Akis galima gydyti natūraliais būdais, be vaistų ir akinių

Natūralūs būdai akių profilaktikai ir gydymui (video)

Modernėjančiame gyvenime vis daugėja įrengimų, kuriuos valdant būtina nuolat stebėti ekraną. Dažnai tai vyksta beveik visą darbo dieną. Dėl nuolatinio žiūrėjimo viena kryptimi nustoja reguliariai dirbti kaip kurie akį judinantys raumenys, pakinta akies obuolio forma, silpsta akys. Galiausiai nebelieka kitos išeities, kaip eiti pas akių gydytoją. Diagnozuojama liga, rekomenduojami įvairūs brangūs vaistai, akiniai ir net akių operacijos. Daugelis gal ir nepagalvojame, kad paprastu būdu galėtume sustabdyti kaip kurias akių ligas. Norisi atkreipti dėmesį į seniai žinomus, natūralius akių profilaktikos ir gydymo būdus.

Šiek tiek anatominių žinių. Akį laiko šeši raumenys. Kai visi jie yra atsipalaidavę, akis tampa taisyklingo rutulio pavidalo. Tokia atsipalaidavusi akis gerai mato toli. Dar labiau atsipalaidavus išilginiams raumenims ir įsitempus dviems skersiniams raumenims akies obuolys  pailgėja. Tokia pailgėjusi akis gerai mato arti esančius daiktus. Norėdamas žiūrėti į tolį žmogus sumirksi, atsipalaiduoja skersiniai akių raumenys, o išilginiai raumenys išsitempia. Akis vėl įgyja rutulio formą, žmogus gerai mato toli. Dėl skirtingo raumenų darbo, akis prisitaiko prie nuotolio. Užmerktos akys ilsisi, įgyja neryškaus ovalo formą, pasiruošia naujam darbui – raumenų įtempimui ir atsipalaidavimui.

Dažnai akių susirgimai yra susiję su akį laikančių raumenų pakitimais. Pavyzdžiui, jeigu skersinai raumenys tiek būna įsitempę, kad nebegali visiškai atsipalaiduoti, akies obuolys tampa daugiau ar mažiau pailgas. Taip išsivysto trumparegystė – žmogus gerai mato artimus objektus, tolimų nemato. Kai skersiniams raumenims neužtenka jėgos suplokštinti (suapvalinti) akies obuolį – išsivysto toliaregystė. Tai liga, kai gerai matomi objektai, esantys toli, o artimi nematomi.  Taigi, abiem atvejais yra akių raumenų tonuso pakenkimas.

Anglų gydytojas, mokslininkas (1625–1699), Viljamas Beitsas  (William Bates) ilgai stebėjo Šiaurės Amerikos indėnų gyvenimą ir pastebėjo, kad indėnai reguliariai atlieka kažkokius pratimus akimis. Tai labai sudomino gydytoją. Šiuos pratimus jis užfiksavo ir taikė praktikoje. Pastebėjo, kad dėl atliekamų pratimų pagerėjo jo paties regėjimas. Pratimus pradėjo taikyti kitiems žmonėms. Galiausiai gydytojas suprato, kad akis galima gydyti natūraliais būdais, be vaistų ir akinių. Taip pat gydytojas suprato, kad akiniai daro dvejopą žalą: visų pirma jie neleidžia dirbti skersiniams raumenims – akiniai dirba už juos. Antra, akiniai akis padaro nejudriomis. Žmogus, nenešiojantis akinių, nuolat judina akis. Kai tiktai ima nešioti akinius, žmogus jau daugiau sukioja galvą, o ne akis. Taip pat V. Beitsas kategoriškai pasisakė prieš visas akių raumenų operacijas, rekomenduodamas visų pirma akių pratimus. Jo nuomone raumenys patys suformuos akies obuolio formą, pastatys akį į savo vietą. V.Beitsas teigė, kad trumparegystė, toliaregystė, žvairumas ir astigmatizmas, yra akių ligos  susiję su akių raumenų tonuso praradimu. Raumenis sustiprinti ir atstatyti jų veiklą įmanoma akių pratimais.

akiu-pratimu-schema

Akių pratimų schemose nurodomos akių obuolio sukimo judesių kryptys. Visi pratimai atliekami be akinių. Rekomenduojama mankštinti akių raumenis tris – keturis kartus per dieną po keletą minučių. Po šitų pratimų gali atsirasti nemalonūs pojūčiai: galvos ir akies obuolio skausmas, „smėlis“ akyse; ašarojimas, patamsėjimas ar mirgėjimas, spalvotos dėmės akyse ir pan. Tai reiškia, kad buvo persistengta ir padaryta per daug pratimų. Šie reiškiniai po truputį praeina, jų nereikia bijoti, rekomenduojama laikinai sumažinti pratimų skaičių.

Šiandien V. Beitso metodika išstumiama dėl  kelių priežasčių:

  • Dėl pelno, kadangi kasmetinis pelnas iš akinių, kontaktinių lęšių pardavimo ir operacijų pasaulyje viršija 50 milijardų. Ekonomikos dėsnis: vartotojas neturi išnykti.
  • Taikoma kita – Helmholco metodika, kuri gerai tinka prie dabartinės medicinos sistemos. Gydytojas gydo, bet ne moko, kaip gyventi. Mokymui reikia daug energijos.
  • Sunku pačiam padirbėti, mat reikia pradėti sveikai gyventi ir maitintis, išvalyti organizmą nuo šlakų ir atlikinėti pratimus akims. Daugelis veikiau nueis pas gydytojus, nešios akinius, operuosis, kad tik pačiam nieko nereikėtų daryti.

Visame pasaulyje V. Beitso metodu užsiima ne gydytojai okulistai, bet pedagogai ir psichologai, nes čia  žmogų reikia išmokyti.

Verta prisiminti, kad bendras žmogaus atsipalaidavimas taip pat padeda regėjimui. Paprasčiausias būdas leisti akims pailsėti –  tai užsimerkti ir pabūti ilgiau ar mažiau užsimerkus įsivaizduojant ką nors malonaus. Tai tarsi greitoji pagalba akims. Ja reikia naudotis kuo dažniau. Akys atsidėkos už tas poilsio minutes. Leisdami akims pailsėti,  neprarasime darbo laiko, kadangi atsipalaidavusi psichika ir akys dirbs greičiau ir efektyviau. Dar labiau akys atsipalaiduos, jei ne tik užsimerksime, bet akis dar pridengsime delnais. Tada į akis visai nepateks šviesos. Tai palmingo metodas. Palmingą galima daryti nors ištisą dieną, jo niekada nebus per daug. Kitų pratimų daryti daug negalima. Yra atvejai, kai pratimų negalima apskritai daryti: jeigu praėjo mažiau kaip pusmetis po operacijos ir antras atvejis, jei yra atsiknojusi tinklainė. O palmingą galima daryti visiems ir labai naudinga. Pradedant daryti palmingą reikia akims padėkoti ir sakyti joms gerus žodžius: ,,mano akys mato vis geriau ir geriau, akių raumenys atsipalaiduoja” Trumparegiai įsivaizduoja, kaip jų skersiniai akių raumenys atsipalaiduoja, o išilginiai įsitempia ir akys darosi apvalios ir mato toli be jokių akinių. O toliaregiai įsivaizduoja, kad atsipalaiduoja jų išilginiai akių raumenys ir leidžia akims pailgėti, o skersiniai akį suspaudžia: akis ima panašėti į agurką ir gerai mato arti be akinių. Atsipalaiduoja visa regėjimo sistema. Palmingo metu Beitsas pataria įsivaizduoti kažką labai vientisai juodą. Išėjimas iš palmingo: tris kartus stipriau užmerkiame ir atpalaiduojame akis. Delnus nuimame, bet akys tebėra užmerktos. Nosimi parašome keletą raidžių: A, B, M, S, pirštais švelniai perbraukiame per akis ir atsimerkiame mirksėdami. Akių pratimai, atsipalaidavimo ir palmingo metodai gali apsaugoti akis nuo vaistų, akinių ar net operacijų.

Trumpa Athletic Duo akių mankšta (3 minutės)

Joana parodys kaip atlikti akių mankštą. Mankštą galima atlikti per kelias minutes ir tam nereikia jokių papildomų priemonių, todėl ją galite atlikti bet kur ir bet kada.

Autorius Virginija Petrošienė

Gyvenimo kokybė ir skonis priklauso nuo žmogaus požiūrio ir pasirinkimų. Vieni mėgaujasi, kiti vargsta :)

1 Komentaras “Natūralūs būdai akių profilaktikai ir gydymui (video)

  1. Laura

    Labai įdomus puslapis

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

16 + seven =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas