Avinžirniai pietums

Visos ankštinės kultūros yra labai naudingos žmogaus organizmui, todėl svarbu nepamiršti tokių produktų, kaip pupelės, žirniai, pupos, avinžirniai ir lęšiai. Šį kartą šiek tiek apie avinžirnius. Kuo ypatingos šios ankštinės daržovės? O gi visais atžvilgiais, nes turi nemažai sveikų riebalų, daug baltymų, yra maistingos, naudingos, skanios, pigios ir sveikos!

Avinžirniai – viena iš ankštinių kultūrų, gerai žinoma ir plačiai naudojama Azijos, Šiaurės Afrikos ir Viduržemio jūros regiono virtuvėse. Jų galima nusipirkti džiovintų (nevirtų) ir konservuotų (virtų). Džiovinti, žinoma, bus pigesni, tačiau sugaišite nemažai laiko juos mirkydami (mažiausiai 8 valandas, šaltame vandenyje) ir virdami (~1,5 valandos, priklausomai nuo daug aplinkybių). Konservuotų paranku turėti spintelėje, nes jie jau paruošti naudoti ir puikiai tiks į įvairius troškinius, sriubas ir panašiai, kai neturite laiko ir nesuplanavote visko iš anksčiau. Taigi, čia lengvas patiekalas – avinžirniai su pomidorais.

 Jums reikės:avizirniai su pomidorais

  • apie 500 g virtų avinžirnių;
  • 1 skardinės smulkintų pomidorų;
  • pusės mažos cukinijos (apie 120 g);
  • 2-3 skiltelių česnako;
  • 1 mažo svogūno;
  • 1 š. aliejaus;
  • šaukštelio medaus;
  • citrinos sulčių;
  • gabalėlio imbiero, maltos aitriosos paprikos (čili) bei druskos ir pipirų.

Gaminimas:

Svogūną su česnaku susmulkinti ir pakepinti aliejuje, sumesti smulkintą imbierą ir dėti avinžirnius bei supilti pomidorus. Leisti pasitroškinti keletą minučių ir sudėti pjaustytas cukinijas ir prieskonius (taip pat medų ir citrinos sultis). Prieskonius ir jų kiekius naudokite pagal skonį. Palikite šiek tiek pasitroškinti, kol cukinijos suminkštės.

Skanaus!

Ir vieni skanu, ir prie mėsos galit bandyti, nors baltymų čia sočiai, taip kad gal labiausiai tiktų nemėsiškiems pietums.

 

Maisitinė vertė (1 porcijos, kai visas patiekalas – 2 porcijos):

Kalorijos539 kcal
Baltymai24,7 g
Riebalai13,8 g
– nesotieji10,8 g
– sotieji1,3 g
Angliavandeniai84,5 g
– iš kurių cukrus23,2 g
– ląsteliena22,2 g

Autorius Dominyka Grucytė

Esu maisto mylėtoja ir mano gyvenime maistas užima didelę dalį, todėl karts nuo karto pasidalinu savo valgomu gėriu su facebook draugais, kurie yra palaikinę mano facebook puslapį PAGAMINTA SU MEILE. Ten visos mano improvizacijos, bandymai ieškojimai ir atradimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

5 + 7 =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas