat citrinų sultys pagreitina virškinimą, nes tarsi prikelia iš miego visą virškinimo traktą. Toksinai ir šlakai šalinami intensyviau, maisto suvalgoma mažiau, tad Jūs jausite lengvumą, o ilgainiui ir svorio mažėjimą. Netekdami nereikalingų organizmui medžiagų (šlakų, toksinų) netenkate ir antsvorio. Turinčio antsvorio žmogaus organizme fukcionuojantys organai yra apkraunami žymiai didesniu krūviu nei normalų kūno svorį turinčio žmogaus organizme. Jei neturite antsvorio, šis vanduo atgaivins ir užtikrins geresnę organizmo veiklą nuo pat ryto.

  • Užtikrina žvalumą daug geriau nei kava ar arbata.

Tuo metu, kai pabundame, mūsų organizmas būna dar mieguistas, o kūno ląstelės po nakties yra dehidratuotos, nes kai miegame, jos naudoja energiją ir vandenį tam, kad vykdytų gyvybinius procesus. Norėdami pažadinti organizmą, dauguma žmonių renkasi stiprų kavos ar žaliosios arbatos puodelį, bet iš patirties galiu pasakyti, kad šilto vandens su citrina derinys ryte pažadina daug geriau nei kava. Būtent šio vandens dėka mūsų kūno ląstelės vėl gauna energijos, pažadinama virškinimo sistema, reguliuojamas kepenų darbas ir prasideda per naktį susikaupusių toksinų bei šlakų šalinimo darbas.

  • Stiprinama imuninė sistema.

Rudenį padažnėja peršalimo ligos, daugumai žmonių pasireiškia organizmo nusilpimas. Norint viso to išvengti, siūlau Jums įprasti kiekvieną rytą, vos pabudus, užsikaisti šilto vandens, išsispausti citrinos sulčių ir pradėti stiprinti imuninę sistemą. Juk visi žinome, kad citrinose gausu vitamino C. Būtent jis padeda organizmui kovoti su peršalimu. Ruduo yra puikus metas pradėti stiprinti imunitetą, ypač prieš žiemos šalčius. Pamatysite, kaip rytą pradėję šilto vandens su citrina deriniu iškart sušilsite, šis gėrimas taip pat gali apsaugoti ir nuo gripo. Besimokydama apie žmogaus organizmą sužinojau, kad vos tik organizmą pradeda kamuoti stresas, vitamino C atsargos ima sparčiai mažėti. Dėl šios priežasties patariu nepraleisti galimybės kas rytą papildyti šio vitamino atsargas ir išlaikyti puikiai veikiančią imuninę sistemą.

citrina

  • Suteikia energijos.

Mokslininkai yra atlikę daug tyrimų apie citrinos poveikį žmogaus organizmui. Gaunami rezultatai tik patvirtina, kad vartojant vadenį su citrina pagerėja nuotaika, padedama išvengti streso, nerimo ir depresijos. Yra nustatyta, kad vien tik citrinų kvapas ima žadinti geras emocijas ir ramina organizmą. Žinome, kad rudenį nuotaika būna ypač slogi, taip pat jau žinome, kaip su tuo kovoti, tad verta išbandyti šilto vandens su citrina teikiamą naudą ir moralinei būsenai.

  • Saugo organizmą nuo vėžio.

Citrinos šarmina organizmą. Yra žinoma, kad vėžys gali atsirasti dėl organizmo užteršimo rūgštiniu maistu. Gali atrodyti keista, nes citrina labai rūgšti, bet būtent ji yra viena labiausiai organizmą šarminančių produktų. Vanduo su citrina normalizuoja organizmo pH pusiausvyrą, mažina rūgšties kiekį, tuo pačiu mažindama vėžio atsiradimo riziką.

  • Skatinama smegenų veikla.

Geriant vandenį su citrina, nuo pat ryto yra prižadinama ne tik Jūsų virškinimo, bet ir smegenų veikla. Citrinose, kaip ir bananuose, yra gausu kalio, tačiau jos yra mažiau kaloringos. Jos ypač tinka žmonėms, norintiems atsikratyti nereikalingo svorio.

  • Pagerėja odos būklė.

Vanduo yra būtinas norint išlaikyti odos grožį, o citrina šį vandens efektą sustiprina. Citrinos sultyse esantys antioksidantai saugo mūsų odą nuo raukšlių, taip pat valo kraują, dėl ko oda dar geriau aprūpinama deguonimi ir maisto medžiagomis, o tai lemia jos jaunatvišką ir sveiką išvaizdą. Taip pat, citrinoje esantis vitaminas C skatina kolageno gamyba, o tai neleidžia atsirasti naujoms raukšlelėms.

Kiek citrinos sulčių vartoti?

Sužinojus apie vandens su citrina naudą, kyla klausimas: kiek citrinos reikia naudoti? Jei sveriate mažiau nei 80 kg, į šilto vandens stiklinę įspauskite pusę citrinos sulčių, o jei svoris viršija 80 kg, įspauskite visą. Taip pat labai svarbu atsižvelgti į Jūsų skonio pojūčius. Jei sveriate virš 80 kg, o visos citrinos sultys atrodo per rūgštu, tiesiog pasidėkite šalia paprasto vandens stiklinę ir iškart ja užsigerkite. Rūgštumas iškart dings, pajausite saldumą.

Svarbu!

  1. Svarbu žinoti, kad verdančiame vandenyje dingsta geros citrinos savybės. Todėl vanduo turi būti šiltas, drugnas, tada pasisavinsite geriausias citrinos medžiagas.
  2. Kaip odontologijos studentė noriu paminėti, kad būtinai po tokio gėrimo praskalautumėte burną vandeniu, nes yra atvejų, kuomet dėl vandens su citrina gėrimo suprastėjo dantų emalis, dėl burnos ertmėje užsiliekančios citrinų rūgšties. Išgėrus tokio vandens rekomenduojama dantis valytis tik po 30 minučių.
  3. Jei norite pasiekti geriausio efekto, išgerkite šilto vandens su citrina ir pusryčiaukite tik po pusvalandžio, kuomet organizmas bus pažadintas ir pasiruošęs darbui.

Nuo rytojaus pradėkite šilto vandens su citrina gėrimo rytais iššūkį ir po mėnesio jau matysite gerėjančią odos būklę, mažėjantį svorį bei atsirandantį didesnį energingumą bei žvalumą rytais.

 

 

Autorius Rūta Zavistanavičiūtė

Rūta – LSMU odontologijos studentė. Sportas ir sveika gyvensena pakeitė jos gyvenimą, kai dar būdama pauglė numetė 27kg savo pastangomis. Mokslas Lietuvos sveikatos mokslų universitete padeda jai dar geriau suprasti apie žmogaus kūną, jo anatomiją, fiziologiją, bei sveikos gyvensenos įtaką žmogaus organizmui ir gyvenimo kokybei. Savo patirtimi ji dalinasi su Jumis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

twelve + 4 =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas