Meditacija ir sportas

Šiuolaikinė socializacija, aplinka diktuoja spartų gyvenimo tempą. Galvoje nuolat sukasi daugybė minčių, įspūdžių. Įvairūs dalykai reikalauja mūsų dėmesio. Neretai  tai gali sukelti stresą, gali išaugti neracionalaus, nepagrįsto nerimo jausmas, įtampa. Todėl nenuostabu, kad kai ateina laikas sportuoti, susikoncetruoti ir susikaupti pasidaro ne lengva užduotis. Sunku sąmoningai sukaupti minčių srautą ties vienu objektu, kai galvoje sklando daug minčių. Laimei, atgauti mentalinę energiją galima medituojant.
Meditacija yra įrankis, kuris gali sutvarkyti mūsų psichinę sveikatą. Meditacija išvalo protą, suteikia jam pusiausvyros. Svarbiausia, atsiranda psichologinė ramybė, pašalinamas stresas. Kai suvaldomas tas nepaliaujamas minčių srautas, tampa daug lengviau susikoncentruoti į treniruotę, išeikvojama mažiau energijos pykčiui – treniruotė tampa produktyvesnė. Gebėjimas nukreipti pasąmonę tik į treniruotę sustiprina neuroninį ryšį tarp proto ir kūno. Kai kūnas gauna aiškų signalą, ko mes iš jo norime, jis lengviau mums paklūsta.

Meditacija Meditacija iš pirmo žvilgsnio

Tiem kas nėra susidūrę su meditacija gali atrodyti, kad tai kažkas antgamtiško ir šią mistiką gali praktikuoti tik Indijos jogai. Tačiau meditacija kaip ir fizinė mankšta gali tapti kasdieniniu įpročiu, praktiškai apibrėžiamu dalyku. Tam, kad pradėti medituoti užtenka žinoti kvėpavimo pagrindus.

Meditacija proto išvalymui

Noriu pasidalinti viena iš primityviausių meditacijų. Susiraskite malonią vietelę su kuo daugiau gryno oro (Jei nėra galimybės, tinka ir namai). Svarbu atsisėsti patogiai taip, kad jūsų laikysena būtų taisyklinga – nugara tiesi. Akys užmerktos, rankos atpalaiduotos. Dabar svarbu susitelkti į kvėpavimą, pro nosį įkvėpti, pro burną iškvėpti. Visą dėmesį sutelkite į kvėpavimą, galima įsivaizduoti, kaip oro gūsis įeina į plaučius ir su iškvėpimu išeina. Jauskite kaip deguonis vaikšto po jūsų kūną.

Pirmą kartą bus labai sunku suvaldyti mintis, dėmesys nuolat kryps į pašalinius dalykus, fantazijas. Tai yra visiškai normalu ir nereikėtų stengtis stabdyti, blokuoti tų minčių, tiesiog visada reikia grįžti prie koncentracijos į kvėpavimą. Ilgainiui pavyks atrasti tokią būseną, kuri teiks vidinę ramybę. Tai ir yra meditacija. Su praktika, meditaciniai įgūdžiai gerėja, proto valymas tampa vis efektyvesnis, psichologinė higiena vis geriau patenkinama. Dingsta pyktis, nerimas ar stresas, pašalinama nereikalinga įtampa iš proto. Tai suteikia galimybę daugiau sąmonės resursų sutelkti ties savo tikslais.

Autorius Ronaldas Račkauskas

Ronaldas yra visapusiškas sportininkas – įvarių sporto rungčių (lengvoji atletika,powerlifting,virvės traukimas, fizinės būklės patikrinimo varžybos) dalyvis ir prizininkas. Turi sukaupęs daug patirties, sportuojant su savo kūno svoriu, namų sąlygomis. Sieja fizinę veiklą su psichologine sveikata, gilinasi į mentalinius aspektus sporte.

1 Komentaras “Meditacija ir sportas

  1. Puikus straipsnis, kuris įkvepia derinti meditaciją su sportu. Iš tiesų, retai kada einant sportuoti pavyksta būti visiškai atsipalaidavusiam, nes nuolatos galvoje knibžda daug minčių, o kur dar stresas ir t.t. Dėl to pradėjau pasinaudoti meditacijos ypatumais ir išmokti kvėpuoti ir nusiraminti. iš pradžių sekėsi labai sunkiai, nuolat kankino pašaliniai veiksniai, mintys ir klausimas ką aš čia darau? Tačiau po kurio laiko pastebėjau, kad imu nusiraminti, susitelkti į save ir pagaliau atrasti dvasinę ramybę, o tai man yra didelis pasiekimas.

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

eighteen − 6 =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas