Spelta kviečiai - tai kviečiai, bet geresni!

Spelta kviečiai

Spelta (Triticum spelta L.) – tai viena iš seniausių kviečių rūšių, daug vertingesnė už įprastus kviečius, turi daugiau vitaminų, mineralų, mikroelementų ir daugiau baltymų nei kiti grūdai. Šiuose grūduose yra daug magnio, kalio, geležies, mangano, cinko ir B grupės vitaminų. Speltos grūdas ypatingas tuo, kad jis, kitaip nei visi kiti kviečiai, padengtas žvyneliais, kurie apsaugo grūdą nuo ligų ir kenkėjų. Teigiama, kad net pusė žmonių alergiškų kviečių glitimui valgydami speltos kviečius nepastebi alergijos požymių. Taigi, spelta dar pasižymi ir geresniu glitimu (nors glitimo kiekis speltos grūduose yra didesnis, jo poveikis žmogaus organizmui visiškai kitoks nei įprasto).

Maistinė 100 gramų vertė:

Baltymų13 g
Angliavandenių62 g
Riebalų2,7 g
Ląstelienos (skaidulų)8,8 g

 

spelta dribsniu kose

Šiek tiek apie speltą papasakojau, nes noriu pasiūlyti naujai išbandytą pusryčių variantą – spelta dribsnių košę. Skonis kažkuo panašus į avižinę košę ir tuo pačiu nepanašus, toks švelnus, košė soti, greitai pagaminama. Žodžiu, man patiko! Speltos dribsniai nėra patys pigiausi, bet kai norisi paįvairinti pusryčių racioną ar tiesiog ieškau naujų skonių, renkuosi speltą. Būtent mano naudoti dribsniai 100-te gramų turi net 14 gramų baltymų ir 350 kilo kalorijų.

Gaminau visiškai paprastai, išviriau, kaip nurodyta ant produkto pakuotės: užvirti vandenį, įberti druskos, subeti dribsnius, išmaišyti  ir palikti išbrinkti 8 minutes.

Patarimų, kaip ir kuo pagardinti savo rytinę košę rasite straipsnyje Pusryčių košių ypatumai.

Autorius Dominyka Grucytė

Esu maisto mylėtoja ir mano gyvenime maistas užima didelę dalį, todėl karts nuo karto pasidalinu savo valgomu gėriu su facebook draugais, kurie yra palaikinę mano facebook puslapį PAGAMINTA SU MEILE. Ten visos mano improvizacijos, bandymai ieškojimai ir atradimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

5 + sixteen =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas