Apie sportą iš geriausiųjų: Paulius Pupinis (jėgos trikovė)

Šiandien kalbiname jėgos trikovės pasaulio vice čempioną ir 5 kart Lietuvos jėgos trikovės čempioną Paulių Pupinį (1994, Vilnius), kuris dalinasi savo patirtimi ir įspūdžiais apie jėgos trikovę. Pauliaus apdovanojimų sąraše ne vienas įspūdingas nuopelnas, o jo gyvenimas daug spalvingesnis, nei vien treniruotės.

1. Kas Jus paskatino pasirinkti būtent šią sporto šaką?

Vaikystėje išbandžiau daugelį sporto šakų:  graikų romėnų imtynes, boksą, šachmatus, orientacinius, lengvąją atletiką ir kt. Pradėjau lankyti sporto klubą ir tai man patiko. Norėjau kelti kuo didesnius svorius. Gal būtų gyvenimas susiklostęs taip, kad užsiiminėčiau sunkiąja atletika, tačiau, mano mieste, Joniškyje, buvo tik jėgos trikovės treneris. Tai – mano pirmasis treneris Antanas Virbičianskas, kuris man ir davė pradmenis jėgos trikovėje.

1959272_743282229071641_6319275943986379757_n2. Ką Jums reiškia ši sporto šaka? Ką ji Jums duoda?

Šiai dienai ši sporto šaka tai tik hobis. Laisvalaikį praleidžiu ne prie butelio, o sporto salėje su draugais. Nauda ta, kad šioje sporto šakoje tu stiprini viso kūno raumenis, neapleisdamas nei vienos raumenų grupės.

3. Nuo kelerių metų pradėjote sportuoti? Kiek metų treniruojatės? Ir kiek kartų per savaitę?

Pirmą kartą į sporto klubą atėjau būdamas 12-kos metų, tačiau mano treneris išvarė mane ir pasakė, kad dar truputį reikia palaukti. 13 metų jau įleido į sporto klubą ir su mamos priežiūra pradėjau pirmąsias treniruotes. Mama ilgai nesportavo, todėl po kurio laiko pradėjau treniruotes vienas pats, tačiau padėjo draugai. Visą tą laiką iki šiol ir treniravausi, na tik vieną vasaros mėnesį skyriau laiko kūnui pailsėti, nes jis jau to reikalavo. Treniruočių intensyvumas labai skiriasi, priklauso nuo pasiruošimo ciklo. Ne sezono metu treniruojuosi 4 kartus per savaitę, o įtemptu sezono metu –  4-6 kartus per savaitę.

4. Kas sunkiausia šioje sporto šakoje?

Tikriausiai sunkiausia yra nugalėti save po sunkumų. Tai yra po nepasisekusių varžybų ar treniruočių ir toliau stengtis nesuklupti, siekti aukštesnių rezultatų.

5. Kaip treniruojatės?

Treniruotes atlieku Savicko sporto klube. Pagrindinė įranga yra grifas, su kuriuo atlieku pritūpimo, spaudimo ir atkėlimo veiksmus.

6. Kokios fizinės ypatybės ir raumenų grupės yra svarbiausios šioje šakoje?

Šia sporto šaka gali užsiiminėti įvairių amžiaus grupių žmonės. Tarp kitko, neseniai vykusiame Pasaulio čempionate dalyvavo 85-erių metų vyriškis, kuris atkėlimo veiksme (220 kg) pagerino Pasaulio rekordą. Kaip ir anksčiau minėjau, treniruojame visą kūną.

7. Ar prižiūrite savo mitybą, ar turite žalingų įpročių, gal vartojate maisto papildus?1471090_752782151454982_1092727732592713419_n

Asmeniškai mitybos griežtai neprižiūriu, nes sveriu nelabai daug. Sezono metu mano svoris siekia 74 kg, ne sezono – 68-72kg. Stengiuosi kuo daugiau valgyti, kad turėčiau jėgų treniruotėje. Žalingų įpročių neturiu, alkoholį vartoju taip pat tik išskirtinėmis progomis.

Maisto papildai kaip ir kitose sporto šakose yra naudojami ir gretinami su sportu. Mano naudojami maisto papildai: kreatino produktai, taip pat amino rūgštys bei baltyminiai produktai.

8. Kas Jus motyvuoja judėti pirmyn?

Labai sunku pasakyti, kas motyvuoja pirmyn. Galbūt draugai, nes jie visi tobulėja, juda pirmyn, o pačiam nesinori atsilikti nuo jų, o galbūt aš motyvuoju ir pats save. Kartais ateina ta akimirka, kai susimąstai, jog nugyvenau jau 20 metų, bet nieko įspūdingo dar nepasiekiau.

9. Įdomiausias/įsimintiniausias momentas karjeroje?

Įsimintiniausias įvykis, kai dalyvavau 2012-ais metais Pasaulio jaunių jėgos trikovės čempionate ir užėmiau antrąją vietą. Tai buvo mano pirmas startas Pasaulinio lygio varžybose ir tikrai sėkmingas, todėl labai džiaugiuosi ir ilgai tai prisiminsiu.

Iš Pasaulio jaunimo jėgos trikovės čempionato:

10. Kokios dažniausios traumos ir kaip su jomis susidorojate?

Nesu turėjęs didesnių traumų. Būna tik mažos traumos, kurių nelaikau tokiomis traumomis, kurios keltų skausmus ir taip trukdytų treniruotėms. Kartą buvau pasitempęs blauzdos raumenį, tai treniruočių metų stengdavausi labiau jį sušildyti ir, kamuojamas skausmų, atlikdavau pratimus, tačiau po kelių savaičių skausmas praeidavo. Pastebėjau, jog, kai per mažai apšildavau, tai pasitempdavau alkūnę ar pradėdavo skaudėti kelio sąnarį, todėl pradėjau daugiau laiko skirti apšilimui, tempimo pratimams ir skausmas dingdavo.

11. Ką patartumėte norintiems pradėti šią sporto šaką?

Pirmiausiai susirasti tinkamą sporto klubą ir žmogų, išmanantį šioje sporto šakoje. Gavus reikiamą žinių kiekį, galima ir savarankiškai užsiiminėti šia sporto šaka.

12. Ar priklausote kokiai nors komandai?

Šiuo metu priklausau Savicko sporto klubo komandai. Taip pat pats treniruoju keletą perspektyvių jaunuolių, kurie siekia ir Lietuvos čempiono titulo.

1474564_591976774202188_883849187_n13. Kokie Jūsų tikslai ateičiai?

Didžiausias tikslas tikriausiai laimėti Pasaulio suaugusiųjų čempionatą.

14. Ar turite autoritetą? Jei ne neatsakykite, o jei turite galite pateikti medžiagos apie jį (video,straipsniai)

Autoritetas yra Jaroslaw Olech – daugkartinis suaugusiųjų jėgos trikovės Pasaulio čempionas. Svorio kategorijoje iki 74 kg.

15. Sekmadienis – poilsio diena, o kaip atrodo jūsų sekmadienis?

Sekmadienio užimtumas priklauso nuo sezono: esant pasiruošimo ciklui, vyksta lengvos treniruotės ir sekmadieniais. Šiuo metu mano sekmadieniai yra laisvi.

16. Ar studijuojate, o gal dirbate?

Studijuoju Vilniaus Gedimino technikos universitete, Antano Gustaičio aviacijos institute aviacijos mechaniko specialybę. Šiuo metu esu antrame kurse. Po paskaitų dirbu administratoriumi Savicko sporto klube. Daugelis manęs klausia, kaip aš atrandu laiko sportui. Aš atsakau, jog turint daug noro viską galimą suspėti. Po paskaitų iki darbo turiu 2-3 valandas laiko, tai ir padarau treniruotę. Jei nespėju, treniruotę atlieku po darbo. Šios sporto šakos privalumas – treniruotę gali atlikti bet kada, nėra apibrėžtas laikas (kad ir ryte, 7 valandą). Kas sunkiausia, bent jau man, tai valgyti. T.y. paskaitų metu ar prieš treniruotę, ar darbe. Maistą dažniausiai deduosi į mažas dėžutes. Tai dažniausiai būna – ryžiai ir vištiena. Kartą per dieną pavalgau valgykloje, jei turiu laiko. Kiekvieną dieną turiu susiplanuoti vis kitaip, nes paskaitos vyksta skirtingose miesto vietose.

17. Kokių dar turite užsiėmimų be šios sporto šakos?

Turiu daug ir kitų užsiėmimų. Kaip ir sportas, tai tik hobiai, kuriuos atlieku, kai turiu laisvo laiko. Mėgstu žvejoti (dažniausiai vasarą), žaidžiu šachmatais, groju gitara, kai būnu pervargęs, žiūriu filmus. Iš kur randu laiko? Ogi savaitgaliai. Visą savo laisvą laiką stengiuosi išnaudoti užsiimdamas kažkokia veikla, kurioje kažko siekiu, tobulėju.

18. Kas labiausiai patinka ir nepatinka šioje sporto šakoje?

Šioje sporto šakoje labiausiai patinka, kad visi yra labai draugiški, ypač varžovai, konkurentai. Visada palinki sėkmės, serga už tave. Jei palikai namuose batus, ar aprangą, ar pametei tušinuką, visada visi mielai paskolins. Taip yra dėl to, kad šioje sporto šakoje nereikia kovoti vienas prieš vieną. Kai kova vyksta, atletai stengiasi pakelti kuo didesnį svorį, kartais ta kova skiriasi vos 2,5 kilogramo. Tik tada supranti, kad varžovas yra stipresnis.

19. Ką palinkėtumėte mūsų skaitytojams?

Norėčiau palinkėti kiekvienam atrasti sau patinkančią sporto šaką. Visos sporto šakos yra įdomios, turi savo privalumų ir trūkumų. Svarbiausia nepersitempti ir negauti traumų.

10703559_726159874117210_7003330589405769781_nPauliaus didžiausių laimėjimų sąrašas:

 • Pasaulio vicečempionas
 • Pasaulio bei Europos jėgos trikovės ir štangos spaudimo dalyvis
 • 5 kart Lietuvos jėgos trikovės čempionas
 • 4 kart Lietuvos štangos spaudimo čempionas
 • Daugkartinis turnyrų nugalėtojas, bei prizininkas, rekordininkas

Kiti Pauliaus laimėjimai:

2009

 • Lithuania sub-junior powerlifting championship (1 place) 56 kg cat.
 • Lithuania sun cup (3 place) 60kg cat
 • Lithuania junior benchpress championship (1 place) 60kg cat
 • Open Lithuania powerlifting cup (3 place) 60kg cat.

2010

 • Open Lithuania powerlifting cup (1 place) 67,5kg cat.
 • Lthuania open benchpress championship (3 place) 67,5kg cat.
 • Lithuania junior bechpress (no equepment) championship (3 place) 67,5kg cat.
 • Lithuania junior benchpress championchip (2 place) 67,5kg cat.
 • Lithuania sub-junior powerlifting championship (2 place) 67,5kg cat.
 • Lithuania sun cup (2 place) 67,5kg cat.
 • Lithuania open powerlifting championship (2 place) 67,5kg cat.

2011

 • Lithuania open bechpress (no equepment) championship (1 place) 66kg cat.
 • Lithuania sub-junior powerlifting championship (1 place) 66kg cat.
 • Lithuania open powerlifting championship (3 place) 66kg cat.
 • open „Aukštaitijos“ cup (1 place) 66kg cat.
 • Lithuania junior powerlifting championship ( 2 place) 66kg cat.
 • Lithuania sun cup (3 place) 66kg cat.
 • Open Lithuania powerlifting cup (2 place) 74kg cat. (squat record)

2012

 • World sub-junior powerlifting championship (2 place) 74kg cat.
 • Lithuania students bechpress (no equepment) championship (2 place) 74kg cat.
 • Lithuania open powerlifting championship (2 place) 74kg cat. (benchpress, deadlift, total records)
 • Lithuania sub-junior powerlifting championship (1 place) 74kg cat.(benchpress, deadlift, total records)
 • Open Lithuania powerlifting cup (1 place) 74kg cat.

2013

 • European junior powerlifting championship (6 place) 74kg cat.
 • World junior benchpress championship (7 place) 74kg cat.
 • Lithuania junior powerlifting championship (1 place) 74kg cat.
 • Open Lithuania powerlifting cup (3 place) 74kg cat.
 • Lithuania junior benchpress čempionship (1 place) 74kg cat.

2014

 • Lithuania junior powerlifting championship (1 place) 74 kg cat
 • Lithuania student powerlifting championship (1 place) 74kg cat.
 • European junior powerlifting championship (4 place) 74kg cat.
 • SELL student games (2 place) 74kg cat.
 • World Junior powerlifting championship (5 place) 74kg cat
 • Lithuania powerlifting cup (1 place) 74 kg cat.
 • Lithuania junior bench press championship (1 place) 74kg cat.
 • Nominated best 2014 VGTU student sportsmen

 

Pauliaus youtube kanalas ir facebook puslapis:

https://www.youtube.com/user/Lamburdis1/videos

https://www.facebook.com/pupinispaulius/timeline

Autorius Erikas Andrijaitis

Erikas visada stengiasi pabusti su pozityviomis mintimis ir taip save motyvuoja. Jam patinka dinamiškai sportuoti: su svarmenimis ir naudojant kūno svorį. Erikas yra baigęs sporto studijas ir turi sukaupęs nemažą žinių bagažą, kurį pildo kasdien.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

one + 7 =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas