Sveiki, norejau paklausti kaip daznai reiktu daryti kardio? ir kiek ilgai yra optimalu daryti kardio – tarkim begioti? :)

KlausimaiCategory: SportasSveiki, norejau paklausti kaip daznai reiktu daryti kardio? ir kiek ilgai yra optimalu daryti kardio – tarkim begioti? :)
Anonymous asked 4 m. ago
1 Answers
Ronaldas Račkauskas Staff answered 4 m. ago

Sveiki :)
Norint nustatyti kaip dažnai daryti kardio pirmiausia svarbu atsižvelgti  yra esamą fizinio pasirengimo lygį . Geros formos palaikymui, aerobines treniruotes reiktų daryti vidutiniškai po 3- 4 kart per savaitę, mažiausiai po 20 minučių, tačiau tuo atveju, jei kardio treniruotės jums yra visiška naujovė, reikėtų krūvį didinti palaipsniui ir jokiu būdu ne pradėti daryt tokio tipo treniruotes 7 kart į savaitę.
Kitas svarbus faktorius, kurs lemia kadrio treniruočių dažnumą yra iškelti tikslai:

  • Kad palaikyti gerą sveikatą ir išlaikyti esamą fizinę formą, kardio reiktų daryti 2 – 3 kartus per savaitę, minimum 20 min.
  • Numesti svorio: 4 ar daugiau kartų per savaitę, po 30 min.
  • Didinti ištvermę: kuo dažniau keičiant kardio pratimus (tam,kad sukelti kūnui vis naujus iššūkius, šoką), 4 ar daugiau kartų per savaitę, minimum po 30 min. Vėl gi, intensyvumas turėtų būti didinamas palaipsniui ir negalima pirmą treniruočių savaitę, daryti penkias, alinančias kardio treniruotes.