Rytų išmintis byloja, jog daugiau nei 90 % visų ligų žmogaus organizme kyla dėl neteisingo vandens gėrimo.

Ar šaltas vanduo padės sudeginti papildomų kalorijų?

Dažnai tenka girdėti, kad gerdami šaltą vandenį galite pagreitinti medžiagų apykaitą ir efektyviau mesti svorį. Šio fakto paneigti negalime, nes kai kūnas susiduria su žemomis temperatūromis, šiuo atveju išgėrus stiklinę šalto vandens, jis turi sudeginti papildomų kalorijų, kad išlaikytų savo temperatūrą nenukritusią.

Žmogaus kūnas visuomet stengiasi išlaikyti pastovią temperatūrą, apie 36,5 -37˚C. Kuo šaltesnė kūno aplinka, ar jo vidus, tuo kūnui reikia daugiau energijos (sudegintų kalorijų), kad sušiltų. Medžiagų apykaitos mechanizmas iš dalies veikia, kaip krosnis, kuri degina kurą ir palaiko kūną šiltą. Pasisekė, kad kūnas kaip kurą naudoja riebalus. Rudieji riebalai pilni kraujagyslių ir mitochondrijų, dėl kurių įgauna rudą spalvą. Šie riebalai naudoja paprastųjų riebalų kalorijas ir degina jas, taip perdirbdami baltuosius riebalus į energiją ir šilumą. Suaugusio žmogaus kūne rudieji riebalai kaupiasi aplink inkstus, žastų ir menčių srityje, sukurdami šildantį apdangalą.

Ledinio vandens gėrimas yra vienas iš būdų įkinkyti šį mechanizmą į svorio metimo procesą, kadangi kūnas turi kompensuoti staigų temperatūros nukritimą. Taigi išgėrus 500ml labai šalto vandens, galite sudeginti apie 18 kalorijų. Šaltas dušas, žemesnė patalpų temperatūra ir plaukiojimas šaltame vandenyje taip pat veikia medžiagų apykaitos mechanizmą. Tačiau nereikėtų iškart šokti į ledinę vonią ir tikėtis, kad riebalai ištirps patys. Dažnai itin šaltos sąlygos gali padaryti daugiau žalos, nei naudos, ypač turintiems širdies sutrikimų.

Tačiau jei per dieną išgeriate rekomenduojamus 2 litrus vandens ir visas šis vanduo būtų ledo šaltumo, sudegintumėte papildomas 70 kalorijų. Taigi, gerdami šaltą vandenį, vietoj šilto šiek tiek padėsite kūnui deginti riebalus ir gerinti medžiagų apykaitą. Be abejo, nevertėtų tikėtis stebuklingo efekto ar kūno transformacijų. Riebalų deginimas labiausiai priklauso nuo tinkamos mitybos ir fizinio aktyvumo, tačiau visos mažos smulkmenos ir maži gyvenimo būdo pakeitimai galiausiai susisumuoja, siekiant rezultato.

Autorius Joana Andriulytė

Joana jau kelerius metus aktyviai domisi mityba, dietologija ir sportu. Ji per šiuos metus sukaupė ne tik daug žinių iš įvairių knygų ir mokslinių straipsnių, tačiau ir asmeninės patirties, tad siekia dalintis savo žiniomis. Taip pat, Joana jau 3 metus yra peskovegetarė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

19 − 18 =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas