mūsų kūnai nemoka atsikratyti riebalų tik iš vienos kūno dalies

Tiesa apie korsetus liemens formavimui

Pastaruoju metu žiniasklaidoje galima pamatyti daugybę nuotraukų ir straipsnių apie įžymias moteris, nešiojančias korsetus liemens formavimui ir skelbiančias apie nuostabius rezultatus, kuriuos jie suteikia. Teigiama, kad nešiojant, o ypač sportuojant su šiais korsetais, įmanoma sumažinti liemens apimtį ir panaikinti riebalus aplink pilvo sritį. Tačiau ar tai tikrai tiesa?

Dauguma sporto ir mitybos žinovų nepritaria šioms įžymioms moterims. Pirmiausia, ką reikėtų žinoti apie tokius korsetus, yra tai, jog gaunami rezultatai yra tik trumpalaikiai. Norint išlaikyti tokią liemens formą, kokią suteikė korsetas, jį reikia nuolatos nešioti, nes nustojus, kūno linijos taps kokios buvo anksčiau. Šie korsetai „netirpdo“ riebalų, priešingai nei teigia žiniasklaida, jie tiesiog suspaudžia pilvo apimtis ir paskirsto riebalus aplink. Nustojus nešioti korsetą, riebalai grįš į prieš tai buvusias vietas.korsetu zala

Tos, kurios nešioja šiuos korsetus, teigia, jog korsetai stipriai apglaudžia pilva, jos smarkiai prakaituoja ir taip sumažina riebalų perteklių. Tačiau tai ne tiesa, fiziškai yra neįmanoma išprakaituoti tiek daug riebalų, kad pasikeistų kūno linijos. Reikėtų suprasti, kad mūsų kūnai nemoka atsikratyti riebalų tik iš vienos kūno dalies ir jei mes metame svorį, riebalai nyks nuo viso kūno nepasirinktinai.

Be to, kadangi korsetai yra labai apspausti ir priverčia moteris intensyviau prakaituoti, būtų nenuostabu jei ant nugaros atsirastų spuogeliai ar aknė.

Taip pat, šie korsetai suspaudžia vidinius organus, ypač plaučius ir šonkaulius, todėl judant ar sportuojant yra labai sunku giliai kvėpuoti. Jie apriboja judesius ir yra labai nepatogūs. Dėl šių priežasčių, dėvint korsetus liemens formavimui ilgą laiką galima sužaloti šonkaulius, sutraiškyti vidinius organus ir pakenkti plaučių veiklai. Kadangi korsetai suspaudžia mūsų pilvo ertmę ir gali nustumti ją už diafragmos, atsiranda didelė tikimybė išsivystyti gastroezofaginį refliuksą.

Manyčiau, kad šie korsetai galėtų veikti kaip puiki trumpalaikė motyvacinė priemonė. Moterys pamačiusios save veidrodyje dėvint korsetą ir žinančios, kad jie neduoda ilgalaikių rezultatų, gautų motyvacijos sveikiau maitintis ir sportuoti. Tačiau, kad ir kaip bebūtų, korsetai liemens formavimui yra tik pinigų švaistymas. Žinoma, kai kurios moterys nepatiria didelės žalos, tačiau laikui bėgant rizika vis didėja.

Vienintelis patarimas, toms, kurios nori pakeisti savo liemens apimti ilgam laikui, būtų sportuoti ir sveikai maitintis. Nešvaistykite pinigų apgaulingoms trumpalaikėms priemonėms, geriau investuokite į sveiką ir skanų maistą (Taip taip, SKANŲ maistą ir gerus sportavimo batelius

 

Autorius Eglė Jurgelionytė

Eglė – mitybos specialistė, Danijoje studijuojanti gyvenimo būdo mitybos ir sveikatos programą. Ji jau ilgą laiką kasdien praktikuoja jogą ir propaguoja veganišką gyvenimo būdą. Anksčiau ya konsultavusi diabetikus vaikus ir jų šeimas apie mitybą ir sveiką gyvenseną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

4 × two =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas