Šaltas vanduo pažadina organizmą ir suteikia jėgų, pakelia nuotaiką

Nuoseklus organizmo grūdinimas

Grūdinimas – tai žmogaus organizmo imuninės sistemos stiprinimo būdas. Organizmą galime grūdinti įvairiais būdais: šaltu vandeniu, oro voniomis, vaikščiojimu basomis po žolę, akmenis, sniegą ir kt. Tai palankiai veikia visą organizmą: pagerina inkstų, plaučių ir virškinamojo trakto veiklą, malšina galvos skausmus, padeda pasišalinti dujoms, gerina galūnių ir viso organizmo kraujotaką. Ne taip svarbu, kokį būdą pasirinksite, tačiau būtina atminti, kad visur reikalingas laipsniškumas ir nepertraukiamumas.

Patogiausia grūdintis vandeniu. Grūdinimą rekomenduojama pradėti nuo galūnių. Galime pradėti nuo braidymo vandens telkinyje. Pirmą kartą užtenka braidyti 1 minutę. Vėliau procedūrą galima pamažu prailginti iki 5-6 minučių. Vanduo maksimaliai šaltas. Po procedūros reikia pavaikštinėti po šiltą kambarį arba lauke (vasarą), kad sušiltų visas kūnas.

Pripratinus prie šalto vandens kojas,  pratiname ir rankas. Kojos į šaltą vandenį panardinamos iki kelių ir aukščiau, rankos iki pečių. Procedūrą galime atlikti vandens telkinyje arba vonioje. Pradėti nuo 1 minutės ir ilginti iki 5-6. Laipsniškai įpratinus galūnes prie šalto vandens galime pradėti grūdinti visą kūną.

Rekomenduojama apsilieti lediniu vandeniu baigiant maudytis. Tokiu būdu itin stipriai sudirginami odos receptoriai, todėl sukelti nerviniai impulsai keliauja į galvos smegenis. Apsiliejus lediniu vandeniu, sudirginama širdies bei kraujagyslių sistema, virškinamasis traktas, medžiagų apykaitą ir net nuotaiką veikiantis hipotalamas. Giliai galvos smegenyse glūdintis migdolo dydžio hipotalamas žinomas, kaip smegenų sritis, reguliuojanti tokias svarbias organizmo funkcijas kaip augimas, vystymasis, reprodukcija ir medžiagų apykaita. Apsiliejus lediniu vandeniu  plūsteli kraujas, išplaunami šlakai ir kitos nenaudingos organizmui medžiagos. Be to, ledinis vanduo stimuliuoja biologiškai aktyvius taškus dar geriau nei akupunktūra. Tik reikia nepamiršti, kad apsiliejimas turi būti laipsniškas. Pirmą savaitę kas dieną ledinio vandens kibirėliu apliejame kojas iki kelių. Antrą savaitę didesniu kiekiu ledinio vandens apliejame  kojas iki klubų. Trečią savaitę apliejame klubus ir pilvą. Ketvirtą savaitę – kylame iki kaklo. Penktą savaitę ledinį šaltutėlį vandenį užverčiame ant galvos! Po penktos savaitės ledinis vanduo jau nebus baisus, procedūra taps maloni.

Taip pat grūdinimuisi tinka maudymasis upėse, ežeruose, tvenkiniuose šaltuoju metų periodu. Lįsti į atvirus telkinius galima tik po reguliarių grūdinimosi procedūrų. Geriausia maudytis anksti ryte po lengvos mankštos, tačiau nesuprakaitavus! Pradžioje maudytis galima ne dažniau kartą dienoje ir ne ilgiau 2-5 minutes.

Svarbu grūdintis laipsniškai, kasdien  ir po procedūros nesušalti. Stiprus kūno atšalimas rodo neteisingą grūdinimosi eigą. Jei nepavyko išvengti sušalimo, patrinkite kūną rankšluosčiu, atlikite kelis pritupimus ar pašokinėkite.

 

Autorius Virginija Petrošienė

Gyvenimo kokybė ir skonis priklauso nuo žmogaus požiūrio ir pasirinkimų. Vieni mėgaujasi, kiti vargsta :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

six + 2 =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas