teisingos mitybos žinios būtinos siekiant būti sveikiems

5 sveikos mitybos mitai

1. Valgydami riešutus sustorėsite ir jie nėra sveiki

Netiesa! Riešutai turi daug esminių riebiųjų rūgščių, kurias organizmas naudoja ląstelėms statyti. Vertingi riebalai apsaugo kraujagysles nuo kalkėjimo. Riešutai tai pat turi daug vitaminų, mineralų, pavyzdžiui, vitamino E ir geležies. Aišku, nereikia jais piktnaudžiauti, nes jie yra kaloringi. Užteks, jei per dieną suvalgysite saują riešutų.

 

2. Jeigu valgote sveikai, jums nereikia maisto papildų

Netiesa. Šiais laikais maisto produktai turi mažiau vertingų maistinių medžiagų, kiekvieną dieną patiriame daug streso, todėl sunku laikytis subalansuotos mitybos. Sporto papildai gali būti naudingi, žinoma, jie negali pakeisti maisto, bet gali padėti optimizuoti jūsų mitybą.

 

3. Jei moteris geria proteino kokteilius, sportuoja, tai jai užaugs dideli vyriški raumenys

Netiesa, moterys turi mažiau testosterono nei vyrai ir todėl yra sunkiau priaugti raumenų masės. Nesijaudinkite, kad užaugtų itin dideli raumenys, jums reikėtų kilnoti labai didelius svorius ir daug valgyti baltyminio maisto. Per pirmuosius 6-9 mėnesius didieji raumenys gali padidėti apie 1-3 cm, bet sportuodamos atsikratysite ir nereikalingų riebalų, raumenys nepadidės, o tik taps stangresni.

 

4. Šaldyti vaisiai ir daržovės yra nesveiki ir praranda daug vitaminų

Netiesa. Švieži vaisiai, daržovės, žinoma, yra geriausias variantas, bet jei jos nėra šviežios, o šaldytos, tai nereiškia, kad jos yra blogis. Šaldyti vaisiai ir daržovės skinami jų sunokimo metu, kai vitaminų kiekis yra didžiausias. Po derliaus nuėmimo jie yra sušaldomi ir supakuojami šviesos nepraleidžiančiose pakuotėse. Tokiu būdu vitaminai išsilaiko.

 

5. Vaisių sultys yra gerai norint sumažinti apimtis

Netiesa, tai kaloringi gėrimai ir nereiktų jais piktnaudžiauti, jei laikotės dietos. Vaisių sultys turi daug cukraus, pavyzdžiui, stiklinė apelsinų sulčių turi 115 kcal. Patarčiau gerti daržovių sultis, nes jos nesukelia cukraus kiekio kraujyje.

Autorius Erikas Andrijaitis

Erikas visada stengiasi pabusti su pozityviomis mintimis ir taip save motyvuoja. Jam patinka dinamiškai sportuoti: su svarmenimis ir naudojant kūno svorį. Erikas yra baigęs sporto studijas ir turi sukaupęs nemažą žinių bagažą, kurį pildo kasdien.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

eleven − 3 =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas