Pusryčių košių ypatumai

kose2Ko gero vieni sveikiausių pusryčių yra avižinė košė, bet dažnai valgyti tą patį atsibosta ir greitai košė yra pamirštama ir paliekama ilsėtis spintelėje. Aš ne iš tų, kurie „nei patys valgo, nei kitam duoda“ todėl pasidalinsiu keletu savo avižinės košės variantų.
Avižinių dribsnių pasirinkimas gana platus, nuo taip vadinamų „old fashion, kurie verda apie 15 minučių iki greitai paruošiamų, kurių virimo trukmė vos 1 minutė. Skubantiems, žinoma, labai patogu tokie, kurių net virti nereikia, o tiesiog užpilti verdančiu vandeniu ir palaukti. Tiems kas turi kelias minutes rytinei košei virti, siūlyčiau 5 minučių avižinius dribsnius, arba senovinius (jie daug tvirtesni ir stambesni).
Kasdienę košę dar labai verta patobulinti įberiant šaukštą sėlenų (kviečių arba rugių sėlenos, dar vadinamos organizmo šluota, gerina virškinimą ir yra labai naudingos mūsų organizmui, beje, kainuoja ne daugiau 1 lito. Puikiai tinka ne tik berti į košę, bet ir į varškę, kefyrą ir t.t.) arba linų sėmenų.
Skaniausia košė yra virta piene, bet nereikia piktnaudžiauti, nes net maišant vandenį su pienu 1:2 santykiu išeina labai skani košė. Dar svarbu nepamiršti žiupsnelio druskos.
Na va, o vienas paprasčiausių būdų paskaninti košę yra supjaustyti bananą ir įdėti į puodą košei baigiant virti. Mėgstantys ir leidžiantys sau šaukštelį medaus gali tuo pasinaudoti ir juo pasaldinti košę.
Uogos yra vitaminų šaltinis, todėl tiems, kas jų turi šaldytuve ar šaldiklyje, siūlyčiau variantą su mėlynėmis, avietėmis ar kitomis mėgstamomis uogomis. Vienas įdomesnių pagardų gali būti kokoso drožlės ir medus (pasirinktinai).
Ruduo dar ir obuolių metas! Pabandykit pagardinti košę obuoliais ir cinamonu. Kvapnu ir skanu, o dar ir sveika. Košę galima paskaninti net ir riešutais: įberti smulkintų migdolų ir džiovintų spanguolių. Kaip jums spanguolių ir banano derinys?  Į košę dar galima įdėti juodojo šokolado gabaliukų, šis variantas tiks beveik su visais pagardais arba tiesiog atskirai. Šokolado mėgėjai gali ir kakavinę košę išsivirti, kakava taip pat puikiai dera su bananu, kuris suteiks saldumo. Nepamirškit pusryčių košės ir nebijokite improvizuoti!
kose1

Autorius Dominyka Grucytė

Esu maisto mylėtoja ir mano gyvenime maistas užima didelę dalį, todėl karts nuo karto pasidalinu savo valgomu gėriu su facebook draugais, kurie yra palaikinę mano facebook puslapį PAGAMINTA SU MEILE. Ten visos mano improvizacijos, bandymai ieškojimai ir atradimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

15 − fifteen =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas