Apie sportą iš geriausiųjų: kikboksininkas Jan Naus

Kalbiname ryžtingą, užsispyrusį ir ambicingą sportininką – Jan Naus (1994, Vilnius). Jan profesionaliai sportuoja 3 metus, per kuriuos sukaupė daug apdovanojimų ir titulų kikbokso ir Tailando bokso srityje.

Kas Jus paskatino pasirinkti būtent šią sporto šaką?

Jan Naus

Būtent šios sporto šakos niekas nepaskatino pasirinkti, kai buvau mažas, mama atvedė mane i dziudo užsiėmimus, palankęs trejus metus mečiau, nes kažkodėl nenorėjau sportuoti. Kai man buvo 14 metų,  užsimaniau pabandyti boksą, aišku, tėvai sakė,  kam tau to reikia, sužalos tave, bet aš to norėjau ir vis tiek nuėjau  i bokso treniruotę pabandyti, pabandžius patiko, palankiau maždaug  metus ir nustojau vaikščioti, nes norėjau kažko kito, galvojau tada apie kikboksą. Kaip tik mano bendraklasis lankė kikboksą, jis man ir patarė ateiti į šį sporto klubą, kuriame iki šiol esu.

Ką Jums reiškia ši sporto šaka? Ką ji Jums duoda?

Kikboksas – tai mano gyvenimo dalis, neįsivaizduoju gyvenimo be šios sporto šakos, nes  ji tikrai daug man davė, padėjo išsiugdyti  stiprų charakterį, pasitikėjimą savimi. Kai bloga nuotaika ir nėra su kuo pasikalbėti, tiesiog nueinu į sporto salę ir ten palieku visą pyktį, blogas mintis.

Nuo kelerių metų pradėjote sportuoti? Kiek metų treniruojatės? Ir kiek kartų per savaitę?

Nuo 6 metų pradėjau dziudo, paskui buvo boksas ir galiausiai suradau savo sporto šaką – kikboksą. Sportuoju jau daugiau kaip 5 metus, profesionaliai apie 3 metus. O kiek kartų per savaitę,  priklauso nuo varžybų , kai ruošiamės varžyboms, treniruotės būna du kartus per dieną, tik sekmadienis lieka laisvas, tai maždaug  12-13 treniruočių pasirengimo periodu, o kai varžybų nėra, tai 6 kartus per savaitę.

Kas sunkiausia šioje sporto šakoje?

Sunkiausia būna, kada ateina tokia diena, kai nieko nebenori, nei sportuoti, nei lipti į ringą, bet pailsėjęs kitą dieną  pagalvoju, kokių nesąmonių prisigalvojau, aš turiu tikslą ir aš jį pasieksiu.

Kaip treniruojatės?

Pradžioje būna apšilimas, tempimo pratimai, paskui prasideda visos linksmybės. Priklauso nuo varžybų,  jeigu ruošiamės varžyboms, tobuliname jėgą, ištvermę, kai iki varžybų lieka savaitė, daugiausiai tobuliname techniką.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=t9Fnt02zyt8]

Kokios fizinės ypatybės ir raumenų grupės yra svarbiausios šioje šakoje?

Kikbokse reikalingas visas fizinių ypatybių kompleksas: technika, greitis, ištvermė, reakcija ir koordinacija, taip pat labai svarbus psichologinis nusiteikimas ir charakteris.

Ar prižiūrite savo mitybą, ar turite žalingų įpročių, gal vartojate maisto papildus?

Kiekvienai sporto šakai mityba yra svarbi. Griežčiausia mityba būna, kai artėja varžybos, nes reikia numesti  svorio, tada negalima valgyti jokių saldumynų, bandelių, riebaus maisto. Vartoju tik vitaminus ir amino rūgštis.

Kas Jus motyvuoja judėti pirmyn?

Didžiausia motyvacija būna, kai tu žinai, kad gali, kad dar ne viską padarei, ir eini į salę su mintimis, kad aš galiu, kad pasieksiu savo tikslą, nes nieko neįmanoma nėra.

Įdomiausias/įsimintiniausias momentas karjeroje?

Įsimintiniausias momentas karjeroje, kai sportavau apie pusę metų ir treneris mane nuvežė į Lietuvos Muathai čempionatą, pusfinalyje aš laimėjau kovą ir išėjau į finalą prieš Estijos kovotoją, labai gerą ir patyrusį. Prieš kovą treneris man sako: „Janai, jis dirbs daugiau antru numeriu“. O aš jam atsakiau: „Man nesvarbu, kaip jis dirbs, nors ir penktu numeriu, aš jį sudaužysiu ir būsiu čempionas“. Taip ir buvo,  aš tapau pirmą kartą Lietuvos čempionu.

Kokios dažniausios traumos ir kaip su jomis susidorojate?Nusa kikboksas

Būna, kad koją susitrenki, alkūnę, nugarą skauda, bet viskas laikina, viskas sugyja. Eini į salę ir dirbi toliau. Nemuši nei skaudančia koja, nei su skaudančia ranka.

Ką patartumėte norintiems pradėti šią sporto šaką?

Patarčiau neklausyti tų žmonių, kurie nepabandė, bet sako, kad ši sporto šaka žaloja žmones ir tik neprotingi  sportuoja. Daug kvailų žmonių ir nelankančių kikbokso.  Ir visiems patarčiau pabandyti, nes čia lieka tik stipriausi.

Ar priklausote kokiai nors komandai?

Taip, mano komanda SPARTA GYM ir jos į kitą neiškeisiu niekada.

Kokie Jūsų tikslai ateičiai?

Didžiausias tikslas dabar – tapti pasaulio čempionu.

Ar turite autoritetą?

Kol sportuoju mano autoritetas yra ir bus treneris Andrius Sipaila.

Sekmadienis – poilsio diena, o kaip atrodo jūsų sekmadienis?

Kai pasiruošimo laikotarpis būna tai ir sekmadieniais sportuojam, o kai varžybų nebūna tai be abejo sekmadienis poilsio diena.

Ar studijuojate, o gal dirbate?

Šiais metais bandysiu stoti į Lietuvos edukologijos universitetą, kūno kultūrą. Dirbti nelabai išeina ,nes sportuoju profesionaliai ir nelabai laiko atsirastu laiko darbui, kuris nėra susijęs su šia sporto šaka.

Kokių dar turite užsiėmimų be šios sporto šakos?

Patinka žvejoti, mėgstu ekstremalius pojūčius, keliauti ,su draugais leisti laiką.

Ko palinkėtumėte mūsų skaitytojams?

Svarbiausia nepamiršti, kad sveikata – tai mūsų didžiausias turtas, kurio už jokius pinigus nenupirksi. Tad marš visi į sporto salę.

J Naus

Sportininko pasiekimai:

2010 – Lietuvos Muaythai čempionas

2010 – Realios kovos 9, nugalėtojas

2010 – Estijos Muaythai vicečempionas

2011 – Latvijos K-1 čempionas

2011 – Lenkijos K-1 vicečempionas

2011 – Rygos atviras K-1 čempionatas, čempionas

2011 – Tarptautinis Bušido turnyras „Saulės mūšis“, nugalėtojas

2011 – Estijos Muaythai vicečempionas

2011 – Muaythai ir K-1 turnyras Rusijoje (Kaliningradas), nugalėtojas

2012 – Atviras K-1 turnyras Minske (Baltarusija), III vieta

2012 – Latvijos kikbokso čempionatas, III vieta

2012 – Baltijos Muaythai čempionatas, II vieta

2012 – Lietuvos kikbokso čempionas

2012 – Kikbokso turnyras „Ringo Karaliai“, nugalėtojas

2012 – Pasaulio kikbokso čempionatas (jaunimas), III vieta

2013 – Vilnius Open kickboxing championship, vicečempionas

2013 – Lenkijos K-1 taurė, II vieta

2013 – Turnyras „Kikbokso kariai“, nugalėtojas

2014 – Vilnius Open kickboxing championship ,čempionas

2014 – Swat turnyro dalyvis

2014 – Lietuvos Muaythai vicečempionas

2014 – Europos K-1 čempionatas, III vieta

Autorius Erikas Andrijaitis

Erikas visada stengiasi pabusti su pozityviomis mintimis ir taip save motyvuoja. Jam patinka dinamiškai sportuoti: su svarmenimis ir naudojant kūno svorį. Erikas yra baigęs sporto studijas ir turi sukaupęs nemažą žinių bagažą, kurį pildo kasdien.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

thirteen + seven =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas