Apie sportą iš geriausiųjų: stalo tenisininkė Eglė Stuckytė

Eglė Stuckytė (1991-01-22, Vilnius) – stalo teniso atstovė, kuri yra Lietuvos čempionė, Baltijos čempionė, daugkartinės Pasaulio ir Europos čempionatų dalyvė ir 264-ta pasaulio raketė. egle stuckyte

Kas Jus paskatino pasirinkti būtent šią sporto šaką?

Kadangi gyvenu šalia sporto mokyklos, tai močiutė nuvedė mane ten, kad kažkokį būrelį lankyčiau ir netyčia pataikiau būtent į stalo tenisą, tad ir likau.

 Ką Jums reiškia ši sporto šaka? Ką ji Jums duoda?

Pradžioje ji man ne itin patiko, lankiau kaip būrelį. Tuo pat metu lankiau ir dailės būrelį, bet sportas man labiau patiko. Kai pradėjau laimėti, tada atsirado ir noras dar labiau žaisti, sekėsi vis geriau. Šiuo metu stalo tenisas mano gyvenime užima itin svarbią vietą, kadangi kartais, turėdama atostogas, ilgiuosi, o kartais –  negaliu nei vienos dienos pradėti be treniruotės.

Nuo kelerių metų pradėjote sportuoti? Kiek metų treniruojatės? Ir kiek kartų per savaitę?

Žaisti stalo tenisą pradėjau ganėtinai anksti  –  7-erių metų, nors dabar vaikai jau pradeda net nuo 5-erių. Žaidžiu stalo tenisą apie 15 metų.

Kas sunkiausia šioje sporto šakoje?

Viskas yra sunku, tačiau, manau, pats sunkiausias dalykas šioje šakoje yra technika. Visus metus reikia tobulinti ir tobulinti tehniką (judesius), neįmanoma jos iki galo išmokti, išsitreniruoti, visada reikia tobulinti. Taip pat psichologija yra labai svarbi stalo tenise, kadangi reikia kovoti prieš partnerį, o tai reikalauja tikėjimo savimi.

Kaip treniruojatės?

Priklausomai nuo varžybų krūvio savaitėje dažniausiai būna 7-8 treniruotės, kai varžybų nebūna, kartais ir daugiau.

Kokios fizinės ypatybės ir raumenų grupės yra svarbiausios šioje šakoje?

Stalo tenise dominuoja greitis ir ištvermė. Kadangi stalas nedidelis, bet kamuoliukas mažas ir greitas, reakcija ir greitis dominuoja, o ištvermės reikia, nes dažniausiai varžybų metu reikia žaisti du, tris mačus per dieną, kurių trukmė yra 25-40 minučių.

e stuckyte

Ar prižiūrite savo mitybą, ar turite žalingų įpročių, gal vartojate maisto papildus?

Šiaip valgau dažniausiai viską, ką mėgstu, bet kartais pristabdau, kad nepersivalgyčiau. O didžiausias mano žalingas įprotis, kad mėgstu koka kolą (po sunkių ir varginančių treniruočių kartais be jos atrodo nebeįmanoma). Taip pat vartoju vitaminus.

 Kas Jus motyvuoja judėti pirmyn?

Didžiausia mano motyvacija pats sportas. Kol kas dar yra noras sportuoti, o tai, manau, ir yra svarbiausia.

 Įdomiausias/įsimintiniausias momentas karjeroje?egle stuckyte tenisas

Vienas įsimintiniausių momentų: kai buvau jaunutė, atstovavau Lietuvos jaunučių rinktinę Europos čempionate žaidžiant prieš Čekijos komandą ir su komandos drauge žaidėme dvejetą; priešininkė taip mušė kamuoliuką, o komandos draugė taip pastatė raketę, jog tiesiai atsimušė į briauną ir netyčia nuo briaunos atšoko taip, kad vienai priešininkei pataikė į akį ir net iki ašarų, bet mums pavyko laimėti.

 Kokios dažniausios traumos ir kaip su jomis susidorojate?

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad tokioje sporto šakoje kaip stalo tenisas nėra traumų. Žinoma, čia būna ne tiek, kiek krepšinyje ar lengvoje atletikoje, bet pasitaiko. Dažniausios traumos: čiurnių, kelių, rankų (pečių).

Ką patartumėte norintiems pradėti šią sporto šaką?

Pirmiausia norėčiau palinkėti pradedantiesiems, kad negalvotų, kad tai tik labai lengva pramoga, mėgėjų sportas. Jei pasiryžęs pradėti stalo tenisą, tai reikia susitaikyti, kad pradžia nebus itin įdomi ir greitai neišmoksite žaisti. Reikia didelės valios išlikti stalo tenise, kadangi ji nėra labai populiari Lietuvoje, ir iš pradžių akies nelabai traukianti sporto šaka, bet ji anaiptol yra labai sudėtinga tiek fiziškai, techniškai bet ir psichologiškai.

 Ar priklausote kokiai nors komandai?

Šiuo metu atstovauju Vokietijos klubui: TTSV Saarlouis-Fraulautern.

stalo tenisas komanda

 Kokie Jūsų tikslai ateičiai?

Šiuo metu nekeliu aukštų tikslų, kadangi dar šiek tiek gydausi po traumos, bet tikiuosi, kad sezonas bus geras.

 Ką palinkėtumėte mūsų skaitytojams?

Palinkėčiau gražių ir puikių metų ir nepamirškite pasportuoti, kad būtų puiki nuotaika visai dienai.

 

 

 

 

Autorius Erikas Andrijaitis

Erikas visada stengiasi pabusti su pozityviomis mintimis ir taip save motyvuoja. Jam patinka dinamiškai sportuoti: su svarmenimis ir naudojant kūno svorį. Erikas yra baigęs sporto studijas ir turi sukaupęs nemažą žinių bagažą, kurį pildo kasdien.

2 komentarai “Apie sportą iš geriausiųjų: stalo tenisininkė Eglė Stuckytė

  1. Jolanta

    Pergaliu,pasitikejimo savimi,sveikatos!

    Atsakyti
  2. Šaunuolės stalo tenisininkės! Šis sportas ir man labai patinka ir pasportavus nuotaika tikrai pakyla.

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

10 − 7 =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas