Tinkama muzika padės susikoncentruoti ir pagerins ištvermę

Muzika ir sportas

Muzika – dažnas draugas sportuojant vienam ar netgi su draugais. Savo poveikiu ji gali padėti arba pakenkti treniruotės efektyvumui. Yra žmonių, kurie treniruočių įpročius sieja su gera muzika, ir neįsivaizduoja gero sporto be melodingo fono, kurį sukuria patinkantys atlikėjai.

Kada muzika kenkia treniruotės efektyvumui?

Muzika visus veikia skirtingai, tačiau visi sutiks, kad jos pagrindinė funkcija yra sukelti tam tikras emocijas. Bėda ta, kad emocijos stimuliuoja vaizduotę, todėl muzika gali sukelti užsisvajojimą ir sumažinti sąmoningumo būseną. Yra dainų, kurios sukelia konkrečias asociacijas ar atsiminimus. Visa tai kuria įvairių vaizdinių, dėl to gali nukentėti koncentracija treniruotės metu. Taigi, jei jaučiate, kad muzika blaško jūsų dėmesį, mažina koncentracijos lygį, reiktų keisti treniruotės metu skambančias dainas.

Treniruojantis nereikėtų klausyti muzikos per garsiai. Per didelis, triukšmingas muzikos garsas gali dirginti nervų sistemą. Tai dar vienas susikaupimą mažinančių faktorių.

Kada muzika padeda treniruotės efektyvumui?

Atitinkama muzika taip pat gali stimuliuoti jausmus, sukeliančius didelę energiją, kuri padeda treniruotėje. Tinkamų emocijų stimuliavimas pakelia nuotaiką, o tai didina motyvaciją. Greita muzika skatina prisitaikyti ir daryti judesius, kurie yra sinchroniški melodijos taktui. Tai gali sukelti papildomų iššūkių, kurių reikia efektyviai treniruotei.

Vienas iš esminių poveikių, kurį turi muzika, psichologinio komforto sukūrimas. Gera mentalinė būsena  paskatins siekti aukštesnių rezultatų treniruojantis.

Ko nereikėtų daryti?

Treniruotės metu visada reikia stengtis kiek įmanoma labiau atsiriboti nuo pašalinės veiklos, todėl nevertėtų pastoviai „ieškoti tinkamos dainos“, tokia veikla atitraukia nuo treniruotės ir nors neatima daug laiko, bet blaško ir gali išmušti iš vėžių. Todėl būtina nusiteikti, kad vos tik prasidėjo treniruotė, garso takelis nebus keičiamas – juo reikėtų pasirūpinti prieš treniruotę. Didžiausias dėmesys treniruotės metu turi būti pratimams ir kokybiškam jų atlikimui.

 

Reikia stebėti, kokį poveikį muzika sukelia treniruotės metu, būtina atsirinkti tą muziką, kuri mažiausiai blaško ir sukuria sportui tinkamą energiją.

 

 

Jei ieškote muzikos sportui, norime jums pasiūlyti savo grojaraščius Youtube kanale:

Muzika sportui:

Muzika intensyviam sportui:

Muzika atsipalaidavimui:

Autorius Ronaldas Račkauskas

Ronaldas yra visapusiškas sportininkas – įvarių sporto rungčių (lengvoji atletika,powerlifting,virvės traukimas, fizinės būklės patikrinimo varžybos) dalyvis ir prizininkas. Turi sukaupęs daug patirties, sportuojant su savo kūno svoriu, namų sąlygomis. Sieja fizinę veiklą su psichologine sveikata, gilinasi į mentalinius aspektus sporte.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

one × 2 =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas