Šaltas dušas padeda išvengti raumenų skausmo po sporto

Šaltas dušas – energijai, sveikatai, vyriškumui

Ko gero, pamačius šią antraštę į galvą toptelėjo mintis – nesąmonė, iš piršto laužti teiginiai. Galite taip galvoti ir toliau, bet to neišbandę – nesužinosite.  Šaltas dušas ryte – itin vyriškas ritualas, reikalaujantis nemažų valios pastangų. Kad ir kaip bebūtų, šis daug metų gyvuojantis ritualas savyje turi daug galios ir teigiamų veiksnių žmogaus organizmui, nepriklausomai nuo lyties.

Šaltas dušas sveikatai

Gerina kraujotaką

Gera kraujo cirkuliacija – sveiko žmogaus požymis. Efektyvi kraujotaka taip pat pagerina kūno atsistatymą po darbo ar mankštos. Būnant duše keisti šiltą vandenį šaltu ir atvirkščiai yra vienas lengvesnių būdų „užturbinti” savo kraujotaką. Šaltas vanduo priverčia kraują tekėti į jūsų organus tam, kad išlaikyti jų temperatūrą. Karštas vanduo atlieka priešingą funkciją ir priverčia kraują judėti link odos paviršiaus. Toks vandens temperatūros keitimas yra paprastas būdas pagerinti kraujo cirkuliaciją. Pradedantiesiems rekomenduoju bent pirmas pora savaičių likti su tiesiog šaltu vandeniu, nekeisti temperatūros .

Padeda nuo depresijos

Depresija ar jos formos yra gan dažnas ir alinantis susirgimas. Ko gero, galvojate, kaip toks baisus dalykas, kaip šaltas dušas, gali padėti jaustis laimingesniu? Tiesa ta, kad trumpas šaltas dušas stimuliuoja smegenų „mėlynąją vietą”, kuri yra atsakinga už noradrenalino gamybą. Noradrenalinas tai cheminis junginys, kuris siejamas su gebėjimu teigiamai veikti nuotaiką ir kovoti su depresija.

Padeda išlaikyti sveiką odą ir plaukus

Ne paslaptis, kad karštas vanduo sausina odą. Jei norite išvengti ar sumažinti sausėjančios odos problemas, sumažinkite vandens, su kuriuo prausiatės, temperatūrą. Karštas vanduo ne tik nuplauna prakaitą, jis atveria poras, leidžia joms išsivalyti, tačiau labai svarbu, kad poros užsidarytų. Užverti poras padeda šaltas vanduo. Uždarytos poros neleidžia odai pasisavinti tiek daug kenksmingų medžiagų iš švaros priemonių ir aplinkos.

Stiprina imunitetą

1993 metais Trombozės institute Anglijoje buvo atliktas tyrimas, kuris patvirtino, kad tie, kurie kasdien prausėsi po šaltu dušu, turėjo padidėjusį baltųjų kūnelių, kurie kovoja prieš virusus, kiekį. Mokslininkai teigia, kad tam įtakos turi suaktyvėjusi medžiagų apykaita, kuri priverčia kūną save šildyti. Taip aktyvuojama imuninė sistema ir paleidžiama daugiau baltųjų kraujo kūnelių.

Pakelia testosterono lygį

Šaltas dušas priverčia kūną vykdyti tam tikrus procesus, įtakojančius testosterono gamybą. Termogenezė – procesas, kuris atsakingas už kūno temperatūros reguliavimą. Šio proceso metu stimuliuojamas Gonadotropinis liberinas (GnRH), kuris atsakingas už Liuteinizuojančių hormonų (LH) išskyrimą. Šie hormonai turi didelę įtaką testosterono gamyboje.

Padidėjęs testosterono lygis bet kuriam vyrui reiškia didesnę jėga, ištvermę, stipresnį libido ir bendrą energijos lygį. Sakau, kaip vyras – pabandyti verta!

Gerina vaisingumą

Bandote tapti tėčių? Šaltas dušas teigiamai veikia sėklides. Sėklidėms niekada nebuvo lemta perkaisti, tai viena iš priežasčių, kodėl jos yra šiek tiek atokiau nuo kūno. Kai vyro sėklidžių temperatūra kyla, spermatozoidų kiekis krinta. Eksperimentas atliktas 1950 metais parodė, kad karštos vonios yra gan efektyvus kontraceptikas. Vyrai, kurie 3 savaites, bent kas antrą dieną, po 30 minučių mirko karštoje vonioje, sekančius 6 mėnesius buvo nevaisingi (nebandykite to pakartoti namuose ir remtis tokiu kontracepcijos būdu). Ne taip seniai Kalifornijos universitete buvo tiriamas 30 minučių drėgno karščio poveikis vyrams. Po savaitės procedūrų, jos buvo nutrauktos. Iš karto po tyrimo nutraukimo, vyrų spermatozoidų kiekis padidėjo 491% procentu, taip pat buvo stipriai pagerėjęs spermatozoidų judrumas.

Pagerina energiją ir ilgaamžiškumą

Šatas vanduo padeda pagerinti kraujotaką, aktyvina nervų galūnes, po dušo pastebimas pagreitėjęs širdies ritmas, kūnas jaučia lengvą šoką, atsiranda energijos. Efektas, kurio nepralenktų net ir geriausias kavos puodelis. Energijos pliūpsnis tęsiasi keletą valandų. Praktikuojant šaltą dušą ilgesnį laiko tarpą, organizmas pripranta prie streso, prisitaiko prie pašalinių veiksnių ir užsigrūdina. Nors mokslininkai to ir neįrodė, daugybė žmonių visame pasaulyje gali prisiekti, kad šaltas dušas stipriai sumažina stresą.

Kaip pradėti?

 • Nusiteikite, kad bus nepatogu, nemalonu, bet laikui bėgant tai atneš didžiulį rezultatą ir diskomfortas sumažės.
 • Nedarykite to labai iš lėto, pirmus kartus galite apsilieti vis šaltesniu vandeniu, bet vėliau nustatykite šaltą vandens temperatūrą ir jos laikykitės. Nebūtina iš karto šokti po pačiu šalčiausiu vandeniu, tačiau supraskite, kad šis procesas reikalauja valios pastangų, o diskomfortas pradžioje yra neišvengiamas.
 • Tolygiai ir giliai kvėpuokite. Panikavimas ar rėkimas po šaltu dušu tik pablogins situaciją. Būkite ramus, nusiteikite, kad bus šalta, tačiau turėkite galvoje, kad šaltis jūsų tikrai nenužudys ar nepadarys jums ko nors blogo J
 • Užsibrėžkite laiko periodą, kurį norite išbūti po šaltu dušu. Jį vis didinkite, siekite naujų tikslų. Rekomenduojame gebėjimą išbūti po šaltu dušu pakelti iki 10-15 minučių laiko tarpo.

Kada šaltas dušas blogai?

 • Jeigu esate daugiau nei 6 mėnesius nėščia.
 • Jeigu esate sušilę po sporto. Visų pirma, reikėtų trumpai pastovėti po šiltu vandeniu, o tada – šaltu.
 • Nesiprauskite po šaltu dušu, kai sergate.
 • Klausykite savo kūno. Šaltas dušas sukelia diskomfortą, tačiau nereikėtų savęs smaugti ir kęsti stingdantį šaltį ar būti po šaltu dušu tol, kol pradės traukti mėšlungis. Pasikliaukite sveiku protu ir pojūčiais.
 • Šaltas dušas nerekomenduojamas moterims menstruacijų metu .

 

 

Autorius Rokas Petrošius

Skirtingos sportinės veiklos padėjo sukurti įvairiapusį teorinių ir praktinių žinių bagažą, o susidomėjimas natūralia medicina ir sveiku gyvenimo būdų jį dar labiau išplėtė. Athletic Duo įkūrėmė norėdami sukurti kokybišką informacijos dalinimosi šaltinį. Tikiuosi tai padės tobulėti tiek man, tiek jums.

3 komentarai “Šaltas dušas – energijai, sveikatai, vyriškumui

 1. Naudingas straipsnis. O šaltas dušas, manau, naudingas tiek vyrams, tiek moterims. Tik reikia pratinti po truputį.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

13 − eight =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas