Tinkama mityba efektyviausiai padeda sureguliuoti skrandžio veiklą

Padidėjęs skrandžio rūgštingumas ir patarimai, kaip jį sumažinti

Padidėjęs skrandžio rūgštingumas – opi problema, kuri gali pranešti apie rimtas ligas, todėl, pasireiškiant šiam simptomui, geriausia kreiptis į gydytoją. Šiame straipsnyje pateikiamos galimos padidėjusio rūgštingumo priežastys ir patarimai, kaip greitai sumažinti padidėjusį rūgštingumą.

 

Pagrindinės  priežastys:

  • Prasti mitybos įpročiai: vartojama per daug konservuotų produktų, per mažai baltyminių produktų, vaisių, daržovių. Mitybos racione per daug riebaus ir aštraus maisto. Valgoma paskubomis, gerai nesukramtant. Tokią problemą taip pat gali sukelti pusryčių nevalgymas arba nereguliarus valgymas. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį, ar nepiktnaudžiaujate kofeinu.
  • Alkoholio vartojimas. Alkoholis ne tik padidina skrandžio sulčių išsiskyrimą, bet ir kenkia stemplei – ji pasidaro jautresnė bet kokiai rūgščiai.
  • Rūkymas. Rūkalai suerzina endokrininius organus, padidėja hormonų, skatinančių didesnį skrandžio sulčių išsiskyrimą.
  • Dėl streso organizme atsiranda hormonų disbalansas, todėl žmogaus organizme padaugėja kortizolio („streso hormono“), kuris sutrikdo virškinamosios sistemos veiklą. Be to, dėl organizmo reakcijos į stresą, daugiau kraujo tiekiama į smegenis bei raumenis, mažiau krauju aprūpinama oda, inkstai bei vidaus organai, dėl to sutrinka skrandžio veikla.

Dėl organizmo reakcijos į stresą, daugiau kraujo tiekiama į smegenis bei raumenis, mažiau krauju aprūpinama oda, inkstai bei vidaus organai, dėl to sutrinka skrandžio veikla.

Tinkami ir netinkami liaudiški būdai:

Soda. Ji neutralizuoja rūgštingumą, tačiau jos poveikis trumpas, nes, patekusi į skrandį soda išskiria anglies dvideginį, kuris dirgina skrandžio gleivinėje esančias liaukutes, o šios liaukutės pagamina dar didesnį druskos rūgšties kiekį.

Pienas. Kaip ir sodos veikimo laikas trumpas. Be to, piene esantys baltymai ir kalcis skatina rūgšties gamybą skrandyje.

Medus. Jis padeda sureguliuoti skrandžio sulčių rūgštingumą. Skrandžio sulčių rūgštingumas sumažės, jei gersite šilto vandens su medumi 1-2 valandas prieš valgį arba 3 valandas po valgio. Didžiausia medaus norma – 100 g per dieną. Gydymą geriau pradėti nuo mažesnių dozių. Jei medaus gėrimo išgersite prieš pat valgį, sulčių skrandyje net padaugės, todėl šį gydymo būdą reikia taikyti atsakingai.

Šviežios bulvių sultys. Jos laikomos vienu efektyviausių liaudiškų būdų skrandžio rūgštingumui mažinti. Rekomenduojama gerti po trečdalį stiklinės 3 kartus per dieną prieš valgį.

Morkų sultys. Skrandžio sulčių rūgštingumą padeda mažinti šviežios morkų sultys.

Gerti daug vandens. Vanduo pakelia skrandžio pH, taip natūraliai sumažėja skrandžio rūgštingumas.

 

Taigi, siekiant išvengti padidėjusio skrandžio rūgštingumo, geriau pakeiskite gyvenimo būdą ir mitybos įpročius, o ne griebkitės cheminių medikamentų, kurie ne išsprendžia problemos, tačiau tik slopina simptomus.

Autorius Ronaldas Račkauskas

Ronaldas yra visapusiškas sportininkas – įvarių sporto rungčių (lengvoji atletika,powerlifting,virvės traukimas, fizinės būklės patikrinimo varžybos) dalyvis ir prizininkas. Turi sukaupęs daug patirties, sportuojant su savo kūno svoriu, namų sąlygomis. Sieja fizinę veiklą su psichologine sveikata, gilinasi į mentalinius aspektus sporte.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

5 − 2 =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas