Riebalai baltymų šaltiniuose

Kai tik kūno riebalų atsargos nebėra energijos šaltinis, baltymų poreikis organizme irgi sumažėja, todėl atsiranda tikslas – apie 15% visų kalorijų iš baltymų. Kokį baltyminį maistą pasirinksite, yra svarbu, nes daugelis didelį baltymų kiekį turinčių produktų yra gana riebūs. Tačiau yra daug ir neriebių baltyminių produktų. Pavyzdžiui, liesa mėsa, žuvis, paukštiena (be odos). Daugelis sūrių yra riebūs, todėl vartokite juos saikingai.

Geriausi ir blogiausi baltymų šaltiniai:

5% ir mažiau riebalų: menkės (šviežios, keptos), plekšnės (šviežios, keptos), sraigės (šviežios, keptos), jūros vėžiai-omarai (virti garuose), krabai (virti garuose), moliuskai (virti garuose), kalakuto krūtinėlė (be odos), uotas (šviežias, keptas), neriebus kaimiškas sūris.

5-15% riebalų: krevetės (keptos), tunas, antis (kepta, be odos), sardinė (konservuota), silkė (šviežia), lašiša (virta garuose), varškė, veršiena (liesa, kepta orkaitėje), aviena (liesa, kepta orkaitėje).

30-60% riebalų: mėsainis (hamburgeris), kepta kiauliena, dešrainis (hot dog), riebus sūris, jautiena (kepti šonkauliukai), kiaulienos dešros (grilio), bekonas (grilio).

Ankštinės daržovės (žirniai, juodieji žirniai, raibosios ir juodosios pupos) yra geri baltymų šaltiniai. Jei norite tapti vegetaru, turite išstudijuoti baltymų pasiskirstimo savitumus tarp ankštinių ir grūdinių kultūrų (tam, kad būtų lygiavertis amino rugsčių balansas organizme). Pagrindinis augalinių baltymų privalumas – juose beveik nėra riebalų, bet yra nemaža skaidulinių medžiagų.

Žinoma, vertėtų pabrėžti, kad ne visi riebalai yra kenksmingi. Vieni geriausių riebalų yra žuvų taukai. Juose yra vertingų omega-3 riebalų rūgščių. Šie riebalai sumažina kraujo krešulių formavimąsi kraujyje, be to, turi kitų privalumų. Jūs galite aprūpinti savo organizmą omega-3 riebalais ir baltymais valgydami jūros produktus.

,

Autorius Valerija Jerenkevič

Esu labai veikli, vienu metu užsiiminėju begalybe reikalų. 12metų kyokushin karatė sporte daug ko išmokau.
Lietuvos kyokushin karate rinktinės narė, daugkartinė Lietuvos čempionatų prizininkė, tarptautinių čempionatų prizininkė,Europos jaunimo vicečempione.
Visas gyvenimas INSTAGRAM’E : @leraeren :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

five × 3 =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas