Tamsesni gėrimai gali sukelti stipresnes pagirias.

Maisto produktai ir gėrimai palengvinantys pagirias

Rytas, kuomet sunku pramerkti akis ne tik dėl nekokybiško miego ,bet ir siaubingo galvos skausmo, o išlipti iš lovos sunkiau nei pirmadienį. Tokį rytą vertėtų pradėti nuo tinkmaų pusryčių, nes pasirinkus tam tikrus maisto produktus galite palengvinti jų simptomus.

Visų pirma paanalizuokime pagirias. Pagrindiniai jų simptomai – tai pykinimas, jautrumas šviesai, galvos skausmas, reumenų skausmas, viduriavimas, pablogėję motoriniai įgūdžiai. Visa tai sukelia kūne vykstantys cheminiai procesai, hormonai ir toksinai esantys alkoholyje. Deja mokslas neturi pagirių gydymo šakos, taigi natūralu, kad yra paplitusių daug tariamai pagirias gydančių metodų. Vert apabrėžti, kad joks  produktas visiškai neišgydys pagirių, tačiau kai kurie maisto produktai padeda organizmuo lengviau atistatyti. Atsibudus po audringos nakties reikėtų stengtis atstatyti kūno skysčius, bei maistinių medžiagų (tokių kaip fruktozė, vitaminai, amino rūgštys ir mineralai), padedančių skaidyti toksinus ir sumažint neigiamą kūno reakciją į alkoholį.

Gėrimai, kurie turėtų padėti:

  • Vanduo. Šis gyvybiškai svarbu gėrimas turėtų būti pats pirmas pasirinkimas, atsibudus skaudančia galva. Alkoholis šalina skysčius iš kūno, o kai kūnas pritrūksta vandens, jis eikvoja vandenį iš bet kur, kur jo randa, įskaitant ir smegenis. Toks procesas sukelia galvos skausmą. Jo galima išvengti išgeriant vandens prieš einant miegoti po sunkios nakties. Beabejo išgerti vandens kitą rytą yra būtina, norint atstayti kūno skysčius ir greičiau numalšinti galvos skausmą.
  • Sportiniai gėrimai ir kokosų vanduo. Sportiniai gėrimai dažnai turi savyje daug cukraus, tad geriant juos sporto metu galima padaryti daugiau žalos kūnui, nei naudos, bet kalbant apie pagirias yra šiek tiek kitaip. Per pagiras, kartu su vandeniu netenkame ir daug mineralų, sportiniai gėrimai yra skysčių ir elektrolitų šaltinis. Žinoma, visada geriau rinktis natūralius produktus ir gėrimus, tad sportinius gėrimus geriau pakeisti kokosų vandeniu. Kokosų vanduo turi 5 rūšių elektrolitus, kurie randami žmogaus kraujyje, o sportiniai gėrimai dažniausiai turi tik apie 2.
  • Imbiero abra mėtų arbata. Ištirtas, kad imbieras slopiną pykinimą, o mėtų arbata (beje dažnai ją renkasi nėščiosios, norint sumažinti rytinį pykinimą) gali sumažinti skrandžio skausmus ir silpunmą.
  • Vaisių sultys. Išlenkite stiklinę obuolių ar spanguolių sulčių ir padėsite kūnui vykdytis atsistaymo procesus. Sultyse esanti fruktozė iškert suteikia kūnui energijos ir net gali pagerinti medžiagų apykaitą. Sultyse taip pat gausu vitaminų ir vandens padedančio atsatyti skysčius.
  • Marinuotų agurkėlių vanduo. Tai tikriausiai keisčiausia priemonė kovoti su pagiriomis. Šis rūgštus skystis turi daug acto, druskos ir vandens, tad ne tik gauname vandens, bet atstatom druskos ir mineralų kiekį. Siekiant geriausio rezultato išgerkite šiek tiek skysčio (60-100ml) prieš vartojant alkoholį, ir tiek pat kitą rytą.

Maistas, kuris turėtų padėti:

  • Bananai, kiviai, špinatai. Šios ryškios daržovės turi daug kalcio – svarbaus elektrolito, kurio daug netenkame vartodami alkoholį.  Nekyla ranka iš pačio ryto valgyti salotas? Pabandykite suplakti šiuos ingrinietus į gaivinantį kokteilį (galite dar įdėti obuolių, greipfrutų arba morkų).
  • Kiaušiniai. Šis produktas yra populiarus pusryčių maistas ne be priežasties. Kiaušiniuose daug amino rūgščių, tokių kaip cisteinas. Jis svarbus detoksikacijos procesams: saugo žmogaus galvos smegenis nuo toksiškų cigarečių dūmų junginių, alkoholio, narkotikų poveikio. Jis taip pat padeda atsikratyti acetaldehido, atsirandančio kepenims skaidant alkoholį, jis siaurina kraujagysles, tiekiančias mūsų audiniams maistingąsias medžiagas ir deguonį. Deguonies trūkumas smegenyse sukelia klaikius galvos skausmus, o negaunančius deguonies kitus audinius apima silpnumas. Taurinas stabilizuoja širdies susitraukimų ritmą ir veikia kaip antioksidantas. Jis taip pat pagerina kepenų funkciją ir apsaugo nuo kepenų ligų.
  • Miso ar kitokia sriuba. Žinoma suši nėra geidžiamiausias maistas per pagirias, bet nevertėtų pamiršti ir kitų japoniškos virtuvės patiekalų. Kaip ir dauguma sriubų, ši padės atstayti skysčių ir druskos kiekius, o fermentuotas miso padės virškinimovirškinimui.
  • Pomidorai. Palikite kruvinąją Merę ir išgerkite pomidorų sulčių. Pomidoruose daug likopeno – antioksidanto, slopinančio uždegiminius procesus kūne. Pomidorai turi daug fruktozės ir vitamino C, tad badės gerinti kepenų veiklą.
  • Avižos. Dubenėlis karštos avižinės košės turi daugybė maistinių medžiagų, tokių kaip vitaminai B, kalcis, magnis, geležis. Avižos neutralizuoja rūgštis kūne ir padidina cukraus kiekį kraujyje taip suteikdamos energijos.

 

 

Autorius Joana Andriulytė

Joana jau kelerius metus aktyviai domisi mityba, dietologija ir sportu. Ji per šiuos metus sukaupė ne tik daug žinių iš įvairių knygų ir mokslinių straipsnių, tačiau ir asmeninės patirties, tad siekia dalintis savo žiniomis. Taip pat, Joana jau 3 metus yra peskovegetarė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

eighteen + 7 =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas