Sportas yra daug daugiau nei fizinė veikla

Dėl ko aš sportuoju? 10 priežasčių

Mano nuomone sportas tokia veikla, kuriai daug papildomų motyvatorių ar priežasčių nereikia, bet jeigu jums reikia mažiuko postūmio, galbūt šios priežastys jums padės pastumti save į priekį. Aš sportuoju nes sportas man :

Padeda išlieti negatyvią energiją

Visiems pasitaiko dienų, kai stresas, nemalonios situacijos ir kiti panašūs dalykai išūžia galvą ir negatyvi energija pradeda imti viršų – rodos esi nepatenkintas viskuo, bet sportas padeda visa tai numesti. Po sporto visada jaučiuosi negatyvią energiją pakeitęs pozityvia.

Padeda išvalyti mintis

Šis punktas panašus į buvusį, tačiau čia esmė ne strese ar negatyvioje energijoje. Jei negalite priimti sprendimo tai sportas tikrai prablaškys trukdžius galvoje ir po to galėsite ramiau priimti atsakingus sprendimus.

Padeda treniruoti valią, nuoseklumą, bei kantrybę

Tai yra savybės, kurių reikalauja sportas. Be šių savybių rezultatai nebus pasiekti, todėl kiekviena nuoširdi treniruotė, pasiektas tikslas priverčia jas tobulinti.

Šlifuoja kūno linijas

Neturiu ką pridurti. Kiek įdedate darbo ir prižiūrite mitybą, tiek pat, o gal ir daugiau gaunate atgal. Nemanau, kad sportuojant reiktų koncentruotis vien į tai, bet tai akims maloniausias pliusas, kuris priverčia sportuoti ne vieną.

Suteikia daugiau pasitikėjimo savimi

Aš galiu padaryti X prisitraukimų, aš galiu nubėgti X kilometrų, aš galiu… Jei galiu padaryti visa tai, manau, kad galiu kaip čempionas padaryti prezentaciją, nueiti į darbo pokalbį ar laikytis savo dienotvarkės tikslų. Jau po pirmo mėnesio sporto galima pastebėti ryškų pasitikėjimo savimi padidėjimą.

Suteikia motyvacijos

Kiekvieną dieną ateini nusiteikęs padaryti daugiau nei padarei vakar. Kartais tai pavyksta, kartais padarai net mažiau, bet kiekviena maža pergalė skatina kovoti ir siekti dar daugiau, atveria naujų galimybių!

Pakelia energijos lygį

Daugiau energijos išleidi – daugiau turi. Kūnas pripranta judėti ir dienos eigoje savaime jautiesi pasiruošęs sportui, raumenyse daugiau kraujo, jis geriau cirkuliuoja. Sportuojant ir derinant mityba energijos lygis pakyla žymiai. Asmeniškai, jei aš dieną ar dvi nenueinu sportuoti, trečią dieną man sunku išbūti savo kūne, atrodo, kad regresuoju. Jis prašosi judesio, energija liejasi per kraštus.

Padeda jaustis geriau

Taip taip, vienas svarbiausių aspektų – gyvenimo kokybės pagerėjimas. Sportas gerina kraujotaką, vidinių organų veiklą, mobilumą ir begalę kitų sveikatos aspektų priklausomai nuo sporto pokrypio ir intensyvumo.

Padeda išleisti “žvėrį” viduje

Gal ir skamba juokingai, turbūt galvojate kokį dar žvėrį? Manau visi savyje turim kažkokį žvėriuką, kuris nori jėgos, laisvės pojūčio. Sportuodamas maksimalia jėga jaučiuosi būtent taip, lyg išlaisvinčiau tą žvėriuką, laisvas, stiprus, „nesustabdomas“. Visai nesvarbu ką jūs darote, ar tai tik 10 sprogstamų prisitraukimų ar 15 pritupimų su šuoliukais, svarbiausia, kad šis jausmas jus aplankytų, nes jis nepakartojamas! Kai yra sunku ir tu peržengi save, tada pajungit kaip po truputį žadinasi šis žvėris :D

Gydo vidines žaizdas

Ko gero kiekvienas hobis ar veikla padeda užsimiršti, bet sportas ypatingai nukreipia mintis nuo dalykų kurie neramina, dirgina ir kuriuos galbūt norėtumėte užmiršti. Dar geriau yra tai, kad tą norą pamiršti, negatyvią emociją lengvai galima paversti energija ir taip pasiekti dar geresnių rezultatų!

Manau, kad kiekvienas sugalvotume skirtingų asmeninių paskatų sportuoti. Tokios yra manosios, tikiuosi, kad jos jums padės padėtį bent vieną žingsnį į priekį savo sporto kelyje! Duokit sportui bent pora nuoširdžių savaičių, suprasit apie ką aš… :)

 

 

Autorius Rokas Petrošius

Skirtingos sportinės veiklos padėjo sukurti įvairiapusį teorinių ir praktinių žinių bagažą, o susidomėjimas natūralia medicina ir sveiku gyvenimo būdų jį dar labiau išplėtė. Athletic Duo įkūrėmė norėdami sukurti kokybišką informacijos dalinimosi šaltinį. Tikiuosi tai padės tobulėti tiek man, tiek jums.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

two × two =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas