Pusryčiai padeda pagreitinti medžiagų apykaitą

Ką privalote žinoti apie pusryčius?

Pusryčiai yra pats svarbiausias ir turi būti kaloringiausias dienos maistas. Pusryčiaudami jausitės ne tik sveiki ir sotūs, bet ir lengviau kovosite su alkiu: mažės noras užkandžiauti, vakarienė taps mažiau kaloringesnė. Daugelis žmonių nevalgo pusryčių, todėl atsigriebia vakare ir tai skatina  kūno svorio didėjimą, deja, auga ne raumenų masė, o riebalinis sluoksnis.

Moksliniais tyrimais yra įrodyta, kad visaverčiai pusryčiai yra svarbus fizinės ir protinės energijos užtaisas geros dienos pradžiai. Tai dar viena priežastis, kodėl turite rytais pusryčiauti. Jei iki šiol atsisakydavote ar tiesiog nenorėdavote pusryčiauti, tai nesijaudinkite, įprotis pusryčiauti yra įgyjamas. Tačiau yra svarbu pusryčių metu tinkamai pasirinkti naudingus produktus (grūdiniai produktai, daržovės, kiaušiniai, vaisiai), nes taip jūsų organizmas pasisavins dalį dienos normos vitaminų, mineralinių ir kitų medžiagų.

Prieš pateikiant sveikų pusryčių idėjas, pirmiausia reikia apžvelgti tokius klausimus kaip, kodėl nesinori valgyti pusryčių ir kodėl yra svarbu pusryčiauti.

Nesinori valgyti pusryčių, nes:

 • jus rytais pykina ir dėl to net negalite pažiūrėti į maistą. Atminkite, jog pykinimą gali sukelti ir alkis. Tokiu atveju yra patariama valgyti traškius daug angliavandenių turinčius produktus: džiūvėsiai, duoniukai, visų grūdų dalių pusrytainiai.
 • galvojate, jog geriau visą dieną nevalgysite ir pavalgysite tik vakarieniaudami, ir taip sumažinsite savo kūno svorį, tačiau klystate. Grįžę iš darbo ar paskaitų prisikemšate daug angliavandenių turinčio maisto ir ne tik. Po to iškart einate atsigulti ar miegoti, dėl to per naktį jūsų organizmas nespėja suvirškinti maisto, o nepanaudota energija, kurios gauname iš angliavandenių, virsta riebalais. Tai iššaukia papildomus kūno svorio kilogramus ir blogėja miego kokybė.
 • per vėlai ryte atsikeliate ir nespėjate ir neturite laiko pusryčiams, kadangi turite nusiprausti ir ruoštis į darbą ar paskaitas. Stenkitės anksčiau atsikelti ir susiplanuoti rytą taip, kad galėtume neskubėdami papusryčiauti.

Pusryčiauti yra svarbu, nes:

 • pusryčių valgymas gerina dėmesio koncentraciją, nuotaiką.
 • pusryčiai mažina persivalgymo tikimybę per pietus ir vakarienę. Nepusryčiaudami žmonės yra linkę valgyti didesnį maisto kiekį, kadangi jaučiasi labai alkani.
 • pusryčiai gerina studijų ir darbo kokybę. Yra pastebėta, jog nepusryčiavę žmonės yra dirglesni, mažiau susikaupę ir sunkiau išlaiko dėmesį.
 • pusryčiai greitina medžiagų apykaitą.
 • pusryčiai reguliuoja cukraus kiekį ir cholesterolio koncentraciją kraujyje.

Sveikiausių pusryčių pasiūlymas:

Avižos ir kiaušiniai (virti arba kepti), avižas galite pakeisti grikiais, ryžiais, makaronais. Jei nesilaikote griežtos dietos, galite pasimėgauti ir šviežiais vaisiais. Šie pusryčių variantai yra patys optimaliausi sveikiems ir sotiems rytams.

Tačiau reikia paminėti, jog dauguma nemėgsta košių. Tam yra alternatyvų. Pusryčiams galite pasirinkti:

 • liesa varškė ir jogurtas. Taip pat galite pagardinti šaldytomis ar šviežiomis uogomis, vaisiais, uogiene, medumi.
 • sumuštiniai. Venkite batono. Batoną pakeiskite juoda bemiele duona. Ir vartokite daugiau žalumynų ar daržovių: agurkų, pomidorų, salotų lapų.

 

Štai keletas sveikesnių ir šiek tiek kitokių sumuštinių idėjų:

Juoda bemielė duona + avokadas + feta sūris + granatas

Juoda bemielė duona + lapiniai kopūstai + kiaušinio omletas + sūris

Juoda bemielė duona + virti avinžirniai + pomidoras + keptas kiaušinis

Juoda bemielė duona + riešutų sviestas + bananas + chia sėklos.

Juoda bemielė duona + bazilikas + uogos + sūrio kremas.

 

Apibendrinimai ir išvados:

 • Pusryčiai yra svarbiausias dienos maistas ir jie turėtų būti kaloringiausi;
 • Valgykite lengvus ir greitai pasisavinamus baltymus su kompleksiniais angliavandeniais;
 • Pusryčiai mažina persivalgymo tikimybę per pietus ir vakarienę;
 • Pusryčiaudami pagerinsite darbo kokybę.

 

 

 

 

Autorius Erikas Andrijaitis

Erikas visada stengiasi pabusti su pozityviomis mintimis ir taip save motyvuoja. Jam patinka dinamiškai sportuoti: su svarmenimis ir naudojant kūno svorį. Erikas yra baigęs sporto studijas ir turi sukaupęs nemažą žinių bagažą, kurį pildo kasdien.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

two + 4 =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas