Reguliariai mankštinantis pagerėja koordinacija, atmintis, reakcijos laikas.

Kas pasikeičia, pradėjus užsiiminėti joga?

Nesvarbu, ar norite pagerinti savo lankstumą, ar tiesiog išvalyti mintis, joga gali tapti nepakeičiamu užsiėmimu. Fiziškai joga gali pagerinti ne tik lankstumą, tačiau ir balansą, laikyseną, sustiprinti kaulus ir padidinti raumenų jėgą.

Taip pat ji pasižymi ir sveikatai naudingu poveikiu. Jogos praktikavimas gali padėti gydyti įvairias ligas, tokias kaip diabetas, artritas, astma, taip pat virškinimo sutrikimus, blogą laikyseną ir širdies sutrikimus. Jogos treniruotė teigiamai veikia ir mąstymą, gerina koncentraciją ir suteikia atsipalaidavimo būseną, mažina stresą.

Štai keletas dalykų, kurie pasikeis, pradėjus užsiiminėti joga:

Sumažėjęs nerimas ir stresas

Stresas gali būti tylus žudikas, mat kiekvieną dieną patiriama, atrodo, normali streso norma gali padidinti kraujospūdį ir suatyvinti streso hormonus, kurie dažnai prisideda prie įvairių ligų vystymosi. Joga gali padėti gerokai sumažinti neigiamą streso poveikį. Skirdami laiko jogai, pajausite, kad ji gali nuraminti jus, padeda išvalyti mintis, atsikratyti blogų emocijų.

Daugiau jėgos

Praktikuojant jogą, kūnas privalo būti tokiose pozose, kurios natūraliai sustiprina raumenis vien kūno svorio dėka. Atliekant jogos pozas dirba visi raumenys. Jogos grožis slypi ir jos įvairume, mat stiprėjant kūnui sugebėsite atlikti vis sunkesnes ir įdomesnes asanas. Tai suteiks papildomos motyvacijos užsiimti joga ir tobulinti savo sugebėjimus treniruojant jėgą ir balansą.

Laimė

Dauguma praktikuojančių jogą gali patvirtinti, kad po jos jaučiasi daug geriau. Iš tiesų, jei jaučiatės blogiau, vadinasi nepavyko to daryti teisingai. Sutelkus didelį dėmesį vidinę ramybę, jogos asanos atliekamos su tikslu pasijausti geriau: atsipalaiduoti, nusiraminti ir jausti palengvėjimą.

Kodėl nuotaika tokia svarbi? Ji daro didžiausią įtaką jūsų dienoje, mat įtakoja požiūrį į įvairius dalykus, jūsų jausmus, tai kaip priimate aplinką. Diena prisideda prie kitos ir taip nuotaika daro įtaką bėgantiems metams ir gyvenimui.

Galite atlikti bet kokius jogos pratimus, kad patirtumėte natūralų nuotaikos pagerėjimą. Žinokite, kurios pozos jus geriausiai paveikia ir pasikliaukite jomis, kai pasijusite blogai.

Lankstumas

Didelis kūno lankstumas – tai pirma asociacija, kuri šauna į galvą, išgirdus, jog kažkas užsiima joga. Ir ne be reikalo! Praktikuojant jogą, laikui bėgant, atsipalaiduoja sąnariai, kuriuos mankštiname, sumažėja sąnarį supančių audinių pasipriešinimas. Nervų sistemą išmoksta toleruoti didesnį raumenų išsitempimą, prieš siunčiant skausmo signalą.  Tuomet tampa lengviau pasilenkt ir pasiekti kojų pirštus ar išlenkti nugarą. Kartu su lankstumu, atsipalaidavę sąnariai apsaugo mus nuo nugaros, pečių, kaklo, klubų skausmo.

Geresnė laikysena ir balansas

Prasta laikysena ne tik negražiai atrodo, bet ir neigiamai veikia jūsų kūną. Dėl jos atsiranda nugaros, kaklo skausmai, sąnarių ir raumenų problemos. Joga yra vienas iš geriausių būdų pataisyti blogą laikyseną, nes ją sudaro teisingas kvėpavimas, koncentracija ir stabilizaciniai jėgos pratimai, kurie stiprina vidinius raumenis. Beje, atliekant kiekvieną pozą reikia taisyklingai laikyti nugarą, o taip sutvirtėja nugaros raumenys. Ilgainiui pastebėsite, jog darant įvairiausias pozas reikia mažiau susikaupti, kad neparkristumėte, nes joga padeda išmokti geriau balansuoti savo kūną.

Geresnė kraujotaka

Pozos, kurios atpalaiduoja kūną, taip pat gerina kraujo cirkuliaciją, ypač pėduose ir delnuose. Užsiimant joga ir giliai kvėpuojant, mes gauname daugiau deguonies, kuris padeda kraujotakai. Joga daro netiesioginę įtaką hemoglobino gamybai, o šis suskystina kraują ir tai palengvina jo pernešimą. Ilgainiui joga taip pat teigiamai įtakoja aukštą kraujo spaudimą, kai iškvėpimai ilgesni, širdies ritmas sulėtėja, kraujo spaudimas krenta.

Pagerėjusi miego kokybė

Joga padeda atsipalaiduoti mūsų nervų sistemai, kuri yra tiesiogiai susijusi su miego kokybe. Taip pat, užsiimant joga dažnai yra įtaraukiama ir meditacija, nuraminanti mintis ir protą, bei gilus kvėpavimas. Visi šie dalykai gerina miego kokybę ir priverčia mus miegoti giliau, o atsikėlus jaustis žvalesniems.

Svorio reguliavimas

Joga turėtų padėti sumažinti kūno svorį. Vystant ir stiprinant raumenis pagreitėja medžiagų apykaita, o tai padeda sudeginti daugiau kalorijų. Joga taip pat mažina kortizolio kiekį, kuris turėdamas neigiamą poveikį insulino funkcijai, skatina norą valgyti.

Geresnis virškinimas

Darant įvairias jogos pozas dirba ne tik išoriniai, bet ir vidiniai raumenys, kurie stimuliuoja kūne esančius organus. Jei pakankamai sportuojate, jūsų virškinimo organai atsipalaiduoja ir taip pagerėja virškinimas ir tuštinimasis. Jeigu jūsų viduriai užkietėję, pabandykite katės pozą!

Atidesnis maisto pasirinkimas

Iš tiesų, daug praktikuojančių jogą pastebi, kad vienas iš pagrindinių jogos poveikių yra padidėjęs savo kūno ir proto suvokimas. Kūnas tarsi nori sugrįžti į vidinį mechanizmą, kuris dera su vegetarine mityba, nbenorite į savo kūną kišti chemijos arba valgyti maisto, kuriame per daug cukraus ar riebalų. Po jogos treniruotės jaučiatės taip gerai ir lengvai, kad norite šį jausmą išlaikyti kuo ilgiau. Tinkamai maitintis – tai valgyti galvojant ir su atsakomybe, t.y. pamaitinti savo kūną ir protą nekenkiant gyvoms būtybėms ir darant mažiausią žalą aplinkai. Vegetarišką maistą lengva virškinti, jame yra antioksidantų, skaidulų, vitaminų komplektas, mažai kalorijų, cukraus, riebalų. Jis sumažina tavo galimybes susirgti diabetu, širdies ligomis, nutukti, turėti padidėjusį kraujospūdį ir susirgti beveik visų rūšių vėžiu.

Joga neabejotinai pagerins jūsų sveikatą, užtikrins gerą savijautą ir įkvėps naujam požiūriui į gyvenimą. Neprivalote būti jogos profesionalas, tačiau pora treniruočių per savaitę paskatins jūsų fizinės ir protinės sveikatos tobulinimą.

 

Autorius Joana Andriulytė

Joana jau kelerius metus aktyviai domisi mityba, dietologija ir sportu. Ji per šiuos metus sukaupė ne tik daug žinių iš įvairių knygų ir mokslinių straipsnių, tačiau ir asmeninės patirties, tad siekia dalintis savo žiniomis. Taip pat, Joana jau 3 metus yra peskovegetarė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

four × four =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas