Visada galvokite apie naujus iššūkius rytoj

20 būdų, kaip labiau pasitikėti savimi

Kiekvienas žinote, kaip yra sunku išmokti mylėti save bei ugdyti pasitikėjimą savimi. Siekdami pradėti šiuos pokyčius, tam turite skirti daug ir kur kas didesnių pastangų nei norėdami tiesiog pasikeisti savo išvaizdą ar aprangos stilių. Todėl šiame straipsnyje yra pateikti 20 būdų, kurie jums padės labiau pasitikėti savimi.

1. Atminkite, jog mokymasis ir tobulėjimas yra geras dalykas, todėl niekada nenustokite domėtis viskuo, kas jus supa pasaulyje. Niekada nevėlu pratęsti studijas ar lankyti kokius nors užsiėmimus, kursus.

2. Niekada negalvokite tik apie save. Visada prisiminkite ir kitus žmones: draugus, kolegas, pažįstamus. Galbūt šiandien jūs jiems galite kažkuo padėti.

3. Lankykite sporto salę. Yra žinoma, kad fizinis aktyvumas didina pasitikėjimą savimi.

4. Sudarykite sąrašų dalykų, kurių netoleruojate. Tada apsvarstykite, ką galėtumėte padaryti, kad jūsų netolerancija virstų tolerancija.

5. Apžvelkite savo laimėjimus, sėkmingas dienas, per kurias įvyko kažkas gero ir labai reikšmingo. Visada mokėkite pasidžiaugti savo pasiekimais.

6. Niekada neatsisakykite imtis jus bauginančių ir jaudinančių dalykų. Imkitės bet ko: planuokite vakarėlį, labdaros vakarą, kažkokį kitą svarbų įvykį ar vykdykite sudėtingą projektą. Visada geriau bandyti nei nebandyti ir nežinoti, kaip viskas bus iš tikrųjų.

7. Kiekvieną dieną padarykite bent vieną dalyką, kuris jus džiugina ir jums sukelia šypseną veide.

8. Būna tam tikrų situacijų, kurių metu pasielgiate kvailai. Neleiskite, jog šis jausmas jus sustabdytų. Visada galvokite, jog tai nėra taip svarbu ir dėl to nesigraužkite ilgą laiką.

9. Geriau išanalizuokite, ką padarėte ne taip, ir kitą kartą tikrai pasielgsite tinkamai bei gerai. Tai yra nekenksmingas būdas siekiant kontaktuoti ir smagiai leisti laiką su kitais žmonėmis.

10. Pasitikėkite savo instinktais. Jie žino, ką reikia daryti :)

11. Nesijauskite taip, jog jūs galite padaryti viską vieni patys. Ugdysite pasitikėjimą tik tada, kai mokėsite bendradarbiauti ir bendrauti su kitais, prašydami jų pagalbos ir patarimų.

12. Visada galvokite apie naujus iššūkius rytoj. Nesvarbu, ar jie bus dideli, ar visai maži.

13. Sukurkite planą. Apgalvokite kiekvieną plano detalę. Įvykdykite jį. Matydami savo pastangas bei pažangą, sustiprėsite ir labiau pasitikėsite savimi.

14. Pasaulyje yra daug žmonių, kurie pasitiki savimi. Tik nekopijuokite jų, o pasidomėkite jais: ką jie daro, kad gali taip pasitikėti savimi. Galbūt atrasite keletą veiksmingų būdų, kuriuos galėsite pritaikyti sau ugdant pasitikėjimą savimi.

15. Niekada nebijokite drąsiai išreikšti savo nuomonę bei pritarti arba nepritarti. Jūs turite teisę pasirinkti tai, kas jums patinka ir nedaryti to tik todėl, kad labiau patiksite vadovui ar sužibėsite nepažįstamų akyse. Neapsigaukite, būkite su savimi atviri ir sąžiningi.

16. Išbandykite naują kelią – sritį, kuri jus žavi, bet niekada nedrįsote išmėginti savęs joje, užsiėmimą ar kokią kitą veiklą. Per naujoves atrandate daugiau nepatirtų dalykų, labiau pažįstate save.

17. Drovitės naujų žmonių? Nesijaudinkite, tai normalu, bet kuo mažiau galvosite apie tai, tuo laisviau jausitės.

18. Pradėkite daugiau dėmesio skirti savo poreikiams bei troškimams. Vos tik tai pradėsite daryti, jūsų pažįstami žmonės ims sekti paskui jus.

19. Kritika – sveika, bet negailėkite ir gerų, įkvepiančių bei padrąsinančių žodžių sau bei kitiems.

20. Puoselėkite savo grožį: lankykite grožio procedūras, naudokite kosmetines priemones, įsigykite naujų rūbų, pasikeiskite šukuoseną. Naujas jūs – naujas pasitikėjimas savimi.

Taigi, puoselėkite savo grožį, mylėkite save, skleiskite gėrį, šypsokitės ir greitai pastebėsite, kaip sustiprinote pasitikėjimą savimi ir džiaugiatės kiekviena nauja diena.

Autorius Simona Subačiūtė

Prieš metus Simonos gyvenimas pasikeitė. Ji pradėjo siekti ilgai planuotų tikslų ir siekių: daugiau judėti, sportuoti, domėtis sveika mityba. Šiuo metu džiaugiasi besikeičiančiais kūno ir sveikatos pokyčiais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

2 × four =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas