Mėgaukitės vaikščiojimo teikiama nauda dviese

Vaikščiojimo nauda

Visai neseniai prasidėjo nauji metai. Turbūt ne vienas esame pasižadėję sau šiais metais daugiau sportuoti, sveikiau maitintis, daugiau laiko skirti užsiėmimams, kurie nebūtų siejami su laisvalaikiu prie televizoriaus ar kompiuterio. Taip pat, norėčiau patarti pažadėti sau dar vieną dalyką – daugiau ir dažniau vaikščioti. Šiame straipsnyje pateiksiu keletą priežasčių, dėl ko verta pradėti daugiau vaikščioti.

Gera veikla pradedantiesiems

Jei tu esi dar tik naujokas sporte, vaikščiojimas yra tam gera pradžia. Po pasivaikščiojimo nejausite didelio skausmo, jaučiamo po sporto salės. Aišku, nesitikėkite, jog neteksite daug svorio. Tai pasieksite tik sveikai maitindamiesi bei treniruodamiesi.

Didina raumenų ištvermę

Vaikščiojimas taip pat naudingas jūsų raumenims, nes vaikščiojant juda visi žmogaus raumenys. Pradėję vaikščioti daugiau ir intensyviau, galite pajusti nedidelį raumenų skausmą dėl to, jog jūsų kūnas nėra prie to pratęs, tačiau nesustojus ir darant toliau, tai duos gerų rezultatų.

Gerina širdies ir kraujagyslių darbą

Nemėgstate lankyti sporto salės, bet norite palaikyti gerą širdies ir kraujagyslių darbą? Tai galite išspręsti pasirinkdami tokią kasdienę veiklą, kaip pasivaikščiojimai. Tai turėtų būti greitesnis, intensyvesnis pasivaikščiojimas, tačiau, jei tai jums neleidžia juntami skausmai keliuose ar jaučiami kiti negalavimai, normalus, negreitas ėjimas irgi teiks naudos.

Stiprina užpakaliuką ir šlaunis

Pasak fitneso atstovės Sagar Pednekar, idealus būdas sutvirtinti užpakaliuką ir šlaunis – tai ėjimas, kiek įmanoma greičiau. Pradėkite eiti lėčiau, tačiau kasdien po truputį didinkite tempą. Taip pat galite daryti pertraukas tarp greito ėjimo ir paeikite tam tikrą atstumą jums normaliu tempu.

Pagerina kūno aprūpinimą deguonimi

Jei turite kvėpavimo sutrikimų, tai vaikščiojimas turi būti jūsų kiekvienos dienos iššūkis. Vaikščiojant gryname ore, mūsų plaučiai yra valomi ir gausiai aprūpinami deguonimi.

Taigi, jei nusprendėte pradėti daugiau ir dažniau vaikščioti, reikia žinoti, jog tam reikalingi tinkami batai, kuriuose koja jaustųsi patogiai. Tam, kad vaikščiojimas netaptų rutina, pasikvieskite kartu vaikščioti draugą/draugę, ar veskitės kartu augintinį, kitu atveju – turėkite mp3 grotuvą su mėgstamomis dainomis. Atminkite, jei vaikščiosite mažiausiai 30 min. per dieną ir tai darysite penkis kartus per savaitę, pasijusite geriau ne tik jūs, bet ir jūsų širdis, stiprės raumenys ir kūnas įgaus didesnį ir geresnį deguonies aprūpinimą.

 

Autorius Simona Subačiūtė

Prieš metus Simonos gyvenimas pasikeitė. Ji pradėjo siekti ilgai planuotų tikslų ir siekių: daugiau judėti, sportuoti, domėtis sveika mityba. Šiuo metu džiaugiasi besikeičiančiais kūno ir sveikatos pokyčiais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

thirteen − 1 =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas