Holistinė medicina yra gydymo menas ir mokslas, kuris nukreiptas į visą asmenį: kūną, protą ir dvasią.

Holistinė medicina

Holistinė medicina – kompleksinis gydymo būdas, kuris neapsiriboja pavienių ligos centrų gydymu, bet veikiau apima viso organizmo subalansuotą, optimalią veiklą. Todėl tampa svarbu ne tik kūnas, bet ir dvasinė būsena, emocijos. Taigi, holistinė medicina teigia, jog svarbu įvairių organizmo elementų tarpusavio sąveika, jei bent vienas komponentas netinkamai veikia, kenčia visas kūnas.

 

Toks gydymo būdas gali pasirodyti abstraktus, tačiau ne valia jo nuvertinti, kadangi jis orientuotas į visapusę organizmo harmoniją.

Kai kurie holistinės medicinos principai:

 • Kiekvienas žmogus turi įgimtą savęs gydymo gebėjimą;
 • Pacientas pirmiausia yra asmuo, ne liga;
 • Gydymas yra ne tik pačio gydytojo, bet ir paciento atsakomybė;
 • Gydymas apima ne tik simptomų šalinimą, bet ir asmens būsenos keitimą teigiama linkme;
 • Gydymas apima daugelį gyvenimo sričių;
 • Prevencija yra pageidautinas dalykas, efektyvesnis už patį gydymą;
 • Pacientas turi stimuliuoti, skatinti savęs – paties gydymo potencialą;
 • Liga yra suprantama kaip viso organizmo hormonijos praradimas, o ne lokali, pavienė problema;
 • Svarbus ligos pašalinimo determinantas – gydytojo ir paciento teigiamas santykis, kuris skatina paciento įsitraukimą į ligos pašalinimą;
 • Gydytojas teigiamai veikia pacientą, sukuria pasitikėjimą, emocinį komfortą;
 • Ligos, skausmas, gali būi suvokiami kaip mokymosi, tobulėjimo galimybė tiek pacientui, tiek pačiam gydytojui.

 

Holistinės medicinos gydymo būdai:

Kadangi tai ya kompleksinė medicinos koncepcija, gydymas gali būti labai įvairialypis.

 • Paciento gyvenimo stiliaus koregavimas: mitybos įpročių keitimas; mankštos, aktyvaus judėjimo inkorporavimas; psichoterapija; santykių su kitais žmonėm aiškinimas – pagalba.
 • Šiuolaikinės ir alternatyvios terapijos formos: masažo terapija, akupunktūra, chiropraktika, homeopatija, kitos netradicinio gydymo formos. Taigi, alternatyvi terapija – ne konvencinis medicinos būdas, kuris dažniausiai pasižymi ne invazine, ne farmacine technika.
 • Vakarų medicina, chirurgija.

 

Taigi, holistinė medicina siūlo kiekvienam asmeniui aktyviai prisiimti atsakomybę už savo sveikata, ja rūpintis. Toks gydymas, siekia aiškintis gilumines ligos priežastis, jas šalinti, tuo pačiu skatinti organizmo įvairių komponentų: dvasinė harmonija, fizinė sveikata, balansą.

 

 

 

 

 

Autorius Ronaldas Račkauskas

Ronaldas yra visapusiškas sportininkas – įvarių sporto rungčių (lengvoji atletika,powerlifting,virvės traukimas, fizinės būklės patikrinimo varžybos) dalyvis ir prizininkas. Turi sukaupęs daug patirties, sportuojant su savo kūno svoriu, namų sąlygomis. Sieja fizinę veiklą su psichologine sveikata, gilinasi į mentalinius aspektus sporte.

1 Komentaras “Holistinė medicina

 1. Žmogaus kūne yra išsidėstę daugiau kaip 2000 akupunktūros taškų, kurie yra susiję su skirtingomis reakcijomis ir procesais vykstančiais organizme. Veikiant šiuos biologiškai aktyvius taškus, organizmas gali mobilizuoti savo gydomąsias jėgas: suaktyvėja kraujotaka ir medžiagų pernaša, taip pat skysčių bei energijos cirkuliacija organizme. Taip pat didėja organizmo apsirūpinimas deguonimi, maisto medžiagomis ir suaktyvėja valymosi procesai, darniai suderinamos endokrinė bei nervų sistemos, atstatomas kai kurių hormonų balansas, sustiprėja imuninės sistemos veikla. Tinkamai taikoma akupunktūros metodas padeda atkurti bendrą organizmo vidinės energijos pusiausvyrą, o tai leidžia žmogui susidoroti su jį užklupusia liga.

  http://akupunkturosklinika.lt

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

four × five =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas