Kaip nusistatyti naujų metų tikslus?

Naujų metų pradžia dažniausiai tampa psichologiniu imperatyvu pradėti viską iš naujo, užmiršti praėjusių metų nuoskaudas, nesėkmes ir „šįkart tikrai pasistengti“. Žmonės naujus metus pasirenka kaip atskaitos tašką, siekiant naujų tikslų. Deja, ne visada pavyksta laikytis savo planų, tad kaip reikėtų nusistatyti naujų metų tikslus, kad jie neliktų neįgyvendinti?

 

1. Didesni bei mažesni tikslai

Visada yra gerai turėti didelius tikslus bei siekiamybes, viziją, kuri motyvuotų ir suteiktų entuziazmo, tačiau didesnius tikslus reiktų išskaidyti į mažesnius, trumpalaikius. Pavyzdžiui, jei mano tikslas yra tapti olimpiniu čempionu, visų pirma turėčiau pagalvoti, kaip tapti savo miesto ar Lietuvos čempionu. Taigi, mažesni tikslai nustato kryptį ir konkretesnį veiksmų planą, siekiant didelių tikslų, todėl tikslai gali būti skaidomi į:

  • Dienos tikslus;
  • Savaitės tikslus;
  • Mėnesio tikslus;
  • Pusės metų tikslus.

Išvada: tikslai turėtų būti konkretūs ir gerai apibrėžti.

Tikslus užsirašykite

rasyti

Kadangi išsiaiškinome, jog reikia turėti konkretų veiksmų planą, kuris turėtų būti įgyvendinamas palaipsniui, pradedant nuo mažų žingsnių, labai pravartu tuos žingsnius užsirašyti, tam, kad betkada būtų galima į juos pasižiūrėti, prisiminti. Tikslų užrašymas mūsų siekiams suteikia daugiau sistemingumo ir galimybę lengviau sekti progresą. Užrašytų tikslų sunkiau nepaisyti ir ignoruoti nei tuos, kuriuos turime galvoje.

2. Nusistatykite prioritetus

Vieni tikslai dažniausiai būna svarbesni už kitus, todėl svarbu savo energiją, laiką paskirstyti protingai. Pavyzdžiui, jei mano tikslas yra atsikratyti nereikalingų riebalų, tai pirmiausia reiktų skirti daugiausia dėmesio sveikai mitybai, net jei dėl to teks kartais paaukoti ir kardio  treniruotes.

3. Tikslai turėtų būti realistiški

kryptis

Labai svarbu užsibrėžti tikslus, kuriuos iš tiesų galėsime įgyvendinti. Tai nereiškia, kad galima nuleisti kartelę žemai, tačiau tikslai turėtų būti realistiški, priešingu atveju, dingsta motyvacija imtis konkrečių veiksmų judant tikslo link, kadangi atsiranda suvokimas, kad tikslus įgyvendinti gali ir nepavykti. Taigi, adekvatūs, realistiški tikslai suteikia daugiau stabilumo, pasitikėjimo savimi. Visgi, jei konkretų tikslą pasiekėte per lengvai, kitą tikslą reikėtų nusistatyti sunkesnį.

4. Produktyvūs tikslai

Tam, kad tikslai būtų produktyvūs, jie turi būti orientuoti į konkrečius veiksmus, o ne galutinį rezultatą. Pavyzdžiui, jei mano siekis yra padaryti daugiau prisitraukimų, tai tikslas galėtų skambėti taip: daryti tris prisitraukimų treniruotes per savaitę.

5. Tikslai gali būti dinamiški

Labai svarbu išlaikyti stabilumą ir nekeisti krypties, norint įgyvendinti konkrečias siekiamybes, tačiau gyvenime pasitaiko nenumatytų atvejų ar aplinkybių, prie kurių kartais reikia prisitaikyti. Todėl turėtume pasilikti sau galimybę patobulinti tikslus, priklausomai nuo susiklosčiusios situacijos. Tačiau nereiktų tuo piktnaudžiauti – tikslus galima koreguoti, bet ne keisti.

Taigi tikslai turi būti tarsi strateginis planas, kuris padeda siekti savo svajonių ir realizuoti potencialą. Tinkami tikslai suteikia tinkamą kryptį gyvenime, judant link galutinio rezultato.

Autorius Ronaldas Račkauskas

Ronaldas yra visapusiškas sportininkas – įvarių sporto rungčių (lengvoji atletika,powerlifting,virvės traukimas, fizinės būklės patikrinimo varžybos) dalyvis ir prizininkas. Turi sukaupęs daug patirties, sportuojant su savo kūno svoriu, namų sąlygomis. Sieja fizinę veiklą su psichologine sveikata, gilinasi į mentalinius aspektus sporte.

1 Komentaras “Kaip nusistatyti naujų metų tikslus?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

7 + 3 =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas