lūpas sudrėkinti padės alyvuogių aliejus arba medus

Kaip pasirūpinti savo kūnu ir grožiu žiemą?

Žiema – metas, kuomet mūsų kūnas reikalauja daugiau dėmesio, juk oro pokyčiai daro itin didelę įtaką ne tik savijautai, bet ir kūnui.  Trūkstant šviežių vaisių ir daržovių bei saulės šviesos gali stigti kai kurių vitaminų. Žiemos oras gali pakenkti ne tik imunitetui, bet ir grožiui. Kontrastas tarp lauko ir vidaus temperatūrų sausina odą ir plaukus, esame jautresni dehidratacijai.  Kad  nemalonumai dėl šaltuko nevargintų mano organizmo, rūpinuosi juo kur kas labiau nei kitais sezonais ir pateikiu keletą patarimų apie tai, kaip pasirūpinti savimi ir išsaugoti grožį net ir atšiauriomis sąlygomis.

 

Gerkite daugiau vandens

Apie vandens naudą mūsų organizmui galima odę parašyti. Mūsų kūnas sudarytas iš maždaug 60% skysčių, kuriuos būtina palaikyti norint gerai ir žvaliai jaustis. Centrinis šildymas, karšti vėjeliai mašinoje, vaikščiojimas iš šaltos aplinkos į šiltą neigiamai veikią odą ir priverčia netekti daugiau skysčių nei įprastai. Net jei esate iš tų žmonių, kurių organizmas nereikalauja vandens,  šaltuoju sezonu stenkitės išgerti bent jau viena stikline daugiau nei įprastai. Tik nepersistenkite, nes vandens perteklius irgi ne į sveikatą.

Kūno priežiūra

Dažniausiai nepakanka vien tik gerti vandenį, reikia drėkinti odą ir išoriškai. Atskleisiu paslaptį, kaip palaikyti gražią minkštą odą net ir žiemą. Kiekvieną dieną, iš karto po dušo, grubiai nusausinkite kūną, nevengdami palikti keletą lašų vandens, įmasažuokite odą mėgstamiausiu aliejumi. Tai gali būti ir  augalinių bei eterinių aliejų mišinys. Kad pasiektumėte dvigubai geresnį efektą, prieš tepdamiesi aliejumi, išsitepkite sausiausias vietas kūno losjonu. Tokiu būdu paliksite apsauginę plėvelę, neleidžiančia drėgmei, kurią ką tik gavote duše, per greitai išsigaruoti. Patikėkite, nebesikankinsite žiemą su niežtinčia, sausėjančia oda.

Kartą per dvi savaites atlikite viso kūno šveitimą. Aš naudoju pačios pasigamintą šveitiklį iš juodosios kavos tirščių. Po jo atlikite tą pačią procedūrą, aprašytą ankstesnėje pastraipoje.

Mityba

Ar esate tai, ką valgote ar valgote tai, kas esate – visai nesvarbu. Aišku tai,  kad viskas ką valgote, atsispindi Jūsų savijautoje ir veide. Tad valgykite daug daržovių, taip pat papildykite savo racioną sveikaisiais riebalais ir omega rūgštimis, kurių gausu riešutuose, žuvyje, avokaduose, alyvuogių aliejuje ir t.t. Tai duos neabejotina naudą jūsų visam kūnui. Pravartu pavartoti ir vitamino C bei biotino papildų. Biotinas – tiesioginis grožio vitaminas, atsakingas už lanksčius nagus, gražią sveiką odą.

Mankšta ir sportas

Judėti irgi reikia. Nebūtina nubėgti 20 km, tačiau bent 15-20 minučių per dieną paskirti mankštai – privalu. Ne todėl, kad žiemą labiau kaupiasi riebalai. Sportuojant ar aktyviai judant pagreitėja medžiagų apykaita ir  odą greičiau pasiekia gerosios medžiagos.

Veido priežiūra

Prieš einant į lauką švarią veido odą būtina tepti apsauginiu, maitinančiu kremu. Visada maniau, jog drėkinančiu kremu išsitepus veidą į lauką eiti negalima, nes gresia nušalimas, todėl, kad vanduo ledėja ir ardo odos ląsteles. Viena kosmetologė mane patikino, jog drėkinančiu kremu veidą teptis galima, tačiau reikia palaukti bent pusvalandį prieš einant į lauką, tačiau ta taisyklė galioja esant ne didesniam nei 3 laipsnių šalčiui. Na, aš nerizikuoju, nes šalčiui esu itin jautri. Naudoju tik maitinantį kremą arba vien aliejų.  Prieš tepdama kremą ar aliejų, visada sudrėkinu veidą mėgstamu rožių arba juodųjų serbentų  hidrolatu.

Veidą prausiu tik gėlių vandenimis arba, retais atvejais, drungnu vandeniu iš krano. Nuo kieto vandens man traukia odą. Muilo ar prausiklio nenaudoju. Veidą šveičiu tik vieną kartą per mėnesį šveitikliu, pagamintu naudojant prancūziškąjį molį arba smulkintas erškėtrožių sėklytes.

Nereikia ir sakyti, kad lūpas tepu lūpų balzamu, kuris apsaugo jas nuo šerpetojimo ir suskeldėjimo. Paprasčiausias alyvuogių aliejus arba medus tepami ant lūpų taip pat daro stebuklus.

Plaukų priežiūra

Ne paslaptis, jog žiemą pradeda elektrintis plaukai, šiurkštėja galiukai, jautrėja galvos oda. Plaukams galioja panašios taisyklės, kaip ir odai. Drėkinimas – privalomas. Venkite plaukų džiovintuvų kiek įmanoma dažniau. Plaudami galvą naudokite šampūną ir kondicionierių bei plaukų kaukes. Plaukų kaukę užtenka panaudoti  vieną kartą per savaitę. Aš pasidarau pačia paprasčiausią vos iš kelių ingredientų maitinančią aliejaus kaukę, kuri glotnina plaukus bei neleidžia išsausėti galvos odai.

Venkite maudynių karštame vandenyje

Kad ir kaip kyla pagunda maudytis karštame vandenyje, ypač sušalus, stenkitės tuo nepiktnaudžiauti. Geriausia yra praustis po tos pačios temperatūros vandeniu apskritus metus ir ne ilgiau nei 10 minučių. Karštas vanduo plečia kraujagysles, sausina ir dirgina odą.

Štai ir viskas. Jūsų kūnas nuostabus ir nusipelnė pačios geriausios priežiūros. Mylėkite save apskritus metus!

Autorius Viktorija Rupšienė

Viktorija gyvena eterinių ir augalinių aliejų pasaulyje bei sėkmingai taiko jų terapines ir gydomąsias savybes įvairiose gyvenimo srityse bei kosmetikos gamyboje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

thirteen + 11 =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas