pastovus skausmas gali sukelti sveikatos sutrikimų - miego disbalansas, susilpnėjusi imuninė sistema ir depresija.

6 skausmą malšinantys maisto produktai

Nesvarbu, ar tai būtų skausmai po intensyvios treniruotės, nemalonaus peršalimo signalai ar nepatogaus miego pasekmė, kai kurie tyrimai rodo, jog nuskausminamųjų tabletes pakeitus tam tikrais maisto produktais, galima taip pat efektyviai įveikti skausmą.

Dauguma vaisių, daržovių ir grūdinių kultūrų, kuriais mes taip stengiamės papildyti savo racioną, atlieka ne tik maitinamąją funkciją, tačiau ir kovoja prieš uždegiminius procesus mūsų kūnuose. Žinoma, kartais uždegimas gali būti naudigas, jis apsaugo mūsų kūnus, kai susižeidžiame, tačiau jis gali būti ir skausmingas. Kai kurie maisto produktai siejami su uždegimo sukėlimu kūne (šokoladas, kiaušiniai, mėsa, kviečiai), tačiau yra įrodyta, kad keletas maisto produktų gali būti vartojami uždegiminių procesų prevencijai.

  1. Imbieras. Nesuklystume pavadinę imbierą stebuklinga šaknimi. Jis puikiai veikia norint sumažinti pykinimą (blogumą nuo keliavimo automobiliu ar kita transporto priemone) bei skausmą. Taip pat imbieras gali būti labai naudingas moterims: buvo įrodyta, jog vartojant imbierą (ypač kapsulėmis po 250mg – 500mg) poveikis gydant skausmingas mėnesines buvo toks pats efektyvus, kaip vartojant ibuprofeną. Imbierą galima vartoti įvairai – gerti imbiero papildus, dėti gryną imbierą į arbatą, kepti sausainius su imbieru, ar tiesiog naudoti troškinuose ir kituose patiekaluose.
  2. Lašiša. Ši žuvis ne tik puikaus skonio baltymų šaltinis, tačiau turi ir omega-3 riebalų rūgščių, kurios mažina sanąrių skausmą (ypač kaklo ir nugaros). Tyrimais buvo įrodyta, kad su žuvimi gautų omega-3 riebalų rūgčšių poveikis skausmui buvo panašus, kaip nuskausminamųjų (pagerėjimą teigė pajutę 60% asmenų, vartojusių žuvų taukus, o grupėjė, kurioje buvo vartojami nuskausminamieji pagerėjimą pajuto 59% dalyvių). Taigi, kai jausite sąnarius laužantį skausmą, neatsisakykite kokybiško lašišos kepsnio.
  3. Kava. Kofeinas gali sumažinti raumenų skausmą, atsiradusį po intensyvios treniruotės, kuomet pažeidžiamas raumuo. Kofeinas dažnai naudojamas analgetikų gamyboje (pvz.: paracetamolio, ibuprofeno), taigi, vartojant įprastus nuskausminamuosius papildomas puodelis kavos (jame vidutiniškai yra apie 100mg- 130mg kofeino) padidins nuskausminamųjų efektyvumą.
  4. Vyšnios. Šios dailios uogos gali padėti gydant podagrą (skausminga artrito forma, kuri sukelia sanąrių sutinimą, paraudimą ir karštį, atsiradusį, kai kraujyje padidėja šlapimo rūgšties kiekis).  Vyšnios taip pat gali būti naudingos ir atletams. Buvo ištirta, kad vyšnių sultys veikia kaip prevencija, norint patirti kuo mažesnį raumenų skausmą po ištvermės treniruotės (tyrimo metu 7 dienas prieš lenktynes bėgikai du kart per dieną išgerdavo po 355ml vyšnių sulčių, komet kitai grupei buvo duodamas placebo. Po lenktynių, vyšnių sultys gėrusi grupė teigė patirianti kur kas mažesnį raumenų skausmą, palyginus su placebo grupe).
  5.  Viskis. Na, nerekomenduotume viskio, kuomet reikia gydyti širdies žaizdas ar kitą emocinį skausmą, tačiau šaukštas viskio sumaišytas su šiltu vandeniu gali padėti išgydyti skaudančia gerklę.
  6. Aplesinai. Ne paslaptis, kad apelsinuose esantis vitaminas C padeda kovoti su peršalimu ir kvėpavimo infekcijomis. Apelsinuose ir kituose oranžiniuose vaisiuose taip pat randamas antioksidantas beta kriptoksantinas padeda sumažinti reumatoidinio artrito (sunki sąnarių liga) riziką.

Autorius Joana Andriulytė

Joana jau kelerius metus aktyviai domisi mityba, dietologija ir sportu. Ji per šiuos metus sukaupė ne tik daug žinių iš įvairių knygų ir mokslinių straipsnių, tačiau ir asmeninės patirties, tad siekia dalintis savo žiniomis. Taip pat, Joana jau 3 metus yra peskovegetarė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

four × 5 =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas