Saldžiosios bulvės pasižymi maistinių medžiagų gausa

Saldžiosios bulvės

Saldžiosios bulvės – tai puiki alternatyva paprastoms bulvėms, tačiau jos yra daug kartų naudingesnės. Šita daržovė yra laikoma viena naudingiausių pasaulyje daržovių dėl sukauptų maistinių medžiagų gausos, beje, šios bulvės neturi cholesterolio.

Maistinės medžiagos vidutinėje saldžioje bulvėje (114 g):

 1. 37% RPN (22.3 mg) vitamino C;
 2. 16% RPN (0.3 mg) vitamino B6;
 3. 438% RPN (21907 IU) vitamino A;
 4. 10% RPN (1.0 mg) pantoteno rūgšties (vitamino B5);
 5. 15% RPN (541 mg) kalio;
 6. 28% RPN (0.6 mg) mangano.

Saldžiųjų bulvių odelėje gausu maistinių skaidulų, flavonido – kvercetino ir kalio, todėl ruoškite šias bulves su odele.

Mažesniais kiekiais dar randame geležies, magnio, kalcio, fosforo, cinko, tiamino (vitamino B1), vitamino E, riboflavino (vitamino B2) ir folio rūgšties (vitamino B9).

Saldžiųjų bulvių nauda sveikatai:

 • Vitaminas B6 padeda sumažinti homocisteiną mūsų kūne, kuris susijęs su degeneracinėmis ligomis ir širdies priepuoliais.
 • Vitaminas C apsaugo nuo peršalimo, šis vitaminas naudingas kaulų ir dantų formavimuisi, virškinimui, kraujo kūnelių formavimuisi, padeda žaizdų gijimui.
 • Virškinimo sistema. Saldžiosiose bulvėse gausu maistinių skaidulų. Maistinės skaidulos atlieka žarnyno valymo funkciją: jos suriša toksinus su maisto likučiais ir pašalina juos iš organizmo. Taip pat skaidulos yra būtinos, norint išvengti vidurių užkietėjimo, ir kitų virškinimo sistemos problemų. Tyrimai rodo, kad dauguma žmonių nesuvartoja būtino skaidulų kiekio (tai yra apie 25 g moterims ir apie 38 g vyrams).
 • Regėjimas. Vitamino A trūkumas pažeidžia akies fotoreceptorių išorinius segmentus. Maisto produktai tokie kaip saldžiosios bulvės, kuriose gausu vitamino A, gali atstatyti šiuos pažeidimus. Taip pat antioksidantai: vitaminas C ir vitaminas E palaiko gerą akių sveikatą ir padeda išvengti degeneracinių pažeidimų.
 • Saldžiosios bulvės turi mažą glikemijos indeksą, o tai reiškia, kad jos gali sumažinti cukraus kiekio šuolius kraujyje ir atsparumą insulinui, tai ypač naudinga žmonėms, sergantiems diabetu. Maistinės skaidulos, esančios saldžiosiose bulvėse, taip pat yra labai naudingos diabetininkams. Tyrimai parodė, kad žmonės, sergantys 1-ojo tipo diabetu ir naudoję daug maistinių skaidulų, sumažino gliukozės kiekį kraujyje, o žmonės, sergantys 2-ojo tipo diabetu, pastebėjo, jog pagerėjo cukraus kiekis kraujyje, taip pat lipidų ir insulino lygis.
 • Saldžiosiose bulvėse yra geležies, kuri gamina raudonuosius ir baltuosius kraujo kūnelius, didina atsparumą stresui, baltymų metabolizmui.
 • Jų oranžinė spalva rodo, kad juose yra daug karotinoidų, kurie yra pirmtakas vitamino A jūsų organizme. Karotenoidai padeda stiprinti mūsų regėjimą, didiną imunitetą, apsaugo nuo vėžio ir senėjimo.

 

 

Autorius Erikas Andrijaitis

Erikas visada stengiasi pabusti su pozityviomis mintimis ir taip save motyvuoja. Jam patinka dinamiškai sportuoti: su svarmenimis ir naudojant kūno svorį. Erikas yra baigęs sporto studijas ir turi sukaupęs nemažą žinių bagažą, kurį pildo kasdien.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

1 × 2 =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas