Greitas ir riebus maistas prisideda prie riebalų kaupimosi

7 priežastys kodėl organizmas kaupia riebalus

Žmonės, kuriems sunkiai sekasi deginti riebalus, pirmiausiai linkę kaltinti lėtą medžiagų apykaitą, tačiau per didelį riebalų kiekį gali lemti įvairios priežastys. Taigi šiame straipsnyje aptarsime, kodėl kai kurių žmonių organizmas sukaupia daugiau riebalų negu sudegina.

1. Suvalgomo maisto kiekis

Tai yra pati akivaizdžiausia priežastis.  Tam, kad  riebalų nebūtų sukaupta daugiau negu sudeginta, rekomenduotina atsižvelgti į maisto kaloringumą, bei stengtis neperžengti  kasdieninės kalorijų normos. Didelis kalorijų kiekis,  kuris ypatingai sutinkamas riebiame maiste, kaupiamas kaip energijos atsargos.

2. Suvartojamų baltymų kiekis

Mūsų kūnui sunkiau sekasi kaupti baltymus, nei angliavandenius ar riebalus. Baltymų įsisavinimas reikalauja daugiau energijos, tad vartojant baltymų turintį maistą deginamos papildomos kalorijos. Svarbu tai, kad baltymai yra sunkiau skaidomi ir virškinami, todėl ilgiau užsibūna skrandyje ir sukelia išlaiko jausmą. Taigi, nereiktų laikytis dietos, kuri liepia visiškai atsisakyti baltymų.

3. Kalorijos skysčiuose

Žmonės linkę daryti išankstinę prielaidą, jog skysčiai turi labai mažai kalorijų, kurių neverta net skaičiuoti, tačiau, pavyzdžiui, 100 ml pomidorų sulčių turi gausime pakankamai ne mažą 20 kcal; 100 ml pieno – apie 40 kcal, tad išgėrus daugiau tokių gėrimų, susidaro nemažas papildomų kalorijų skaičius. Be jokios abejonės, itin kaloringi alkoholiniai gėrimai – 100 ml kiekyje gali būti iki 200 kcal. Jei prie skysčių priskirsime padažus (pvz., pomidorų padažas) gausime dar daugiau kalorijų, į kurias dažniausiai neatsižvelgiama.

4. Treniruočių intensyvumas

Jei sportuojate, dar nereiškia, kad sudeginsite pakankamai kalorijų ir išvengsite nereikalingų riebalų. Tam kad medžiagų apykaita būtų tinkamai stimuliuojama, treniruotė turi būti pakankamai intensyvi. Jei treniruotės metu net ne suprakaituojate, tai yra aiškus ženklas, jog treniruotes reikėtų sunkinti.

5. Kardio treniruočių kiekis

Aerobinės treniruotės efektyviausiai degina riebalus. Tačiau nereikėtų daryti klaidos ir apsiriboti tik dideliais kardio treniruočių kiekiais, kadangi tai gali sukelti stresą, o streso hormonas – kortizolis,  stabdo riebalų deginimą. Taigi, norint išvengti nereikalingų riebalų, kardio treniruotes reiktų derinti kartu su jėgos treniruotėmis.

6. Nepakankamas miego ir poilsio kiekis

Blogas poilsis neigiamai veikia tiek raumenų auginimo, tiek riebalų deginimo procesus. Visa tai sukelia pervargimo jausmą, kuris stimuliuoja kortizolio gamybą.

7. Reguliarumo trūkumas

Norimi rezultatai ateis tik tuomet, kai treniruotės ir tinkama mityba bus pastovūs reiškiniai. Neužtenka sportuoti tik kas antrą savaitę, ar daryti ilgas pertraukas sporte, po kurių sudeginti riebalai grįžtą. Taip pat neužtenka tik sportuoti, jei mityba nėra tinkama.

Dažniausiai per didelį suvartojamų kalorijų kiekį organizme, o taip pat ir sukaupiamų riebalų kiekį sąlygoja ne viena priežastis vienu metu. Nepageidaujamai didėlį riebalų kiekį organizme nulemia visas komplektas priežasčių.

 

Autorius Ronaldas Račkauskas

Ronaldas yra visapusiškas sportininkas – įvarių sporto rungčių (lengvoji atletika,powerlifting,virvės traukimas, fizinės būklės patikrinimo varžybos) dalyvis ir prizininkas. Turi sukaupęs daug patirties, sportuojant su savo kūno svoriu, namų sąlygomis. Sieja fizinę veiklą su psichologine sveikata, gilinasi į mentalinius aspektus sporte.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

three × five =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas